Mihai Stoica, reacție ironică după ce Austria a refuzat intrarea în Schengen a României: “Mă filmez și mă pun pe Instagram!”

Alexandru Ivan Publicat: 9 decembrie 2022, 18:36

Comentarii
Mihai Stoica, reacție ironică după ce Austria a refuzat intrarea în Schengen a României: Mă filmez și mă pun pe Instagram!

Mihai Stoica, într-o conferință de presă / Hepta

Mihai Stoica a avut o reacție ironică după ce Austria a refuzat intrarea în Schengen a României. Managerul general de la FCSB s-a amuzat în direct la TV.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dacă Gigi Becali și Mihai Rotaru s-au dezlănțuit și au avut discursuri dure la adresa statului austriac, MM Stoica a comentat situația într-o manieră ironică.

Mihai Stoica, reacție ironică după ce Austria a refuzat intrarea în Schengen a României

“Eu m-am hotârăt! Când merg acasă am o pereche de mănuşi pe care nu le mai port şi o să le ard în semn de protest. Aşa protestez eu (n.r. râde). Nu am cont la Raiffasen sau OMV. Mă filmez şi mă pun pe Instagram (n.r. râde). În Olanda mergem noi în cantonament”, a spus Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

Pe de altă parte, Gigi Becali a avut un discurs furios la adresa austriecilor. Becali a promis că nu va mai călca niciodată în Austria.

Gigi Becali: “Sunt mai proşti şi mai hoţi decât noi”

Eu o şterg Austria de pe globul pământesc. Nu mai vreau să aud de Austria. Dacă e să ajung undeva, eu o ocolesc. Nu mai trec pe acolo deloc. Dacă eram eu acum, făceam tot posibilul legal, tot ce este legal. Şi la Petrom şi la băncile din România şi la Raiffeisen, le găseam eu chichiţe şi le arătam eu lor care este şmecheria. Au venit cu Petrom şi au furat toată avuţia noastră. Ne-au luat de proşti şi cred ei că sunt mai deştepţi. Nu vor fi niciodată mai deştepţi decât noi. Sunt mai proşti şi mai hoţi decât noi! Şi noi suntem umili!„, a spus Gigi Becali în exclusivitate pentru AS.ro.

Reclamă
Reclamă

Mihai Rotaru, furios după ce Austria s-a opus intrării României în Schengen

Discursul dur al lui Mihai Rotaru a venit la câteva ore după ce Universitatea Craiova a anunţat, în mod oficial, că boicotează companiile austriece. Mai mult, oltenii au anunţat că nu vor mai merge nici în cantonamentul tradiţional din Austria.

Eu m-am simţit umilit… şi la fel ca mine încă 20 de milioane de români. A fost o agresiune a unei naţiuni. Am fost umilit, revoltat, jignit. Am trecut printr-o serie de stări, pentru că Austria şi-a bătut joc de noi. Noi ne băteam cu turcii şi ei făceau catedrale. Şi-au bătut joc de noi de-a lungul istoriei. E o decizie politică, au limitat dreptul românilor de a circula liber în spaţiul Schengen.

Sunt sigur că toţi vom lua atitudine. Nu putem lăsa un popor căruia i-am dat băncile, asigurările, gazul nostru… nu permitem să îi lăsăm să îşi bată joc de noi. Trebuie să fim uniţi, dacă cineva ne agresează, trebuie să răspundem”, a spus Mihai Rotaru la sport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:20

BREAKING NEWSRăzvan Burleanu a câștigat al patrulea mandat de președinte FRF. Cum au votat membrii

13:51

“Îmi vine să plâng!” Ilie Drăgan l-a făcut praf pe Răzvan Burleanu: “Comparăm cu ce se întâmplă în Iran! Dictatură”

13:41

Tragedie! Un fost jucător de la Steaua și Farul a murit în nava care s-a scufundat în Portul Midia

13:15

Scandal uriaş la alegerile FRF! Ilie Drăgan s-a revoltat şi e ţinut cu greu de bodyguarzi: “Ştiţi principiul votului secret?”

12:55

Răzvan Burleanu, discurs de aproape o oră la alegerile FRF: “Candidez nu doar pentru că statutul îmi permite”

12:26

“Toată lumea fotbalului râde”. Cine face prăpăd după ce Maroc a câștigat la masa verde AFCON? “Infantino se vede Trump”

1 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 2 FCSB și Gigi Becali votează împotriva lui Răzvan Burleanu: “Trebuie să-i arăt ce înseamnă demnitate. Mergem la TAS” 3 Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo 4 Dan Petrescu a fost operat de urgenţă! Care este starea antrenorului 5 Fotbalistul de la FCSB a semnat în Liga 4 din România: “Un proiect unde se dorește performanță” 6 BREAKING NEWSDecizie uluitoare! Maroc a câştigat la masa verde Cupa Africii, după finala cu un scandal teribil cu Senegal!
Citește și