Închide meniul

Ilie Dumitrescu nu mai merge în Austria, după refuzul aderării României în Schengen: “Aveam câte o nebunie, făceam escală acolo special pentru asta!”

Cosmin Cioboată Publicat: 9 decembrie 2022, 19:25

Comentarii
Ilie Dumitrescu nu mai merge în Austria, după refuzul aderării României în Schengen: Aveam câte o nebunie, făceam escală acolo special pentru asta!

Selfie cu Ilie Dumitrescu / Instagram

Ilie Dumitrescu a anunțat clar și răspicat că nu va mai merge niciodată în Austria. “Mister” a luat decizia respectivă după ce Austria s-a opus aderării României în Spațiul Schengen.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vestea că Austria n-a fost de acord cu intrarea României în Schengen a atras o mulțime de reacții puternice din țara noastră, inclusiv din lumea sportului.

Ilie Dumitrescu nu mai merge în Austria, după refuzul aderării României în Schengen

După ce Universitatea Craiova a anunțat că va pune punct colaborărilor cu companiile austriece, a venit rândul lui Ilie Dumitrescu să ia atitudine.

Fostul atacant al Generației de Aur a anunțat că nu va mai călători în Austria de acum înainte.

“Eu nu mă mai duc nici în escală în Austria. Nu o să mai merg niciodată în Austria, nici pe la Viena, nicăieri. E o reacție normală! Eu aveam câte o nebunie, făceam escală la Viena ca să mănânc și să beau ceva din aeroport.

Reclamă
Reclamă

Mergeam special și de acolo zburam unde trebuia. Am respectat, mă bucuram de toate zonele astea frumoase și am fost tratați așa. E punctul meu de vedere, nu mă supăr pe niciun popor. Noi am făcut niște progrese. Așa am simțit eu ca român”, a declarat Ilie Dumitrescu, pentru digisport.ro.

Cum au reacționat Gigi Becali și Mihai Stoica, după ce Austria a refuzat intrarea României în Schengen

Mihai Stoica a avut o reacție ironică după ce Austria a refuzat intrarea în Schengen a României. Managerul general de la FCSB s-a amuzat în direct la TV.

Dacă Gigi Becali și Mihai Rotaru s-au dezlănțuit și au avut discursuri dure la adresa statului austriac, MM Stoica a comentat situația într-o manieră ironică.

Reclamă

“Eu m-am hotârăt! Când merg acasă am o pereche de mănuşi pe care nu le mai port şi o să le ard în semn de protest. Aşa protestez eu (n.r. râde). Nu am cont la Raiffasen sau OMV. Mă filmez şi mă pun pe Instagram (n.r. râde). În Olanda mergem noi în cantonament”, a spus Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

Pe de altă parte, Gigi Becali a avut un discurs furios la adresa austriecilor. Becali a promis că nu va mai călca niciodată în Austria.

“Eu o şterg Austria de pe globul pământesc. Nu mai vreau să aud de Austria. Dacă e să ajung undeva, eu o ocolesc. Nu mai trec pe acolo deloc. Dacă eram eu acum, făceam tot posibilul legal, tot ce este legal. Şi la Petrom şi la băncile din România şi la Raiffeisen, le găseam eu chichiţe şi le arătam eu lor care este şmecheria.

Au venit cu Petrom şi au furat toată avuţia noastră. Ne-au luat de proşti şi cred ei că sunt mai deştepţi. Nu vor fi niciodată mai deştepţi decât noi. Sunt mai proşti şi mai hoţi decât noi! Şi noi suntem umili!” a spus Gigi Becali în exclusivitate pentru AS.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:27
Camelia Voinea a răbufnit după ce Denisa Golgotă a spus că a fost hărțuită: “Minciuni, frustrări. E manipulată”
13:26
Gigi Becali pregăteşte “revoluţia” la FCSB. Transferurile anunţate: “Să se ştie că se poate sta şi-n tribună”
13:03
Gigi Becali, reacţie furibundă după conflictul dintre Florin Tănase şi Giovanni Becali: “Eu nu am nevoie de sifoane”
12:57
Gigi Becali e gata să facă o schimbare fără precedent la FCSB: “Îl scot şi-l fac de râs”
12:41
CFR Cluj nu așteaptă după Dan Petrescu! Decizia majoră luată de Iuliu Mureșan: “Ceva voi face”
12:29
Revenire importantă la Dinamo. Jucătorul va putea evolua în meciul din campionat cu CFR Cluj
1 Gigi Becali, dezvăluire incredibilă despre sfințirea Catedralei Neamului. Fără precedent 2 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu al Mexicului. Britanicul, noul lider din clasamentul general al piloților 3 Giovanni Becali i-a dat replica lui Florin Tănase, după ce a fost făcut praf de decarul FCSB-ului 4 Scandal uriaş: Denisa Golgotă a depus plângere pentru hărţuire: “A spus că mi-ar da pumni în gură. E favorizată o gimnastă” 5 FotoGestul lui Mirel Rădoi pentru Ştefan Baiaram după ce l-a schimbat în meciul Metaloglobus – Universitatea Craiova 6 Jucătorii lăudați de Gigi Becali, după FCSB – UTA 4-0: „Fotbalul e foarte ușor”
Citește și