Închide meniul

Tadej Pogacar trăieşte o adevărată dramă, chiar dacă a preluat tricoul galben în Turul Franţei. Verişoara lui de 10 ani este dată dispărută: „Ajutaţi-mă!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 8 iulie 2022, 10:54

Reclamă
Tadej Pogacar trăieşte o adevărată dramă, chiar dacă a preluat tricoul galben în Turul Franţei. Verişoara lui de 10 ani este dată dispărută: „Ajutaţi-mă!

Verişoara lui Tadej Pogacar, dată dispărută / Colaj Marca/Profimediaimages

Tadej Pogacar trăieşte o adevărată dramă şi a făcut un apel disperat. Ciclistul sloven de 23 de ani, campion în Turul Franţei în 2020 şi 2021, cere ajutor pentru găsirea verişoarei lui de 10 ani. Fetiţa este dispărută de pe 3 noiembrie şi este căutată şi de Interpol.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

E o adevărată dramă în familia lui Tadej Pogacar. „Ajutați-mă! Micuța mea verișoară Julija este dată dispărută„, a postat liderul la zi din Turul Franţei. Într-un interviu acordat pentru marca.com, tatăl copilei dispărute, Peter Pogacar, anunţă că principala suspectă este chiar mama ei, Melisa Smrekar, „membră a unui cult extremist„.

Tadej Pogacar trăieşte o adevărată dramă. Verişoara lui, Julija, este dată dispărută

Julija a dispărut deja de 246 de zile, iar tatăl ei a anunţat că va plăti o recompensă de 10.000 de euro celui care va oferi informaţii care să ducă la găsirea fetiţei. Mama ei ar face parte dintr-o sectă care neagă existenţa Covid-19.

Sunt milioane de întrebări la care nu am răspuns. Este foarte greu. Sunt tatăl ei şi trebuie să continui, fac tot posibilul să fiu puternic. Poate cineva va citi asta şi mă va ajuta. Dau o recompensă de 10.000 de euro celui care o găseşte, am încredere că cineva mă va suna„, a spus Peter Pogacar pentru marca.com.

Peter a divorţat de Melisa în momentul în care Julija avea un an. Ultima dată şi-a văzut fiica în luna noiembrie. După, aceasta a dispărut. Mama ei şi-a închis telefonul mobil şi nu a mai postat nimic nici pe reţelele sociale. E pe lista persoanelor urmărite de Interpol.

Reclamă
Reclamă

Melisa Smrekar şi fiica ei ar fi părăsit Slovenia cu maşina unor adepţi ai cultului al cărui guru este Lana Praner. Anka şi Luka Ule şi-au luat rămas bun de la familia lor şi ar fi transmis că „pleacă într-o regiune muntoasă din Spania”.

Secta nu are nume. Este condusă de slovena Lana Praner. Desigur, ei nu se văd ca pe o sectă, dar sunt. O sectă periculoasă care sprijină ascunderea unui copil. Sunt criminali!„, a precizat Peter Pogacar.

Poliţiştii nu exclud varianta ca verişoara lui Tadej Pogacar să fi ajuns în Insulele Canare sau în Portugalia.

Reclamă

Tadej Pogacar a preluat tricoul galben în Turul Franţei

Slovenul Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) a câştigat, joi, etapa a şasea a Turului Franţei, desfăşurată între Binche (Belgia) şi Longwy, pe distanţa de 220 de kilometri.

Pe locul doi s-a clasat australianul Michael Matthews (BikeExchange-Jayco), iar pe poziţia a treia a terminat francezul David Gaudu (Groupama-FDJ).

Pogacar a preluat tricoul galben după ce a ajuns la conducerea clasamentului general, în care miercuri era lider Wout van Aert. Etapa a şaptea va avea loc vineri, între Tomblaine şi La Planche des Belles Filles, pe distanţa de 176,5 kilometri.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:01

Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat”

12:56

Obiectivul României la Campionatul Mondial de hochei pe gheață, Divizia I/A: „Sperăm la o medalie”

12:13

Mihaela Cambei a revenit în ţară după cele 3 medalii cucerite la Campionatele Europene: „Am avut emoţii”

11:59

Ana Maria Bărbosu, două medalii de argint la Trofee Citta. Rezultate remarcabile pentru româncă

11:34

Gigi Becali îl va suna pe Daniel Bîrligea, după egalul cu Universitatea Craiova. Ce l-a nemulțumit: „E zero”

11:22

„Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă”

1 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct” 2 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul 3 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 4 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 5 Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta” 6 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă”
Citește și