Alex Mitriţă a marcat din nou pentru PAOK! Răzvan Lucescu şi-a pierdut cumpătul la final şi a început să înjure în faţa jurnaliştilor. Ce l-a iritat

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 22.09.2021, 22:54
Actualizat: 22.09.2021, 22:55

O nouă victorie pentru echipa lui Răzvan Lucescu. Alex Mitriţă a înscris a înscris în Panetolikos - PAOK, scor 1-2, meci din etapa a 3-a a campionatului Greciei.

Răzvan Lucescu

Răzvan Lucescu a avut parte de un meci ireal în Grecia

Zuma Press / Nikku via Hepta

Alex Mitriţă a marcat din nou pentru PAOK

Reacţie nervoasă a lui Răzvan Lucescu

Marcator pentru noua sa echipă şi în Conference League, cu Lincoln Red Imps, internaţionalul român a deschis scorul în minutul 31. Jucătorul de 1 metri şi 67 de centimetri, venit sub formă de împrumut de la New York City, a punctat cu o lovitură de cap.

Alex Mitriţă, marcator în Panetolikos – PAOK 1-2

Gazdele au restabilit egalitatea prin Diaz, în minutul 59, dar nu a putut smulge nici măcar un punct. Campioana din 2019 a dat lovitura printr-un alt jucător abia venit. Sidcley, brazilianul adus de la echipa antrenată de Mircea Lucescu, Dinamo Kiev, a stabilit rezultatul final.

Răzvan Lucescu şi-a pierdut cumpătul la flash-interviu. O întrebare pe care a primit-o la iritat, iar antrenorul român a izbucnit.

(Reporter: Aţi vorbit mult despre situaţia de la echipă, dar cine a fost responsabil pentru golul primit? Ce s-a întâmplat?) În această situaţie de ***** trebuie să vorbim numai despre lucrurile negative? Este o victorie uriaşă! Am luat trei puncte pe un teren dificil, am luat trei puncte în condiţii foarte grele şi acum două zile. Am avut o deplasare, suntem la început!

Avem mult de muncă, dar în acest moment este important să luptăm. Am suferit, însă am părăsit terenul cu o victorie„, a reacţionat Răzvan Lucescu.

Tehnicianul lui PAOK a avut putere să şi glumească, în momentul în care a fost întrebat dacă va continua să poarte acel hanorac gri.

Da, da! Până în ultima mea zi de contract, după trei ani, până în 2024. Acesta va fi, în meciurile din deplasare. Trebuie să găsesc o geacă, pentru că vine iarna. Voi suferi„, a mai spus Lucescu.

Răzvan Lucescu a revent la PAOK!
Fotbal extern • 17 oct., 21:25
„Este șocant!” Reacția lui Răzvan Lucescu, după ce PAOK Salonic a ratat victoria deși a avut 4-1 la pauză: „În final trebuia să fim mai nenorociți!”
Fotbal extern • 17 oct., 18:43
Meci halucinant pentru Răzvan Lucescu și Mitriță în Grecia. PAOK conducea la pauză cu 4-1, însă finalul a fost unul incredibil
Mirel Rădoi
Echipa naţională • 13 oct., 18:13
Greşeala făcută de Mirel Rădoi: „Trebuia să aștepte finalul campaniei”. Mircea Lucescu, sfaturi pentru actualul selecţioner

Mihai Zmărăndescu, la AS.ro LIVE

El are 61 de ani, iar soția sa are 19. Motivul pentru care părinții tinerei au sunat la poliție când l-au văzut pe bărbatul cu 42 de ani mai în vârstă decât fiica lor
14:28 Un boxer rus, rănit, a ucis un urs care-i omorâse tovarășul de antrenament! 14:03 Scandal imens la Dinamo! Mircea Rednic şi-a ieşit din minţi: „Un papagal care minte” 13:39 BREAKING NEWSPartida Farul – FCSB s-a amânată! Decizia de ultimă oră al celor de la LPF 13:36 Mircea Rednic, decizie radicală la Dinamo! I-a luat banderola lui Deian Sorescu: „El va fi căpitan, merită” 13:27 VideoCutremur fără precedent: dispare Euroliga de baschet, apare NBA Europe! 13:27 Radu Drăguşin, convocat din nou la naţionala U21 a României. Mitraliera Bratu a uitat de scandalul provocat de jucătorul lui Juventus 13:18 Mircea Rednic face mişcarea momentului! Cu cine va ataca în derby-ul cu Rapid: „Vor fi în lot” 13:16 EXCLUSIV AS.ro LIVEFetele de ”aur” și-au spus povestea la AS.ro LIVE! Promisiunea pe care și-au făcut-o înainte de Olimpiadă: ”Noua Zeelandă a fost adversarul nostru principal” 13:03 Surprizele lui Mirel Rădoi! Selecţionerul a anunţat convocările preliminare pentru dubla cu Islanda şi Liechtenstein. Cine va lipsi în meciul cu nordicii 12:43 Dinamo nu se teme de un nou proces la TAS: „Nu e nicio problemă”. Anunţul lui Iuliu Mureşan în cazul Jordan Mustoe
Reuniune emoționantă la Paris! Lionel Messi a luat-o la fugă când l-a văzut pe Ronaldinho. Imaginile care fac înconjurul planetei