Boxerul Amir Khan (35 de ani) a trecut prin clipe teribile. A fost ameninţat cu arma în plină stradă şi a fost jefuit. Lângă el era şi soţia lui, Faryal Makhdoom.
Un pistol a fost îndreptat spre el, iar Amir a rămas fără ceasul său de 85.000 de euro pe care îl avea. Tot jaful a durat numai şase secunde şi a fost surprins pe camerele de supraveghere. Imaginile vorbesc de la sine.
Amir Khan, în mijlocul unui jaf armat
⚠️ pic.twitter.com/vgXMV7SCS8
— Dr X (@drweb30) April 20, 2022
“Jaful a avut loc în numai câteva secunde. În mod clar a fost vizat. Cred că hoţii au văzut ceasul pe reţelele de socializare şi l-au urmărit pe Amir. Au stat la pândă în timp ce el mânca.
Amir a fost cu adevărat calm tot timpul, ceea ce este un merit pentru el“, a spus un martor al incidentului pentru thesun.co.uk.
Fostul deţinător al centurilor cu diamante ale versiunilor WBA şi IBF i-a anunţat pe fani prin ce a trecut la scurt timp după ce a fost ameninţat cu arma.
“Am traversat strada cu Faryal. Din fericire, ea se afla la câţiva paşi în spatele meu. Doi bărbaţi au alergat către mine şi mi-au cerut ceasul, cu un pistol îndreptat spre faţa mea. Cel mai important este că amândoi suntem în siguranţă acum“, a transmis Amir pe contul său de Twitter imediat după ce a fost jefuit.
Poliţia Metropolitană a anunţat că a fost lansată o anchetă şi se caută atacatorii.
“Poliţiştii au fost chemaţi pe High Road. Un bărbat în vârstă de aproximativ 30 de ani ar fi fost abordat de doi bărbaţi, care l-au ameninţat cu o armă de foc înainte să-i fure ceasul şi să fugă. Nu s-au raportat împuşcături sau persoane rănite. În această fază incipientă nu s-au făcut arestări“, au comunicat forţele de ordine.
- Amir Khan, jefuit în plină stradă
- Hoţii au îndreptat o armă înspre el
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ionuț Rusu, invitat la SuperFAZE, diseară, după Asia Express, la Antena 1!
- Afacerile care i-au adus lui Mircea Lucescu o avere fabuloasă. Puţini români au banii selecţionerului
- A murit cel mai în vârstă campion olimpic din lume. Charles Coste avea 101 ani
- Ion Ţiriac a dat 1 milion de euro pe un capriciu. Mitică Dragomir: “E ca o scobitoare pentru el”
- Rivala Simonei Halep îşi caută marea dragoste pe Tinder: “Dacă minți despre înălțimea ta, lasă-mă în pace!”
































