Gigi Becali nu se dezice de la obiceiuri nici după înfrângeri. La două zile după FCSB – Universitatea Craiova, scor 0-2, patronul roș-albaștrilor a încercat să ajute nevoiașii adunați în fața Palatului din Aleea Alexandru. A avut însă probleme și a apelat la ajutorul jandarmilor.
În ziua de 5 a fiecărei luni, latifundiarul din Pipera scoate câte un teanc de bani și îl împarte sutelor de persoane care încearcă să îl convingă că au mare nevoie de un ajutor financiar. Așa a fost și astăzi, când Gigi Becali a venit cu o sumă importantă la Palat.
Gigi Becali, hărțuit în fața Palatului din Aleea Alexandru
Potrivit fanatik.ro, de această dată a fost nevoie de intervenția jandarmilor după ce omul de afaceri a fost hărțuit. Unul dintre cei care cerșeau l-a tras de mână pe Gigi Becali și a încercat să-i smulgă teancul de bani. Finanțatorul vicecampioanei a reușit să îl oprească și a intrat în Palat.
Becali a sunat imediat la Jandarmerie și a cerut intervenția forțelor de ordine. Oamenii aflați în fața Palatului au tot sperat că omul de afaceri va continua să împartă bani și nu și-au dorit să elibereze zona.
Gigi Becali nu a mai putut fi înduplecat și a fost ajutat de jandarmi să plece spre casă. Miercuri ar urma să plece spre Muntele Athos alături de Mihai Stoica, Alexandru Tudor și alte persoane aproapiate.
Patronul lui FCSB a avut bătăi de cap și din cauza nepotului său
Gigi Becali a oferit prima reacție după scandalul uriaș de la meciul FCSB – Universitatea Craiova 0-2, în care a fost implicat nepotul său, Lucian Becali. Latifundiarul din Pipera a spus că nu răspunde pentru acțiunile lui Lucian și că acesta nu mai este nepotul său favorit.
Lucian Becali a fost implicat într-un scandal monstru la meciul FCSB – Universitatea Craiova, scor 0-2, iar primele imagini au fost oferite de Antena Sport.
Nepotul lui Gigi Becali a fost surprins în timp ce lovea cu sălbăticie un spectator, în zona VIP a Arenei Naționale.