Simona Halep, dezvăluiri fabuloase. “Îmi doresc trei copii, dar cred că vor fi doi!”. Când va avea cununia religioasă cu Toni Iuruc. “Se pare că sunt o soție bună!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 9 noiembrie 2021, 14:24

Comentarii
Simona Halep, dezvăluiri fabuloase. Îmi doresc trei copii, dar cred că vor fi doi!. Când va avea cununia religioasă cu Toni Iuruc. Se pare că sunt o soție bună!

Profimediaimages

“Simo” s-a amuzat copios când a răspuns întrebărilor care nu au avut legătură cu tenisul! A vorbit și despre ceea ce trăiește după ce s-a căsătorit civil, în acest an, cu Toni Iuruc. Fosta campioană de la Wimbledon și Roland Garros a dat o petrecere grandioasă, dar se pregătește și pentru cununia religioasă. Anul viitor se va îmbrăca în rochia de mireasă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep: “Anul viitor va fi nunta tradițională. Se pare că sunt o soție bună!”

Dacă pot visa, eu îmi doresc trei copii, dar cred că vor doi. Nu am timp pentru trei copii (n.r. se amuză). Eu pot dansa toată noaptea, am făcut asta la nuntă. Sunt ‘all in’ la așa ceva Anul viitor va fi nunta tradiţională, cea de la biserică. Am timp suficient să aleg rochia de mireasă… un an mai exact! Încă nu știu de care să îmi iau.

Acum sunt fericită. Nu mai sunt speriată, acum câţiva ani spuneam că nu aş putea fi o soţie bună, dar se pare că sunt“, a declarat Simona Halep într-un interviu pentru organizatorii turneului de la Linz.

Cea mai bună jucătoare din România a fost întrebată și ce cale crede că ar fi urmat dacă nu s-ar fi apucat de tenis.

Probabil aş fi studiat. Sincer, nu am idee ce aș fi putut face dacă nu mă apucam de tenis. Am început să joc prea repede, la 4 ani și jumătate, și nu m-am gândit la altceva. Nu cred că aş fi putut să fiu medic, sunt prea sensibilă când văd oameni bolnavi.

Reclamă
Reclamă

Iubeam matematica atunci când eram copil, probabil în direcţia aia mă îndreptam. Nu aș fi putut pilota un avion. Îmi este frică să zbor, dar trebuie să fac asta în fiecare săptămână. De două ori pe săptămână!“, i-a spus Simona Barbarei Schett.

În vârstă de 30 de ani, Simona Halep a câștigat o avere din tenis. A încasat aproape 38 de milioane de dolari! “Simo” a triumfat în 22 de trofee.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:45 17 apr.

Bogdan Andone a răbufnit după eşecul cu CFR Cluj: “Nu ne mai prezentăm la joc”

23:22 17 apr.

EXCLUSIVVictor Piţurcă crede că Ianis va avea viaţă grea cu Gică Hagi selecţioner: “Vai de capul meu”

23:09 17 apr.

VIDEOValentin Mihăilă, pasă de geniu în Fenerbahce – Rizespor 2-2. Echipa românului a egalat în minutul 90+8

23:00 17 apr.

Inter – Cagliari 3-0. Victorie fără emoții pentru Chivu, Inter e la 12 puncte peste Napoli

23:00 17 apr.

Iuliu Mureşan, declaraţie incredibilă înainte de meciul direct cu U Cluj: “Îi văd campioni”

22:56 17 apr.

Reacția lui Pancu atunci când a fost întrebat de plecarea la Rapid

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună” 3 Anunț neașteptat în Spania. Ce decizie a luat Vinicius Jr cu noul contract la Real 4 “Coteț de găini”. Patronul lui AEK Atena a răbufnit după duelul 100% românesc dintre Rațiu și Răzvan Marin 5 Prima plecare de la FRF şi echipa naţională a fost anunţată. “Sunt liber de contract” 6 EXCLUSIVDieta cu care Piţurcă se menține într-o formă remarcabilă la 70 de ani! “Poate beau și un pahar de vin”
Citește și