Un jurnalist a murit după ce a suferit un stop cardiac, la finala Ligii Campionilor. Bărbatul s-a prăbuşit în tribună când mai erau 12 minute şi 20 de secunde de joc.
În acel moment, cei 20.000 de fani prezenţi la meci au realizat că sunt aproape de o tragedie şi au tăcut brusc, trăind cu sufletul la gură următoarele minute.
Un jurnalist a murit după ce a suferit un stop cardiac
Medicul din stafful celor de la Kielce a fost cel care i-a acordat polonezului primele îngrijiri medicale. 15 minute, acesta a încercat să îl salveze. El a fost apoi evacuat, inert.
EHF a făcut anunţul cu privire la decesul bărbatului înainte de conferinţa de presă de după meci. Conferinţa de presă a fost anulată după ce s-a ţinut un minut de reculegere.
SC Magdeburg a câştigat duminică, la Turneul Final Four de la Koln, trofeul Ligii Campionilor, după prelungiri în finala cu Kielce (30-29).
- Un jurnalist a murit după ce a suferit un stop cardiac, la finala Ligii Campionilor
- Jurnalistul a primit îngrijiri medicale 15 minute
- FCSB - Shkedija e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 30 iulie, de la 20:30
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Proces de 1,5 milioane de euro pentru Laurențiu Reghecampf: „Sunt supărat pentru ce a făcut”
- Bernadette Szocs şi-a pus fanii pe jar! Apariţii incendiare în vacanţă
- Soţia lui Diogo Jota, primul mesaj după moartea tragică a jucătorului. Declaraţie copleşitoare de dragoste
- Paul Gascoigne a fost externat! Vești bune despre starea fostului internațional
- Tragedie în lumea sportului! Un campion la haltere a fost ucis. Și mama acestuia s-a stins, după câteva zile