Închide meniul
EXCLUSIV AS.ro LIVE

Detalii despre Claudiu Răducanu, după ce a devenit cadru didactic. “Are substanţă să transmită mai departe copiilor, ca profesor”

Dan Roșu Publicat: 25 ianuarie 2023, 13:59

Comentarii
Detalii despre Claudiu Răducanu, după ce a devenit cadru didactic. Are substanţă să transmită mai departe copiilor, ca profesor

Claudiu Răducanu, în timpul unui eveniment / Hepta

Nana Falemi a oferit detalii despre Claudiu Răducanu, după ce “Blocknotes” a devenit cadru didactic, la Craiova. Falemi şi-a adus aminte şi de grupul pe care îl avea Steaua, la începutul anilor 2000.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răducanu s-a făcut băiat cuminte, după ce a fost implicat în scandalul cardurilor clonate din Mexic şi a devenit profesor de sport la o şcoală din Craiova, acolo unde şi locuieşte.

Detalii despre Claudiu Răducanu, după ce a devenit cadru didactic

“Am vorbit săptămâna trecută. Face o muncă onorabilă, are un suflet mare. Aveam un grup de băieţi cărora le plăcea miştoul, caterinca. Ne urmăream unul pe altul. Faceam şi clasamente, cum apărea unul cu o glumă bună, intra în top.

Claudiu era un tip sufletist, ajuta pe toată lumea. Are substanţă să transmită mai departe copiilor, ca profesor. Se linişteşte. E relaxat, are o familie, are o fetiţă. E căsătorit. E fericit”, a spus Falemi, în cadrul emisiunii AS.ro LIVE.

Claudiu Răducanu se mândreşte pe reţelele de socializare că a terminat Facultatea de Educatie Fizica si Sport Craiova. Claudiu Răducanu s-a recăsătorit, iar soţia sa este de o frumuseţe răpitoare.

Reclamă
Reclamă

Dezvăluiri despre Claudiu Răducanu

Răducanu e campion cu Steaua, în sezonul 2000-2001 şi a jucat 3 ani pentru roş-albaştri, marcând 58 de goluri, în 92 de meciuri.

Pe de altă parte, multe glume se făceau pe seama lui în acea perioadă. Adrian Pitu povestea în trecut cum Victor Pițurcă l-a desemnat pe fostul selecționer să aibă grijă de atacant. ”Piți” se temea de perlele pe care le scotea golgheterul Stelei.

”Piți l-a pus în cameră cu Rădoi, pe Răducanu. I-a zis: Mirel, dacă dă Claudiu vreun interviu, te costă 1.000 de euro. Îl urmărea Mirel și la baie 🙂”, și-a amintit Pitu la AS.ro LIVE.

Reclamă

Pitu a povestit cum și-a luat Răducanu mașină fără să aibă carnet. Când a fost întrebat ce o să facă, atacantul a dat un răspuns fabulos: ”Nu-mi trebuie, e automată”. Colegii au izbucnit în râs.

”Îmi aduc aminte că și-a luat o dată un TT. Îi zice Aliuță: Bă, tu nu ai carnet. La care el răspunde: Ce dacă, e automată! Așa da, tată, dacă e automată merge.

Am intrat în mașină la maseur, eram eu, Marian și Claudiu. Vede magazia de cd-uri în torpedou. Zice: băi, eu o am în portbagaj. El credea că vin automat pe undeva :). A doua zi, mutase și el magazia în torpedou”, a povestit Pitu, râzând.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:47
Egipt s-a calificat cu emoţii în sferturi la Cupa Africii! Cea mai mare notă la Benin a primit-o un jucător din Liga 1
22:34
VideoJurnal Antena Sport | Ianis Zicu vrea un campionat cu 18 echipe
22:30
VideoJurnal Antena Sport | Matilda îi calcă pe urme lui Cătălin Smărăndescu
22:27
VideoJurnal Antena Sport | Kopic este bun să îşi dea amendă singur
22:23
Emoţii pentru Novak Djokovic înainte de Australian Open 2026! Sârbul s-a retras de la Adelaide
22:07
Louis Munteanu, mesaj emoţionant după plecarea de la CFR Cluj: “Nu voi uita niciodată”. Ce i-a transmis lui Dan Petrescu
1 FotoCine este Cristina Răduț, viitoarea soţie a lui Ștefan Baiaram. Meseria incredibilă pe care o practică 2 E oficial! FCSB l-a transferat: “S-a ajuns la un acord” 3 Surpriză de proporţii: Radu Drăguşin, cedat tot în Anglia! Cine face anunţul 4 Matei Ilie pleacă de la CFR Cluj! Va fi coleg cu un alt jucător român. Tun financiar dat de Neluțu Varga 5 Alexandru Tudorie şi-a găsit echipă. Cu cine semnează 6 Rapid, negocieri avansate cu fostul fundaş al FCSB. Gigi Becali l-a pierdut gratis!
Citește și