Închide meniul
Foto

“Am plâns ca un câine!” Strigăt de disperare al apropiatului lui Michael Schumacher, după o decizie radicală luată de Corinna

Valentin Pîrcălabu Publicat: 18 decembrie 2023, 16:52

Comentarii

Strigăt de disperare al apropiatului lui Michael Schumacher, după o decizie radicală luată de Corinna, soţia marelui pilot german. Willi Weber, cel care l-a remarcat pe Michael Schumacher în 1988 înainte de a gestiona interesele septuplului campion mondial timp de peste două decenii, este în conflict cu familia Schumacher, care nu l-a lăsat să îl viziteze pe german de când acesta s-a întors în Elveţia, unde locuieşte, informează lefigaro.fr.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La zece ani de la teribilul accident de schi suferit de fostul pilot în staţiunea Méribel, Weber pare să-şi fi pierduat speranţa de a-l mai vedea vreodată pe fostul pilot.

Strigăt de disperare al apropiatului lui Michael Schumacher, după o decizie radicală luată de Corinna

Când mă gândesc acum la Michael, din păcate nu mai am nicio speranţă de a-l revedea. Nici o veste pozitivă după zece ani. Familia lui mi-a interzis întotdeauna să vin să-l vizitez dintr-un motiv care îmi scapă“, a explicat el pentru publicaţia germană Express.

Omul de afaceri a recunoscut totuşi că a făcut o greşeală că nu l-a vizitat rapid pe “Schumi” atunci când acesta se afla în comă la Spitalul Universitar din Grenoble şi avea o hemoragie cerebrală gravă. “Bineînţeles, regret foarte mult şi mă învinovăţesc. Ar fi trebuit să-l vizitez pe Michael la spital. Am plâns ca un câine după accidentul său. M-a lovit incredibil de tare, după cum vă puteţi imagina. Ca şi faptul că soţia sa Corinna nu mai permite niciun contact“, a adăugat el, conform news.ro.

L-a vizitat pe Michael Schumacher şi a făcut un anunţ teribil. Dezvăluiri din interiorul familiei

Jean Todt l-a vizitat pe Michael Schumacher şi a făcut un anunţ teribil, pe care fanii fostului pilot de Formula 1 nu voiau să îl audă. Au apărut noi dezvăluiri din interiorul familiei. Todt şi Michael Schumacher au petrecut zece ani împreună la Ferrari, între 1996 şi 2006. Prietenia dintre cei doi continuă până în prezent, în ciuda teribilului accident de schi suferit de german în decembrie 2013.
Michael (Schumacher) este acolo, aşa că nu-mi lipseşte„, a declarat Jean Todt, care i-a fost şef germanului la Ferrari timp de un deceniu (1996-2006), înainte de a-i deveni prieten.

Todt a felicitat-o pe Corinna Schumacher pentru modul în care are grijă de fostul campion din Formula 1. Chiar dacă lumea aştepta veşti despre o ameliorare a stării de sănătate a lui Michael Schumacher, ultimele informaţii nu sunt deloc unele bune.

Reclamă
Reclamă

Nu mai este Michael de altădată. Este o persoană diferită şi este magnific îngrijit de soţia şi copiii săi, care îl protejează. Viaţa lui este diferită şi am privilegiul de a putea împărtăşi momente cu el. Asta e tot ce trebuie să spun. Din nefericire, soarta l-a lovit în urmă cu zece ani şi nu mai este acel Michael pe care l-am cunoscut în F1„, a mai spus Todt potrivit news.ro, care citează L’Equipe.

În urmă cu zece ani, la 29 decembrie 2013, viaţa lui Michael Schumacher a fost dată peste cap de un accident de schi la Méribel. După ce a suferit un traumatism cranian şi o hemoragie cerebrală şi a intrat în comă, pilotul german a fost în cele din urmă externat din spitalul din Grenoble în iunie 2014 şi dus la spitalul din Lausanne, Elveţia, înainte de a se întoarce la domiciliul său din Gland câteva luni mai târziu, unde este în continuare internat. Familia sa ţine starea sa de sănătate într-un secret bine păzit.

Conform celor de la The Sun, tratamentul lui Michael Schumacher costă peste 135 de mii de euro pe săptămână. Corinna Schumacher a făcut eforturi uriaşe pentru a face rost de bani în cei aproape 10 ani şi a vândut mai multe proprietăţi. De altfel, ea s-a prăbuşit emoţional în cadrul unui eveniment (VEZI GALERIA FOTO DE MAI JOS).

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Crezi că ar trebui ca Mircea Lucescu să fie pe banca naţionalei şi la baraj?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:05
Ştefan Baiaram, MVP în primul meci în care a marcat pentru naţională! Notele tricolorilor cu San Marino
9:55
Fostul antrenor al FCSB-ului a semnat. E oficial
9:26
“Nebunie” în meciul care a schimbat posibilele adversare de la baraj ale României! Gol de la centrul terenului
8:54
“De fiecare dată aceleaşi scuze” Cosmin Olăroiu, luat la rost după ratarea Mondialului! Replica românului
8:46
Mircea Lucescu, caracterizat într-un singur cuvânt de un fost elev. Verdict devastator pentru selecţioner
8:20
Mircea Lucescu a răbufnit: “Nu am vândut meciuri la Securitate! Ce am făcut eu în cariera mea nu vor face ei în 2000 de ani!”
1 EXCLUSIVAcuze fără precedent la adresa Cristinei Neagu. Atacul handbalistei care ne-a adus Liga Campionilor 2 Lotul ales de Mircea Lucescu pentru România – San Marino. Trei jucători, OUT 3 VIDEORomânia – San Marino 7-1. Tricolorii i-au “distrus” pe amatori după ce oaspeţii au deschis scorul 4 UPDATEFlorin Cernat, cale liberă spre FCSB. FC Voluntari a anunţat plecarea sa de la echipă 5 Sabrina Voinea, abuzată verbal de mama ei! Imagini teribile din sala de gimnastică: “Mami, nu mai pot!” 6 Florinel Coman, ca și plecat de la Al-Gharafa. Qatarezii au două variante
Citește și