Închide meniul

“Un copil a murit deshidratat”. Dezvăluiri teribile din capitala Ucrainei, care este încercuită de ruşi: “Un fost coleg a fost aruncat în aer când îşi ducea soţia însărcinată într-un buncăr”

Publicat: 13 martie 2022, 16:47

Comentarii
Un copil a murit deshidratat. Dezvăluiri teribile din capitala Ucrainei, care este încercuită de ruşi: Un fost coleg a fost aruncat în aer când îşi ducea soţia însărcinată într-un buncăr

Profimediaimages

Beleniuk este şi parlamentar şi ar fi vizat de mercenarii lui Putin, alături de fraţii Klitschko şi preşedintele Volodimir Zelenski. Aşa a ajuns acum să fie în permanenţă înarmat cu trei pistoale şi cu o grenadă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Zhan Beleniuk, dezvăluiri cutremurătoare din Kiev

Sportivul de 31 de ani este şocat de ceea ce se întâmplă în Ucraina. Conaţionalii săi sunt la capătul răbdării şi sunt oraşe încercuite în care oamenii nu mai au apă şi mâncare. Un copil ar fi murit deshidratat.

Este greu de explicat nivelul terorii din Ucraina. Una dintre cele mai mari probleme cu care ne confruntăm este faptul că trupele din Rusia blochează coridoarele umanitare în multe locuri, astfel că oamenii au rămas fără hrană şi apă. Chiar se moare de foame și deshidratare. Acum câteva zile a fost cazul unui copil care a murit din cauza deshidratării.

Un fost coleg de clasă a fost ucis pentru că îşi ducea soția însărcinată într-un buncăr. Practic, a fost aruncat în aer, împreună cu alți trei tineri. Este teribil!

Am auzit că rușii au vizat președintele și anumiți membri ai parlamentului, pentru că vor să aducă o marionetă la putere, care să le urmeze ordinele. Dar eu sunt din Kiev. Nu plec nicăieri, și nici președintele nu pleacă”, a declarat Zhan Beleniuk pentru theguardian.com.

Reclamă
Reclamă

Sportivul a reuşit, cu mare dificultate, să îşi scoată mama din Kiev. “A fost destul de dificil să o am în preajmă pentru că mă iubește atât de mult, iar dragostea ei poate fi puțin tulburătoare pentru că este atât de îngrijorată pentru mine. Pentru liniștea mea, am reuşit să o duc undeva mai în siguranță. De asemenea, mi-a oferit aşa puțin spațiu pentru a face munca pe care ar trebui să o fac“, a precizat Beleniuk.

Luptătorul anunţă că este pregătit pentru situaţia în care ruşii vor reuşi să pătrundă în Kiev.

Toate informațiile despre războiul din Ucraina sunt AICI, pe observatornews.ro!

Când mă pregăteam pentru Olimpiada, am crezut că a fost cea mai grea perioadă din viața mea, pentru că a trebuit să combin munca în parlament cu pregătirea pentru Tokyo. Dar, în aceste zile, este un proces mult mai serios şi important. Chiar şi aşa, suntem 100% pregătiţi. Vom face totul pentru a pregăti oraşul de un posibil atac“, a transmis campionul olimpic.

Reclamă

S-au înregistrat mai multe victime şi în lumea sportului, printre cei ucişi de bombardamentele ruşilor fiind şi tânărul biatlonist Yevgeny Malyshev (19 ani). Din estimările ONU, numărul civililor care şi-au pierdut viaţa în timpul războiului a crescut la 579. Printre cei care au murit sunt 42 de copii şi tineri.

Câţi soldaţi ucraineni au murit după războiul declanşat de Vladimir Putin

Numărul deceselor din tabăra noastră este mai mare de 1300 de soldaţi„, a declarat Volodimir Zelenski, potrivit sport.ua.

A apărut şi un bilanţ al ruşilor care şi-au pierdut viaţa după ce au invadat Ucraina. Potrivit The Kyiv Independent este vorba de peste 12.000 de persoane care au murit. Zelenski a spus că sunt cele mai mari pierderi suferite de armata rusă în ultimele decenii.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:40
Iuliana Demetrescu, la centrul unui meci de top din Champions League
16:38
Răzvan Marin abia așteaptă duelul cu Universitatea Craiova: „Voi întâlni mulți prieteni, dar îmi doresc să câștig”
16:22
Noua țintă a lui Gigi Becali. Presa din străinătate a aflat totul: „E urmărit de FCSB”
16:13
Două reveniri importante în lotul Universității Craiova, pentru meciul de la Atena! Oltenii înfruntă AEK
15:51
Ce se întâmplă cu 2.5 miliarde de euro după ce Roman Abramovich a vândut Chelsea
15:15
Premii record la World Cup 2026! Câţi bani poate câştiga România dacă ajunge în grupe. Sumă uriaşă pentru campioană
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 3 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 4 FotoNoi imagini cu stadionul din România, de 117.000.000 de euro! Ce echipă va juca aici din 2028 5 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el 6 Adi Popa face praf un fost coleg de la FCSB: “Am mai multe trofee decât are el goluri!”
Citește și