Vlăduţa Lupău, moment emoţionant în startul meciului caritabil CFR Cluj – Dinamo Kiev. Soţia lui Adrian Rus a cântat imnul României: “Pentru fraţii noştri din Ucraina”

Iulian Focșăneanu Publicat: 20 aprilie 2022, 22:59 / Actualizat: 13 februarie 2023, 15:18

Comentarii
Vlăduţa Lupău, moment emoţionant în startul meciului caritabil CFR Cluj – Dinamo Kiev. Soţia lui Adrian Rus a cântat imnul României: Pentru fraţii noştri din Ucraina

AS.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Vlăduţa Lupău a fost invitată la meciul caritabil CFR Cluj – Dinamo Kiev, care a strâns bani pentru a fi donaţi refugiaţilor ucraineni. Artista a intrat pe gazonul stadionului din Gruia şi a cântat imnul României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Momentul a fost unul emoţionant (VEZI VIDEO AICI) şi a fost aplaudat de cei care au stat în tribunele arenei liderului din Liga 1.

Vlăduţa Lupău a cântat imnul României la meciul CFR Cluj – Dinamo Kiev

(Reporter: Cum a fost să cânţi pe stadion? Real vorbind a fost frig, dar a fost foarte frumos. Cred că a fost pentru prima oară când cânt pe un stadion şi când vezi atâţia suporteri, pentru că în seara asta au venit foarte mulţi la meciul CFR Cluj – Dinamo Kiev, îţi dă aşa o stare foarte faină. Ca şi la un spectacol cu mii de oameni.

Să încercăm să fim mai buni. Nu acum, totdeauna… şi nu doar pentru ei (n.r. ucraineni), ci pentru toţi semenii noştri. Şi dacă am reuşit să ne adunăm într-un număr atât de mare, eu zic că România a făcut multe pentru fraţii noştri din Ucraina“, a declarat Vlăduţa Lupău după ce a părăsit terenul.

Vlăduţa Lupău a avut-o alături pe artista din Ucraina Julia Sanina, cea care a cântat cu ochii în lacrimi.

Reclamă
Reclamă

Când am ieşit de pe teren am văzut lacrimi pe faţa ei. Mă gândesc că trăieşte categoric mult mai intens sentimentele. Probabil are pe cineva acolo şi ştie mai bine ce se întâmplă la ei“, a mai spus artista de 31 de ani.

Vlăduţa este căsătorită din 2019 cu fostul jucător al lui CFR Cluj, Adrian Rus. Este însărcinată şi urmează să îi dăruiască un copil celui care are trei titluri de campion.

Vlăduţa Lupău, fotografiată în braţele lui Neymar

Celebra cântăreaţă din România, Vlăduţa Lupău, a dat marea lovitură la Paris. Plecată în Franţa pentru a-şi rezolva mai multe probleme de sănătate la un medic, vedeta şi-a îndeplinit visul.

Reclamă

Aflată la Paris, aceasta a cedat tentaţiei şi s-a dus la meciul din Liga Campionilor dintre PSG şi Leipzig. Acolo l-a întâlnit pe Neymar.

Mai întâi, vedeta a postat pe facebook o imagine de pe stadionul Parc de Princes. „Dacă aş avea un băieţel…ar fi jucător de fotbal şi ar juca la Paris”, a scris Vlăduţa Lupău în dreptul pozei de pe Facebook, dinaintea meciului. Totuşi, cântăreaţa era supărată că favoritul ei, brazilianul Neymar, nu va juca în meci.

 
View this post on Instagram
 
A post shared by Vlăduța Lupău (@vladutalupau)

Supărarea Vlăduţei Lupău a trecut însă repede. L-a întâlnit pe Neymar şi a făcut o poză alături de celebrul jucător brazilian. „Dacă îți dorești cu adevărat ceva SE ÎNTÂMPLĂ ❤️ M-am întrebat de ce nu a vrut Dumnezeu să-l văd pe @neymarjr atunci când am aflat că nu joacă… iată răspunsul LUI 🙏🏼”, a scris Vlăuţa Lupău în dreptul pozei pe care a făcut-o alături de Neymar.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:14

Gol anulat eronat la Louis Munteanu. “Tricolorii” au cerut şi penalty

22:11

Starul Portugaliei, eliminat după ce şi-a lovit cu pumnul un adversar în amicalul cu Chile

21:59

Nuno Campos trece direct la treabă! Primul lucru pe care îl face noul antrenor de la Dinamo. Kopic, și el implicat

21:16

VideoJurnal Antena Sport | Îi merg toate de minune puștiului Kimi Antonelli

21:07

Promovare istorică în Liga 2 din România

21:05

OFICIAL | Nuno Campos, înlocuitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo. Anunţul clubului

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Cele două transferuri cerute de Zeljko Kopic la Dinamo, înainte de plecare: „De acolo a plecat discuția” 3 Dosar penal și permis suspendat pentru antrenorul din Liga 1! A fost depistat beat la volan 4 Sepsi negociază pentru primul transfer al verii! Nou-promovata vrea un fost jucător de la Universitatea Craiova 5 Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB 6 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB
Citește și