Închide meniul
Foto

Soția lui Dani Alves, dărâmată după cea mai “neagră” lună din viața ei: “Doare atât de tare! Mă rupe în mii de bucăți!”

Antena Sport Publicat: 12 februarie 2023, 17:18

Comentarii
Soția lui Dani Alves, dărâmată după cea mai “neagră” lună din viața ei: “Doare atât de tare! Mă rupe în mii de bucăți!”

Dani Alves a fost arestat preventiv / Instagram

Joana Sanz, soția lui Dani Alves, este dărâmată după cea mai “neagră” lună din viața ei. În decurs de numai o lună, mama tinerei de 29 de ani a decedat, apoi soțul ei a fost arestat preventiv pentru abuz sexual. Fostul fotbalist de la FC Barcelona continuă să își susțină nevinovoția prin vocea avocaților săi, chiar dacă probele indică contrariul. Brazilianul riscă să rămână în arest preventiv între 1 și 2 ani, până la pronunțarea deciziei finale din partea judecătorilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În acest timp, soția lui Dani Alves suferă după cea mai grea perioadă din viața sa. În numai o lună, superba Joana Sanz și-a pierdut mama, apoi și-a văzut soțul aruncat în spatele gratiilor, sub acuzațiile de abuz sexual asupra unei tinere de 23 de ani, într-un club de noapte din Barcelona.

Soția lui Dani Alves, dărâmată după cea mai “neagră” lună din viața ei: “Doare atât de tare!”

Dani Alves a fost arestat preventiv pe 20 ianuarie 2023. Vestea a afectat-o extrem de tare pe Joana Sanz. Potrivit ultimelor informații apărute în presa din Spania, soția lui Alves este hotărâtă să divorțeze de fostul star al Barcelonei.

Joana Sanz n-a mai rezistat durerii de a rămâne singură și a postat primul mesaj pe rețelele sociale, după ce Dani Alves a fost arestat. Fotomodelul spaniol, care este de o frumusețe răpitoare (VEZI GALERIA FOTO), și-a descărcat emoțiile prin intermediul unui text dedicat mamei sale, a cărei lipsă continuă să o resimtă puternic.

“În urmă cu fix o lună a trebuit să iau cea mai grea decizie din viața mea: să te las să pleci. Încă am senzația că, atunci când ajung acasă, o să mă primești cu entuziasm. Doare atât de tare să-ți simt mirosul și să nu te ascult.

Reclamă
Reclamă

Am atât de multă nevoie de îmbrățișarea ta, să te văd că râzi sau că dansezi… Am nevoie de bucuria ta. Mi-ai spus să nu plâng și promit că voi face tot posibilul să nu fac asta.

Trăiesc cele mai agitate zile, dar frigul acela interior mă însoțește mereu… Si uneori, mă rupe în mii de bucăți. Mă simt singură, stii? Mi-ai spus că oriunde aș fi, vei fi cu mine, dar nu te simt. Mulți oameni mă vor iubi și mă vor aprecia, dar dragostea de mamă este unică”, a fost mesajul postat de Joana Sanz, pe contul de Instagram.

Dani Alves, primul mesaj din închisoare: „Nu mi-e frică de nimic!”

Dani Alves a transmis primul mesaj din închisoare. Fotbalistul brazilian se află în arest preventiv, sub acuzațiile că ar fi abuzat sexual o tânără de 23 de ani, la finalul anului trecut, într-un club de noapte din Barcelona.

Reclamă

Alves a ajuns după gratii și își așteaptă pedeapsa din partea judecătorilor. În presa din Spania au apărut ultimele detalii despre fundașul de 39 de ani, care ultima oară a fost legitimat la clubul UNAM Pumas, din Mexic.

Dani Alves se află în arest preventiv într-un penitenciar din Barcelona. Judecătoarea i-a refuzat cererea de cauțiune, motivând că există riscul ca fundașul să fugă într-o țară cu care Spania nu are acord de extrădare.

Jurnaliștii iberici au aflat primul mesaj transmis de Dani Alves din spatele gratiilor către apropiați.

„Voi accepta ce vine. Am plecat de acasă când aveam doar 15 ani. Am depășit în viață situații foarte dificile și complicate. Aceasta va fi încă una care va trece. Nu mi-e frică de nimic!”, a transmis Dani Alves, potrivit as.com.

Dani Alves, care are o avere estimată la 60 de milioane de dolari, nu este favorizat în închisoare. Brazilianul este coleg de celulă cu bodyguard-ul lui Ronaldinho, pe nume Coutinho, care la rândul său a jucat fotbal, la Sutton.

Presa din Spania susține că Alves n-a fost prea sociabil la început, însă acum încearcă să se integreze, fără să aibă pretenții și să ceară condiții speciale. În ciuda situației în care se află, brazilianul nu poate sta departe de fotbal. Fostul fundaș de la FC Barcelona a jucat un meci alături de ceilalți deținuți, în curtea închisorii.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:00
Au apărut dovezile: Real Madrid, cea mai dezavantajată dintre granzii din La Liga
14:33
EXCLUSIVAdrian Ilie a dezvăluit că Gigi Becali e all in pentru transferul de titlu la FCSB! Ar fi mutarea iernii în România
13:47
EXCLUSIVPancu rupe tăcerea! Ce l-a deranjat la Louis Munteanu: “Nu avea voie! Clubul să intervină! Sunt revoltat”
13:40
Marius Șumudică nu duce lipsă de oferte! Anunțul antrenorului: “Mă simt ca peștele-n apă”. Cine l-a refuzat
12:35
EXCLUSIVMarius Niculae a anunţat care este atuul lui Dinamo în lupta pentru titlu: “Şi suporterii văd asta”
12:23
Andrei Rațiu, într-un top select! Pe ce loc se află în clasamentul condus de Lamine Yamal
1 Prima mutare a iernii la Dinamo. Andrei Nicolescu a confirmat: „Merge cu noi în cantonament” 2 Louis Munteanu a rupt tăcerea după scandalul uriaş provocat după ce a îmbrăcat tricoul FCSB. Ce a putut spune 3 Jucătorul din Liga 1 a adus prima victorie din istoria țării sale la Cupa Africii pe Națiuni, după 16 încercări 4 Răsturnare de situație la FCSB! Mihai Stoica a anunțat prima plecare a iernii: “Ne-am strâns mâna! E liber” 5 Fotbalistul de la FCSB, cel mai slab de pe teren! A comis penalty la Cupa Africii și a fost schimbat primul 6 „Pleci de la FCSB?” Răspunsul categoric dat de Florin Tănase, după anunțul agentului lui
Citește și