Închide meniul

Charles Leclerc, exasperat de fanii care se strâng în fața apartamentului său: „Vă rog să îmi respectaţi intimitatea!”

Cosmin Olteanu Publicat: 9 aprilie 2023, 17:40

Reclamă
Charles Leclerc, exasperat de fanii care se strâng în fața apartamentului său: Vă rog să îmi respectaţi intimitatea!”

Charles Leclerc / Profimedia

Charles Leclerc este exasperat de fanii care se strâng în fața apartamentului său! Pilotul celor de la Ferrari le cere admiratorilor săi să îi respecte intimitatea, printr-o postare pe Instagram.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Leclerc a precizat că adresa locuinţei sale a devenit recent publică şi că de atunci fanii au tot venit în faţa apartamentului său şi chiar au sunat la uşă.

Charles Leclerc, exasperat de fanii care se strâng în fața apartamentului său

Pilotul echipei Ferrari, Charles Leclerc, le-a cerut fanilor să îi respecte intimitatea şi să nu se mai strângă în faţa apartamentului său din Monaco, relatează bbc.com.

El a precizat că îi va saluta în continuare pe fani în locuri publice sau la circuitul de F1, dar faptul că se adună în faţa locuinţei sale reprezintă o limită care nu trebuie depăşită.

Lui Leclerc i-a fost furat ceasul anul trecut, în Italia, când poza pentru un selfie cu două persoane care purtau cască. Poliţia italiană a anunţat că a arestat patru persoane în legătură cu furtul.

Reclamă
Reclamă

„În ultimele luni, cumva adresa locuinţei mele a devenit publică, ceea ce a făcut ca oameni să se strângă în faţa clădirii în care este apartamentul meu, să sune la uşă şi să ceară să se fotografieze cu mine şi să le dau autografe. Sunt mereu bucuros să fiu alături de voi, dar vă rog să îmi respectaţi intimitatea şi să vă abţineţi de la a veni la mine acasă”, a notat Leclerc, pe Instagram Stories.

Charles Leclerc, dezamăgit după abandonul din Australia

Charles Leclerc s-a declarat dezamăgit după abandonul din Australia. Pilotul monegasc de la Scuderia Ferrari a fost nevoită să abandoneze chiar în primul tur, după ce monopostul său a fost acroșat de Lance Stroll.

„Sunt foarte frustrat, este de departe cel mai prost start de sezon de până acum. Am obținut doar 6 puncte în 3 curse, e foarte frustrant. Nu vreau să dau vina pe Lance pentru accident, cred că a fost un incident de cursă, dar în final eu nu mă aleg cu niciun punct din această cursă.

Reclamă

Pentru moment, în loc să mă gândesc la obiective pe termen lung, cred că scopul meu este doar să termin o cursă fără penalizări sau fără orice alte incidente. Asta e prioritatea mea acum. Și din acel moment vom vedea ce putem face”, a declarat Charles Leclerc, potrivit autosport.com.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:54 15 apr.

PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

23:36 15 apr.

UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

23:32 15 apr.

Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

23:10 15 apr.

„Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

22:43 15 apr.

Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

22:41 15 apr.

Veste uriaşă pentru Dinamo. Se va semna contractul pentru noul stadion din Ştefan cel Mare

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 3 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Gigi Becali, dialog incredibil cu Marius Şumudică: „Eşti arbitru? / Poate fac herpes” 6 „De ce naiba să mă retrag?” Constantin Budescu îl acuză pe Ilie Stan: „Am înţeles că a făcut aşa şi cu alţii”
Citește și