Video

Andrei Cornea s-a pregătit de nuntă… la castel! Sportivul şi soţia sa, Mădălina, au strălucit la Peleş

Gabriel Zamfirescu Publicat: 24 martie 2025, 19:17

Comentarii
Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Andrei Cornea şi aleasa inimii sale, Mădălina Moroşan, au fost prezenţi la Castelul Peleş. A fost o repetiţie înainte de nuntă. Cei doi vor avea cununia religioasă în toamnă. Asta după ce s-au căsătorit civil la finalul lui 2024.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Cornea, aur olimpic la Olimpiada din 2024, a fost extrem de entuziasmat la recepţia din Holul de Onoare al Castelului Peleș din Sinaia. Acolo a avut loc ceremonia de conferire a Înaltului Patronaj al Majestății Sale Margareta către Federația Română de Canotaj.

Andrei Cornea îşi uneşte destinele cu Mădălina

Andrei Cornea şi soţia sa, Mădălna Moroşan au fost alături de Elisabeta Lipă, şefa de la canotaj. Gândul le-a zburat însă la nuntă. După ce s-au cununat civil, urmează să o facă şi religios, în această toamnă.
“Ţinuta am ales-o destul de greu, dar am luat-o din prima. La băieţi e uşor. Mă bucur că sunt băiat. Cândnd e simplu şi negru costumul, e uşor. Ori acum sau la nuntă va fi aceeaşi culoare. Va fi alt costum, dar cam asa”, a spus Andrei, completat de Mădălina.
“Mai avem mici detalii. Nu sunt mari emoţii acum, dar vor începe şi emoţiile”, a spus Mădălina Moroşan.

Campionul Olimpic de la Paris a fost foarte entuziasmat de Castelul Peleş. “Ne simţim foarte eleganţi. Am schimbat ţinuta sportivă cu cea elegantă şi mă simt mai bărăatesc, mai elegant şi cu prestanţă”, spune sportivul.

Andrei Cornea a mai fost la Peleş cu aleasa inimii sale şi este fermecat de atmosfera de acolo. “Am fost împreună. Am făcut un tur al castelelor, iar acum încerc să îl împospătez în memorie. E destul de frumoasă viaţa la castel, dar cred că e greu de întreţinut. Să trăieşti într-un asemenea castel e o altă viaţă”, a mai spus Andrei.

Andrei Cornea şi-a adus aminte şi de copilărie. Spune că nu-şi imagina vreodată să jungă campion olimpic. “Nu mă gândeam că o să ajung cunoscut. Voiam să fiu campion olimpic, dar nu ştiam ce va urma. Am început să port costum elegant. La gale întâlneşti legende. Unii şi-ar dori, dar nu au ocazia să facă acest lucru. M-au mai intrebat copiii ce sfat să le dau. Mereu le-am spus că nu au nevoie de sfaturi. Să se autodepăşească”, a încheiat sportivul, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
7:00

Zlatan Ibrahimovic, reacţie fabuloasă după ce Cristiano Ronaldo a strigat “M-am întors” către camerele TV

7:00

Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci

6:26

VIDEOColumbia – RD Congo 1-0. Sud-americanii s-au calificat în 16-imile Cupei Mondiale. Munoz, unicul marcator

4:09

VideoJude Bellingham s-a înjurat cu selecţionerul Carlos Queiroz! Scandal la pauza meciului Anglia – Ghana

4:09

VIDEOPanama – Croația 0-1! Modric și ai lui, prima victorie la Mondialul din 2026

3:15

Veste uriașă pentru jucătorii din Iran! Decizia luată în SUA, înaintea meciului cu Egipt

1 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 2 VIDEOCristiano Ronaldo, replică pentru Lionel Messi! Record istoric în meciul cu Uzbekistan, LIVE pe AntenaPLAY 3 Denis Drăguş a decis dacă vine la FCSB: “Onorat” 4 FotoDiferenţa de vârstă dintre Lionel Messi şi soţia lui, Antonella. Povestea lor de dragoste, scenariu de film 5 Mihai Rotaru nu glumește! Cere 8 milioane de euro pentru fotbalistul Universității Craiova 6 VideoImaginile care fac înconjurul lumii după calificarea Norvegiei! Haaland, la vâsle, Odegaard dă tonul
Citește și