Închide meniul
EXCLUSIV

Mircea Lucescu, blocat în Kiev, după invazia Rusiei în Ucraina. Ultimele detalii despre Il Luce

Dan Roșu Publicat: 24 februarie 2022, 16:33

Comentarii
Mircea Lucescu, blocat în Kiev, după invazia Rusiei în Ucraina. Ultimele detalii despre Il Luce

Profimedia Images

“E linişte, frumos nu pot spune. Liniştea e amăgitoare. S-au auzit nişte bubuituri la cinci dimineaţa, dar eu dormeam. Ne îngrijorează, dar nu dăm bir cu fugiţii. Am rămas pe poziţii ca să dăm un semn de încredere şi fotbaliştilor şi famiilor lor, cu copii mici. Vrem să vadă că suntem alături de ei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rusia a atacat Ucraina | Situaţia lui Mircea Lucescu

Mircea Lucescu e încrezător în sine. Dacă o să plecăm, doar varianta cu maşina e valabilă. Nimeni nu poate da garanţii. Campionatul s-a întrerupt. Avem 3 zile fără antrenament. Sunt mulţi oameni care se refugiază de oraş. Sunt cozi. Se duc spre vestul Ucrainei”, a spus Arcadie Zaporojanu, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Chiar dacă a anunţat trei zile fără antrenamente, Lucescu poate veni liniştit în România, ţinând cont că întrecerea internă din Ucraina a fost întreruptă.

Toate informațiile despre războiul din Ucraina sunt AICI, pe observatornews.ro!

Rusia a declanșat războiul împotriva Ucrainei

Vladimir Putin a anunţat joi dimineaţă o operaţiune militară specială în regiunea ucraineană Donbas, el afirmând că scopul este părarea oamenilor care sunt ţinta abuzurilor şi genocidului regimului de la Kiev. Potrivit CNN, Explozii puternice au putut fi auzite în apropierea capitalei, Kiev şi în Harkov.

Într-o intervenţie la televiziunea de stat, Putin a anunţat acţiunile militare din Donbas, cerând forţelor militare ucrainene să depună armele şi să plece acasă, potrivit agenţiilor de stat RIA-Novosti şi TASS.

Reclamă
Reclamă

Vladimir Putin: Republicile populare din Donbass au cerut ajutorul Rusiei

„Republicile populare din Donbass au cerut ajutorul Rusiei. Ca urmare, am decis să iniţiem o operaţiune militară specială. Obiectivul este de a proteja oamenii care de opt ani sunt ţinta abuzurilor şi genocidului din partea regimului de la Kiev şi, pentru ca aceasta să înceteze, vom acţiona pentru a demilitariza şi denazifica Ucraina şi îi vorm aduce în faţa justiţiei pe cei care care au comis numeroase crime sângeroase împotriva oamenilor paşnici”, a declarat Putin, conform TASS.

El a avertizat că toată responsabilitatea pentru o eventuală vărsare de sânge va reveni conştiinţei Guvernului Ucrinean, declarându-se covins că trupele ruseşti îşi vpr face datoria. Liderul de la Kremlin a precizat că obiectivul Rusiei nu este să ocupe Ucraina.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga partida dintre FC Argeş şi FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:44
Hakan Calhangoglu, aproape de plecarea de la Inter. Răspunsul dat de echipa lui Cristi Chivu, după oferta primită
18:37
Marius Șumudică, a doua înfrângere în Arabia Saudită! Echipa românului, decimată cu 4-1
18:19
FC Argeş – FCSB LIVE TEXT (20:00). Primul meci oficial din 2026. Campioana continuă lupta pentru play-off
18:06
Ianis Zicu, replică fermă pentru Gică Popescu. Tensiuni la Farul înainte de primul meci din 2026: „Am cerut trei jucători”
18:01
Gigi Becali i-a propus lui Dan Şucu să îi facă o ofertă pentru Bîrligea: “Poate să fie cel mai mare duşman”
18:01
Andres Dumitrescu, revenire spectaculoasă în Liga 1! Cu ce echipă a semnat fundașul dorit de Dinamo
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Fostul jucător de la Real Madrid va fi coleg cu Messi 2 Constantin Budescu a dat verdictul despre lupta la titlu: “Nu o să le stea nimeni în cale” 3 EXCLUSIVEdi Iordănescu și-a găsit echipă! Fostul selecționer a bătut palma cu o fostă campioană! Singurul impediment 4 Gigi Becali a găsit înlocuitor pentru Bîrligea: “Jucătorul ăla pe care-l așteptăm de ani și ani” 5 Răsturnare de situaţie în cazul lui Ciprian Deac. Ce se întâmplă cu el, decizia oficială luată de CFR Cluj 6 Gigi Becali a răbufnit când l-a auzit pe Andrei Nicolescu: “Să spui asemenea minciuni? Mi-am schimbat părerea”
Citește și