Portarul lui CFR Cluj a văzut cartonaşul roşu în minutul 90, la faza la care elveţienii au primit penalty. "Centralul" partidei i-a transmis că l-a eliminat pentru proteste.
Cristi Bălgrădean, reacţie violentă după eşecul suferit de CFR Cluj cu Young Boys
"Suntem prea mici, probabil a dat penalty pentru că suntem români. E o dezamăgire mare în rândul echipei şi a României. Nu meritam să pierdem această calificare, dar după părerea mea acest arbitru a făcut să pierdem.
Nu am apucat să ajung la el. A zis că mi-a dat cartonaş roşu pentru proteste…ce proteste, că nu am apucat să ajung la el să îl întreb?! Aşa cred, că suntem prea mici. Cred că după aspectul jocului trebuia să meargă CFR Cluj în 16-imi.
Cred eu că a văzut toată Europa. La fel a fost şi cu AS Roma. Acum iar penalty, dar a fost decisiv. Din păcate pentru CFR, pentru România, s-a terminat campania europeană.
Dezamăgirea este mare, probabil astăzi o să mai stăm să povestim la masă, iar de mâine trebuie să ne gândim la meciul cu FCSB de duminică", a declarat Cristi Bălgrădean la Digi Sport.
CFR Cluj a încheiat grupa A din Europa League pe locul 3. A înregistrat o singură victorie, cea cu CSKA Sofia.
- Young Boys - CFR Cluj 2-1
- Campionii României au ratat calificarea în 16-imile Europa League
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Tranzacție istorică: clubul din afara Europei care s-a vândut pentru 261 de milioane de dolari
- Prima plecare de la FRF şi echipa naţională a fost anunţată. “Sunt liber de contract”
- Chivu a răbufnit și îi calcă pe urme lui Mourinho: „Pot fi multe lucruri, dar nu sunt prost!”
- Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie”
- Inter – Cagliari LIVE TEXT (21:45). Cristi Chivu se poate desprinde la 12 puncte în fruntea Serie A


































