Momentul care a schimbat soarta meciului dintre Benny şi Badr Hari. Ce a putut să facă antrenorul românului înaintea ultimei reprize

De Antena Sport
Publicat: 20.12.2020, 6:10

Twitter Glory

Benny Adegbuyi l-a învins pe Badr Hari

După ce primele două reprize au fost controlate de Badr Hari, nimic nu anunţa explozia românului din a treia repriză. Acesta a luptat perfect şi l-a făcut KO pe Badr Hari. Un moment crucial a fost în pauza dintre a doua şi a treia repriză.

Deşi luptătorii obişnuiesc să stea jos şi să se odihnească în pauza dintre reprize, Benny Adegbuyi a avut parte de un altfel de tratament din partea antrenorului său.

Astfel, acesta l-a apucat de cap și l-a zdruncinat puternic pe Benny, cu scopul de a-l trezi și chiar a ţipat la el, transmiţându-i că poate să câştige.

Benny Adegbuyi l-a învins pe Badr Hari. Românul l-a făcut KO în runda a 3-a după ce i-a spart nasul. Primele două runde fuseseră adjudecate de celebrul marocan.

Benny Adegbuyi a uimit o lume întreagă după victoria fantastică obţinută în faţa lui Badr Hari. Nici comentatorii partidei nu s-au putut abţine şi l-au comparat pe Benny cu Dracula. Benny Adegbuyi este din Cluj.

Vine din Transilvania, astfel că a devenit al doilea cel mai cunoscut om de acolo după Dracula. Cu siguranţă, Badr Hari va dori revanşa pentru acest meci„, au spus comentatorii meciului dintre Benny Adegbuyi şi Badr Hari.

Benny Adegbuyi: „Sunt într-o formă de zile mari”

Cu o zi înainte să îl doboare în ring pe Badr Hari, Benny Adegbuyi a avut o intervenție în timpul emisiunii AS.ro LIVE. „Meciul s-a amânat de două ori, dar a fost cumva în beneficiul meu pentru că sunt într-o formă de zile mari„, și-a asigurat fanii luptătorul român.

14:31 FotoCare este singurul „moment de desfătare” al soţiei lui Dan Şucu. Diana Şucu a recunoscut totul: „Asta e rutina!” 13:42 „Prima dată în viaţa mea!” Ce mesaj a primit Gigi Becali de la Dan Şucu, la miezul nopţii, după ce FCSB a devenit campioană 13:23 „Plec la Liverpool. Merg în locul lui Klopp!” Gigi Becali a făcut show după ce FCSB a cucerit titlul din Liga 1 13:11 FotoCum a fost surprinsă fiica lui Gică Popescu, după ce FCSB a învins-o pe Farul şi a câştigat titlul în Liga 1 13:06 PAOK – AEK LIVE VIDEO (19:30) în AntenaPLAY! Răzvan Lucescu, ultima şansă la titlul din Grecia 12:15 VIDEOLionel Messi, un nou meci fabulos în MLS! Argentinianul a făcut spectacol în faţa a 65.000 de oameni 12:08 Gigi Becali îl umple de bani pe Elias Charalambous, după ce FCSB a devenit campioana României: „E atât de credincios!” 11:56 FC Porto – Sporting LIVE VIDEO (22:30) în AntenaPLAY! Meciul zilei din Liga Portugal 11:38 Video„Simona Halep în acţionariat la Farul?” Stere Halep a făcut anunţul imediat după ce FCSB a devenit campioana României 11:16 Anunţul momentului în fotbalul românesc, la 12 ore după ce FCSB a cucerit titlul: „Va reveni la Steaua. Sunt discuţii” Vezi toate știrile

Horoscopul lunii mai 2024. Nativii vor găsi timp pentru dezvoltare personală și socială