Închide meniul

Rusia a invadat Ucraina | Un fotbalist din Liga 1 sună mobilizarea: ”Ajutăm financiar! Am vorbit cu prieteni din Macedonia, Croația și Muntenegru și se implică!”

Dragoș Vasile Publicat: 24 februarie 2022, 18:35

Comentarii
Rusia a invadat Ucraina | Un fotbalist din Liga 1 sună mobilizarea: ”Ajutăm financiar! Am vorbit cu prieteni din Macedonia, Croația și Muntenegru și se implică!”

Hepta

Agron Rufati sună mobilizarea după ce Rusia a invadat Ucraina

Fundaşul nord-macedonean a jucat în Ucraina, la FC Zorya Luhansk. Agron Rufati este îngrijorat după ce Vladimir Putin a dat “undă verde” trupelor militare rusești să intervină pe teritoriul Ucrainei și anunță că este dispus să ajute financiar persoanele care trec prin clipe de coșmat. Și prietenii fotbalistului sunt implicați.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Am vorbit cu mai multe persoane să ajutăm financiar. Sau, dacă părăsesc țara să îi ajutăm să stea în case sau apartamente. Ar fi minunat. Am vorbit cu prieteni din Macedonia, Croația și Muntenegru și se implică. România este mai aproape și sperăm să îi ajutăm aici. Am discutat și cu persoane care nu sunt din lumea sportului”, a declarat Agron Rufati.

Toate informațiile despre războiul din Ucraina sunt AICI, pe observatornews.ro!

EXCLUSIV | Ciprian Marica, revoltat după ce Rusia a invadat Ucraina: ”Îmi pare rău că se distruge tot!”

Ciprian Marica este revoltat după ce Rusia a invadat Ucraina. Războiul a început în această dimineață, când Vladimir Putin a dat “undă verde” trupelor militare rusești să intervină pe teritoriul Ucrainei. Vestea a cutremurat întreaga lume.

”Rău, periculos, ce să zic, sunt surprins și totodată îngrijorat. Se pare că are curaj, nea Mircea. Sincer, n-am vorbit cu nea Mircea, e clar că nu e cea mai fericită situație să fii în Ucraina în aceste zile. Mă gândesc și îmi fac griji, normal, suntem vecini, sunt aici, la o aruncătură de băț de noi, nu? Sigur că mă gândesc și sunt îngrijorat, așa cum spuneam. 

Din fericire, eu am plecat de mult de acolo, nu am mai rămas cu absolut nimic. Toți prietenii pe care i-am avut au plecat de mult de acolo. Au plecat toți prietenii mei de acolo de teamă și de problemele care au apărut. Sincer, simt o tristețe pentru că Donețk se dezvoltase fantastic de mult și îmi pare rău că se distruge tot. Păcat, mare păcat!”, a spus Ciprian Marica, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:58
Americanii au anunţat care e marele pericol pentru David Popovici la Campionatele Mondiale de la Singapore
10:53
Rapid – CFR Cluj (LIVE TEXT, Ora 21:30). Derby “feroviar” la debutul lui Costel Gâlcă în Giuleşti
10:20
Helmut Marko, discurs tranşant despre viitorul lui Verstappen la Red Bull: “Max poate să se ducă oriunde vrea”
10:11
România – Canada 18-12. Jucăm cu Japonia pentru locul 9, la Campionatul Mondial
9:37
Basarab Panduru, cucerit de un jucător de la FCSB, după victoria cu Petrolul: “De nota 10”
9:31
Andrei Raţiu e dorit în Bundesliga! Ofertă de 12 milioane de euro pentru transferul fundaşului român
1 Noul jucător al lui Dinamo, convins de Ianis Hagi să semneze: „E unul dintre prietenii mei, mi-a vorbit de bine” 2 Ioan Andone, cucerit de noul jucător al lui Dinamo: „Va marca 12-14 goluri în 3-4 luni” 3 OFICIAL | Hakim Abdallah a semnat cu UTA Arad, la mai puţin de 24 de ore de când s-a despărţit de Dinamo 4 Unde a ajuns fotbalistul dat afară de FCSB după doar 255 de minute jucate și criticat dur de Mihai Stoica 5 Giovanni Becali, dezvăluiri despre transferul lui Louis Munteanu! Ce ofertă ar fi primit, de fapt, CFR Cluj 6 Gigi Becali a dat verdictul după meciul cu Petrolul! De ce nu l-a schimbat pe Darius Olaru: “Nu am timp de ritm”
Citește și