Constantin Popovici, invitatul lui Cătălin Oprişan la AS.ro LIVE
Constantin Popovici este primul român din istoria competiției Red Bull Cliff Diving World Series, cea mai spectaculoasă competiție de sărituri de la mare înălțime.
Românul care scrie istorie în Cliff Diving s-a apucat de săriturile de la mare înălțime la 29 de ani, atunci când a și revenit în sportul de performanță.
”În timpul petrecut la Area 47, am făcut în medie două antrenamente de sărituri în apă pe zi, iar restul timpului l-am petrecut în sala de forță. Am făcut totul după un plan bine stabilit, ca orice sportiv de performanță.
Cu toate că unii dintre participanți sar direct de la 27m înălțime când se pregătesc, eu o iau pas cu pas, așa cum am învățat de copil, pentru că e mai confortabil și mai sigur când spargi săriturile în bucăți”, a spus Popovici în cadrul unui interviu pentru redbull.com.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- AS.ro LIVE este de luni până vineri, de la 10:30, pe www.as.ro/live
- Constantin Popovici, invitatul lui Cătălin Oprişan
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Care este, de fapt, motivul real pentru care Sorana Cîrstea şi Ion Ţiriac jr. s-au despărţit
- Românca cu o avere de 800 de milioane de euro, afacere cu soția lui Leo Messi
- Ionel Ganea, afacere în memoria fiului decedat
- Cât a durat povestea de dragoste dintre Ion Ţiriac jr. şi Sorana Cîrstea. Ce se ştie despre despărţirea lor
- Un fost jucător de la FCSB, relaţie cu o ispită de la Insula Iubirii


































