Video

A venit și rândul lui Leonaș! Mai mare decât ”Regele”! Performanța reușită de Messi

Cătălin Oprișan Publicat: 10 septembrie 2021, 15:03

Comentarii

Argentina s-a impus cu 3-0 în fața celor din Bolivia, iar la final, Leonaș a izbucnit în lacrimi. Messi a scris astfel o nouă pagină în istoria fotbalului sud-american.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Leo Messi este cel mai bun marcator din istoria naționalelor din America de Sud

După 825 de zile în care argentinienii nu şi-au putut susţine favorţii, Messi s-a întors la Buenos Aires, pe Monumental, cu trofeul Copei America.

A învins-o de unul singur pe Bolivia şi a ajuns la 79 de goluri pentru Argentina. Pele a rămas cu 77 de reuşite pentru Brazilia, în timp ce Neymar are 69!

Leo Messi a izbucnit în lacrimi la flash-interviu

Am visat la asta cu foarte mult timp în urmă şi îi mulţumesc lui Dumnezeu că mi-a oferit această şansă. Este un moment unic datorită modului în care s-a întâmplat, a locului în care s-a întâmplat după atâta aşteptare. Nu exista o modalitate mai bună!

Să fiu aici şi să pot sărbători această performanţă… este incredibil. Mama mea şi fraţii mei sunt aici. Au suferit şi ei mult. Acum sunt foarte fericit”, a declarat Messi, cu ochii în lacrimi, la finalul jocului.

Reclamă
Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:05

Ottawa Senators – Montreal Canadiens 2-3

13:59

“Impostorii lui Manchester City au fost distruşi de Valverde şi Real Madrid”. Presa din Anglia a făcut-o praf pe City

13:58

Cine va arbitra derby-ul Rapid – Dinamo, din prima etapă de play-off. Delegare de lux din partea CCA

13:45

“L-am portretizat pe Gino Iorgulescu ca fiind capul mafiei fotbalului românesc”. Declaraţii tari dinspre LPF

13:06

Ce echipă e favorită să câştige Champions League, după turul optimilor. Verdictul specialiştilor

12:51

Ţiţi Dumitriu nu are dubii: “Gigi Becali îi va spune lui Mirel Rădoi echipa de start la FCSB”

1 S-a supărat şi a plecat de la FCSB! Mihai Stoica a confirmat: “Am semnat încetarea contractului” 2 Gică Popescu ştie cine îl poate învinge pe Răzvan Burleanu în lupta pentru şefia FRF: “Unul singur” 3 Ce fost jucător de la Rapid a adus Mirel Rădoi la FCSB. A dat echipa în judecată, după şapte sezoane bifate în Giuleşti 4 Liber la FCSB! Ce anunţ face Iuliu Mureșan despre transferul lui Matei Ilie 5 Rapid vrea să transfere atacantul momentului din Liga 1! Şi FCSB s-a interesat de el 6 Gigi Becali a rostit trei nume: Băluță, Cicâldău şi Macalou! “Am făcut ce am vrut eu…”
Citește și