Închide meniul
Video

David Popovici, dezvăluire de senzaţie despre viaţa personală: “Nu am fost niciodată într-un club”

Publicat: 5 decembrie 2024, 20:28

Comentarii

David Popovici, dezvăluire fără precedet despre viaţa sa personală | Profimedia

David Popovici a făcut dezvăluiri de senzaţie despre viaţa personală. David Popovici este unul din marii campioni ai României. La Paris, David Popovici devenit campion olimpic la 200 de metri liber şi a obţinut medalia de bronz în proma de 100 de metri liber.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

David Popovici a vorbit despre viaţa personală la lansarea de carte a lui Anthony Ervin, fost campion olimpic la înot.

David Popovici, dezvăluire fără precedet despre viaţa sa personală

“Nu am fost niciodată într-un club. De multe ori, când lumea mă întreabă ce fac diferit, cred că întrebarea mai potrivită este ce nu faci. Şi ce nu fac este că nu mă las pradă unor plăceri. Nu merg în club, e vorba despre alegeri. Numai că viaţa este dificilă cu suişuri şi coborâşuri şi în cartea lui Anthony ne povesteşte foarte bine despre asta. Ne povesteşte cum un om care a avut tăria şi motivaţia necesară pentru a deveni un campion olimpic, până şi un om ca el poate să cade în nişte zone foarte întunecoase“,a spus David Popovici la lansarea de carte a lui Anthony Ervin.

David Popovici a avut un discurs manifest înaintea turului doi al alegerilor prezidenţiale

Campionul olimpic la nataţie David Popovici a îndemnat, luni seară, lumea, dar mai ales tinerii, ca în turul al doilea al alegerilor prezidenţiale să voteze inteligent, să voteze pentru apărarea democraţiei şi a viitorului.

”Eu am votat, este foarte important să votăm, să ne exprimăm interesele prin vot, pentru că e dreptul nostru. Nu voi vorbi despre cine am ales în turul întâi, numai că un îndemn pe care l-aş avea pentru lume şi mai ales pentru tineri, în turul al doilea, este să voteze inteligent, să votăm pentru a ne apăra democraţia şi viitorul”, a declarat Popovici, prezent, luni seară, la gala „110 ani de Olimpism în România”.

Reclamă
Reclamă

Popovici afirmă că nu a fost şocat de influenţa reţelei Tik Tok în aceste alegeri: ”Nu sunt şocat de influenţa Tik Tok, sunt mai puţin şocat decât voi, cred, pentru că sunt conştient de nivelul de influenţă pe care îl poate avea aplicaţia şi în general social media dar şi câte ore petrec tineri, şi nu numai tineri, ci oameni de toate vârstele pe reţele”, a spus campionul român, conform news.ro. Elena Lasconi de la USR şi independentul Călin Georgescu se vor confrunta în turul doi al alegerilor prezidenţiale din România, la 8 decembrie.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB, până la urmă, să prindă primăvara europeană?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:35
Încă o plecare de la FCSB. După Vlăsceanu, campioana mai renunţă la un jucător
9:10
Cristi Chivu, descris de italieni în doar trei cuvinte după ce Inter a dat recital în primul meci din 2026
8:55
“Nu ne interesează”. Jucătorul din Liga 1, refuzat de FCSB. Mihai Stoica a dezvăluit planul campioanei
8:41
Olimpiu Moruţan, dorit de Rapid? Victor Angelescu a dat detalii despre posibilul transfer de top al giuleştenilor
8:25
Decizia luată de Tottenham în privinţa lui Radu Drăguşin. Anunţul englezilor despre viitorul fundaşului român
8:11
Motivul pentru care Cristi Chivu nu a oferit declaraţii după Inter – Bologna 3-1. Ce s-a întâmplat cu antrenorul român
1 FotoCine este Cristina Răduț, viitoarea soţie a lui Ștefan Baiaram. Meseria incredibilă pe care o practică 2 Surpriză de proporţii: Radu Drăguşin, cedat tot în Anglia! Cine face anunţul 3 Matei Ilie pleacă de la CFR Cluj! Va fi coleg cu un alt jucător român. Tun financiar dat de Neluțu Varga 4 E oficial! FCSB l-a transferat: “S-a ajuns la un acord” 5 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Cosmin Contra și-a adus jucător de națională 6 Alexandru Tudorie şi-a găsit echipă. Cu cine semnează
Citește și