James Volwes, directorul echipei Williams, a oferit un rezumat al weekendului de cursă din Marele Premiu al Braziliei. Monoposturile echipei britanice au avut cel mai mult de suferit în perioada petrecută atât în Mexico City, cât și în Sao Paoulo. Acum, directorul general a evaluat pagubele totale.
Oficialul Williams este de părere că nici o echipă de pe grilă nu ar putea îndura costurile pentru „cinci accidente majore”, în doar 10 zile. Asta li s-a întâmplat britanicilor în ultimele două weekenduri din Marele Circ.
„Verdictul Vowles” după Marele Premiu al Braziliei. Directorul Williams a evoluat pagubele de la Interlagos: „Cel mai brutal weekend”
Întregul coșmar al celor de la Williams a început în prima sesiune de antrenament din Mexi. Atunci, Alex Albon a intrat în coliziune cu Ferrari-ul lui Ollie Bearman. Britanicul înn vârstă de 19 ani îl înlocuia în sesiune pe Charles Leclerc.
- Mercedes a câștigat duelul cel mai fierbinte
- “Un rezultat mare”. Ce a spus Max Verstappen după ce a terminat pe locul 2 în Marele Premiu al Austriei
- George Russell, prima reacție după cursa câștigată în MP al Austriei: “A trebuit să mă forțez să fac asta”
- Kimi Antonelli, după ce Russell a câştigat Marele Premiu al Austriei: “Trebuie să încetez să mai fac astfel de greșeli”
- George Russell câștigă Marele Premiu al Austriei. Britanicul, prima victorie după o “secetă” de aproape 4 luni

































