Închide meniul

Cristi Tănase a fost prins drogat la volan! Fostul fotbalist s-a ales cu permisul de conducere suspendat şi dosar penal

Alex Masgras Publicat: 28 decembrie 2023, 8:44

Comentarii
Cristi Tănase a fost prins drogat la volan! Fostul fotbalist s-a ales cu permisul de conducere suspendat şi dosar penal

Cristi Tănase, în FCSB - Lazio / Hepta

Cristi Tănase a fost prins drogat la volan! Fostul fotbalist român, în vârstă de 36 de ani, a fost oprit miercuri seară de poliţişti la un control de rutină.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În urma testelor efectuate, poliţiştii au descoperit că fostul internaţional a consumat stupefiante.

Cristi Tănase a fost prins drogat la volan!

Cristi Tănase a fost oprit de poliţişti la marginea oraşului Piteşti, spre comuna Bradu. În primă fază, testele au arătat că nu a consumat alcool, dar comportamentul său i-a pus pe gânduri pe poliţişti, care au efectuat şi un test cu aparatul drugtest.

Tănase a ieşit pozitiv la o substanţă stupefiantă şi a fost du la audieri. El a rămas fără permis de conducere şi i s-a întocmit dosar penal pentru conducerea sub influenţa substanţelor interzise:

“Polițiștilor li s-a părut ciudat atât comportamentul lui, cât și modul în care îi privea. I-au pus fiola, dar etilotestul a arătat că nu consumase alcool. Pasul următor a fost, firește, testarea cu aparatul drugtest. Acesta a ieșit pozitiv la o substanță stupefiantă, așa că polițiștii l-au dus la spital, unde i-a fost recoltat sânge, pentru a stabili ce drog a consumat.

Reclamă
Reclamă

Fostul fotbalist a fost dus, apoi, la audieri și a rămas fără permis de conducere pe perioada cercetărilor, fiindcă i-a fost întocmit dosar penal pentru conducere sub influența substanțelor interzise”, au declarat surse din poliţie pentru stirileprotv.ro.

Cristi Tănase și-ar dori să fie secundul lui Mihai Pintilii la FCSB

Cristi Tănase a dezvăluit că are în plan să devină antrenor. Acesta a declarat că urmează cursurile școlii de antrenori și e pe cale să obțină primele licențe.

De asemenea, Tănase a dezvăluit că vrea să fie antrenor secund, la începutul carierei, iar o posibilă variantă de a lucra cu Mihai Pintilii l-ar încânta enorm. Acesta a mărturisit că ar fi o șansă unică pentru toți foștii jucători să-și înceapă cariera în antrenorat la FCSB.

Reclamă

„Eu am carnetul de antrenor. Acum aștept să iau B și A. După aceea, să vedem ce ne rezervă viitorul. Jucătorii, care au un anumit număr de meciuri la echipa națională, în cupele europene și în Divizia A, pot face acumulat B și A.

M-aș vedea, la început, antrenor secund, nu știu dacă principal. (n.r. ai vrea să fii secundul lui Pintilii la FCSB?) Ar fi senzațional. Nu cred că doar pentru mine, ci pentru toată lumea, pentru orice fost jucător. Dar mai e până atunci”, a declarat Cristi Tănase, pentru playsport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:23
“Gigi Becali va pierde milioane de euro”! Reacţie tare după anunţul făcut de Ministrul Apărării despre Steaua
12:21
Oficialii lui U Cluj au anunţat ce urmează pentru Cristiano Bergodi, după suspendarea primită
12:03
Pariorul care și-a pus soția drept miză pe o victorie a Argentinei la Cupa Mondială și a pierdut-o de tot
12:00
LIVE VIDEOOsaka – Pohang se joacă ACUM, în Liga Campionilor Asiei 2. Echipa lui Cristiano Ronaldo, calificată în sferturi
11:30
Teren acoperit de zăpadă, cu o zi înaintea meciului din Liga 1. Apelul făcut către suporteri: “Vă aşteptăm”
11:28
Motivul real pentru care Mirel Rădoi s-a despărţit de Universitatea Craiova. S-a aflat abia acum
1 Ce suspendare uriașă a primit Radu Petrescu, după gafa din Petrolul – FC Argeș 2-1. Decizia luată de CCA 2 N-a stat pe gânduri! Jucătorul care a fost dorit de Rapid şi Craiova, dar a semnat cu FCSB 3 FotoAntrenorul părăsit de Julia Sauter înainte de JO a răbufnit: “Portdrapel care nu ştie un cuvânt în română” 4 Ce suspendări au primit Cristiano Bergodi și Andrei Cordea, după scandalul uriaș din CFR Cluj – U Cluj 5 Foto“Plătesc ca să concurez pentru România!” Julia Sauter muncea la o firmă de catering. Cum le-a cerut ajutor românilor 6 Kyros Vassaras a rupt tăcerea! Verdictul despre greşeala comisă de Radu Petrescu în Petrolul – FC Argeş: “Indiferent de presiune”
Citește și