Închide meniul

Mihai Leu, dezvăluiri teribile după ce a stat în spital două luni şi jumătate: “Muşchii s-au atrofiat” Cât a slăbit

Publicat: 13 februarie 2025, 13:38

Comentarii
Mihai Leu, dezvăluiri teribile după ce a stat în spital două luni şi jumătate: Muşchii s-au atrofiat Cât a slăbit

Mihai Leu

Mihai Leu a avut un final de 2024 de cumpănă. În urma unei intervenţii chirurgicale, a avut o complicaţie şi a ajuns la urgenţă la Institutul Clinic Fundeni, unde a stat internat două luni şi jumătate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Boala l-a pus la pat şi a slăbit 10 kilograme. Şansele de supravieţuire au fost aproape de zero, fostul campion de box şi raliuri scăpând ca printr-o minune. Totul a pornit după schimbarea unui stent la rinichi, susţine cancan.ro.

Mihai Leu: “Mușchii s-au atrofiat”

“Trebuie să am grijă, dar sunt tot mai bine. Mă simt bine și psihic. Va trebui să fac analize mai des, să fiu mult mai atent decât am fost până acum. Bine, am avut mare noroc cu domnul doctor profesor Irinel Popescu, care are grijă de mine. Vorbesc cu domnul doctor la telefon în fiecare săptămână și, când consideră dânsul, o să merg din nou la control

Râdeam și cu fratele meu mai devreme, ce ciudată este și viața asta, la box toată viața a trebuit să slăbesc și acum, dintr-o dată, trebuie să mă îngraș. Mă chinui cât pot să mă îngraș. Stau destul de mult în pat. Fac kinetoterapie, deoarece am stat mult în pat și mușchii s-au atrofiat, dar îmi revin pe zi ce trece”, a spus Leu, pentru sursa citată.

3 operaţii pentru Mihai Leu

În 2014, Mihai Leu a fost diagnosticat cu cancer la colon. De atunci, Mihai Leu a suferit numai puţin de 3 operaţii. Ultima a avut loc în primăvara anului trecut, dar au apărut complicaţii.

Reclamă
Reclamă

„Vă mulțumesc tuturor pentru gândurile bune și că mi-ați transmis energia voastră pozitivă. Din păcate, în urmă cu o lună, într-un spital privat din București, la o banală înlocuire a unui stent la rinichi, am ajuns în situația în care șansele mele de supraviețuire erau aproape de 0.

Familia a cerut transferul de urgență la Institutul Clinic Fundeni, iar acum sunt bine datorită domnului profesor Irinel Popescu și al echipei sale. Cu ajutorul lor, sunt în viață acum și mă recuperez. O să vă țin la curent și sper să vă aduc numai vești bune”, a transmis Mihai Leu, pe contul său oficial de Facebook, în decembrie.

În 1997, Mihai Leu a dobândit centura de campion al lumii (categoria semimijlocie, versiunea WBO) în faţa lui Santiago Samaniego. Astfel, Mihai Leu a deschis calea altor nume grele din boxul românesc ce au făcut performanță pentru tricolor, în frunte cu Leonard Doroftei și Lucian Bute. Mihai Leu este un pasionat și al sporturilor cu motoare. Acesta a reușit să devină campion național la raliuri!

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:31
Zeljko Kopic și-a taxat jucătorii, după ce Dinamo a ratat șansa de a urca pe primul loc: „Prea multe greșeli”
22:31
LIVE VIDEOEstrela Amadora – Moreirense 0-0. Ianis Stoica, rezervă la gazde
22:28
“Cât de dinamovist mai eşti?” Răspunsul lui Adrian Mihalcea după ce i-a învins pe “câini”!
22:24
Cătălin Cîrjan, la pământ după UTA – Dinamo 2-0: „Îmi doream să încheiem anul pe primul loc”
21:52
LIVE VIDEOEdmonton Oilers – Minnesota Wild se joacă ACUM. Spectacol total cu cea mai în formă echipă din NHL
21:50
UTA Arad – Dinamo 2-0. „Câinii” au ratat șansa de a urca pe primul loc. Arădenii lui Mihalcea, la un punct de play-off
1 FotoCe a putut scrie pe TikTok monumentalul Claudiu Răducanu după ce şi-a dus soţia în Raiul Milionarilor 2 FCSB a renunţat la el, acum Rapid îl transferă! Fundaşul de naţională, gata să-şi dea acordul 3 Pensia pe care Gigi Becali o primeşte de la statul român. “Ce-mi dați, bă, atâția bani?” 4 FotoPensia umilitoare pe care o primeşte Ilie Năstase de la statul român: “Înseamnă că atât merit” 5 Transfer de la Universitatea Craiova la AEK Atena? Cu ce jucător a discutat patronul grecilor 6 Talpan a cerut la FIFA şi UEFA excluderea naţionalei şi a cluburilor româneşti din competiţiile internaţionale!
Citește și