Alex Chipciu s-a împăcat cu Marius Şumudică. Fotbalistul şi-a cerut scuze de faţă cu antrenorul lui CFR Cluj. “A fost o greşeală, mister!”

Publicat: 5 august 2021, 12:53

Comentarii
Alex Chipciu s-a împăcat cu Marius Şumudică. Fotbalistul şi-a cerut scuze de faţă cu antrenorul lui CFR Cluj. A fost o greşeală, mister!

as.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Alex Chipciu a apărut alături de Marius Şumudică la conferinţa de presă dinaintea meciului de vineri cu CS Mioveni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alex Chipciu s-a împăcat cu Marius Şumudică

Fotbalistul şi-a cerut scuze în mod public pentru incidentul provocat la antrenamentul de luni al echipei campioane. El va fi reprimit în lot şi va putea juca în returul cu Young Boys Berna, decisiv pentru accederea în play-off-ul Champions League.

Îmi cer scuze pentru ceea ce s-a întâmplat. A fost o greșeală, mister (n.r. i se adresează lui Şumudică)! Primul pas a fost făcut să-mi cer scuze, apoi am vorbit cu Mister. Avem o relație lungă, datorită dânsului am rămas în continuare aici. Nu pot să fiu decât mulțumit pentru șansa oferită. Am vorbit cu Otto imediat după incident, nu a fost atât de grav. A fost o lipsă de respect. Nu sunt pe lista UEFA, o să fac deplasarea și îi voi susține din tribună”, a declarat Chipciu.

Alex Chipciu s-a bătut cu Otto Hindrich

Alex Chipciu s-a bătut cu Otto Hindrich, după ce tânărul portar l-a lovit cu mingea în faţă. Chipciu a spus că este prea nervos şi a părăsit antrenamentul, gest cu care l-a înfuriat pe Marius Şumudică.

Antrenorul a anunţat că acesta nu va mai face parte din lotul lui CFR Cluj. Incidentul a avut loc înaintea meciului cu Young Boys Berna din turul 3 preliminar al Champions League.

Reclamă
Reclamă

“El s-a manifestat de aşa natură încât să fi eliminat, a trebuit să-l elimin din grup. Nu pot să accept la nesfârşit, nu pot să accept…mai există insulte între jucători, mai există clinciuri, dar nu pot să accept luptă fizică între jucători, niciodată nu o să fiu adeptul acestui lucru.

Eu am luat o simplă decizie, l-am scos din antrenament. De fapt el părăsise antrenamentul, nu am văzut în viaţa mea un jucător să îşi dea jos tricoul să plece de pe teren, fiind nervos. Practic l-am întrebat ceea ce s-a întâmplat, de ce face lucrul acesta”, a declarat Marius Şumudică în cadrul unei conferinţe de presă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește Cristiano Ronaldo să marcheze la acest Campionat Mondial?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:16

LIVE VIDEOPortugalia – Uzbekistan 3-0. ACUM pe Antena 1 și AntenaPLAY. Ronaldo a reușit dubla. Reușită superbă, anulată

20:41

VideoFanii români, alături de Cristiano Ronaldo în Piaţa World Cup

20:34

Galeria selectă în care a intrat Cristiano Ronaldo, după ce a marcat la 41 ani cu Uzbekistan

20:18

VIDEOCristiano Ronaldo, replică pentru Lionel Messi! Record istoric în meciul cu Uzbekistan, LIVE pe AntenaPLAY

20:01

Erling Haaland, mesaj surpriză înaintea confruntării „de foc” cu Franța de la Mondial: „Probabil asta vor face”

19:32

Universitatea Craiova l-a transferat pe Ronaldo! Cât vor plăti oltenii pentru fotbalistul care va ajunge în Austria

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 3 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 6 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani
Citește și