EXCLUSIV

Alexandru Stan, despre perioada de la FCSB: “Au vrut să mă dea afară! M-au băgat în şomaj tehnic, nu m-au primit la stadion”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 12 aprilie 2023, 18:03 / Actualizat: 12 aprilie 2023, 20:38

Comentarii
Alexandru Stan, despre perioada de la FCSB: Au vrut să mă dea afară! M-au băgat în şomaj tehnic, nu m-au primit la stadion

hEPTA

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Alexandru Stan a vorbit despre perioada de la FCSB. Alexandru Stan a plecat cu un gust amar de la echipa lui Gigi Becali. De altfel, Alexandru Stan a fost unul dintre jucătorii băgaţi în şomaj tehnic de Gigi Becali, la începutul pandemiei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Stan a fost achiziţionat de Gigi Becali în 2018, dar după un sezon a intrat în dizgraţie. Alexandru Stan a plecat de la FCSB în vara anului 2021.

Alexandru Stan, despre perioada de la FCSB

Sunt foarte bine, am fost puțin demoralizat și dezamăgit, în ceea ce privește perioada mea la FCSB, dar, asta este viața. M-am accidentat la antrenament, m-am operat, m-au forțat să joc. La pauza meciului din Europa, nu mai știu cu cine era, am ieșit pentru că mă durea piciorul. Au vrut să mă dea afară, m-am operat din nou. Asta e, un an jumate cât am stat acolo m-am antrenat singur până m-au primit la echipa a doua. 

(n.r. – Nu îți dădeau nici antrenor?) Nu, pentru că eram după operație, să încep recuperarea. M-au băgat în șomaj tehnic, când a început pandemia, nu aveam unde să merg să fac recuperarea. Puteam să merg la stadion, dar nu m-au primit. După m-au trimis la echipa a doua să fac recuperarea, asta este viața, nu mai contează. 

Nu este normal, dar nu mai contează acum, nu vreau să dezgrop morții, asta este viața. Puteam să joc la un alt nivel dacă nu mă accidentam, sau dacă aveau puțină răbdare cu mine, dar, asta este viața“, a spus Alexandru Stan, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Reclamă
Reclamă

Alexandru Stan i-a raspuns şi lui Marius Şumudică

Alexandru Stan este acum la Tunari, echipă despre care Marius Şumudică a spus că bătea Andorra mai clar decât naţionala României. Alexandru Stan a spus că nu e sigur dacă echipa sa ar învinge Andorra, însă cu siguranţă i-ar pune probleme.

Nea Șumi cred că a glumit, nu cred că știe el despre Tunari, sau o fi văzut el ceva la noi, cred că ne-a urmărit. Normal că am fi pregătiți să jucăm cu Andorra, cine nu ar vrea să joace cu Andorra, până la urmă, e echipa națională a Andorrei. Eu cred că le-am pune probleme, nu știu dacă i-am învinge, dar le-am pune destule probleme. Normal, mai facem un grătar, dar nu cum se practică la Liga 3“, a mai spus Alexandru Stan.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Merită Istvan Kovacs să arbitreze finala Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
3:45

LIVE VIDEONorvegia 1-0 Senegal, pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY. Pedersen a deschis scorul la New York

1:48

Julian Alvarez a răbufnit după meciul Argentinei! A cerut la microfon transferul: „Știți că sunt o persoană sinceră!”

1:40

VideoMeciul Franţa – Irak, suspendat din cauza unei furtuni! Primul meci întrerupt de la Cupa Mondială 2026

0:32

Final fericit în scandalul de la Mondial! Jeremy Doku a devenit tată! Când revine în SUA

23:55 22 iun.

VIDEOFranța 3-0 Irak. Mbappe, dublă la meciul 100 pentru Franța! Partida a fost suspendată timp de două ore

23:51 22 iun.

EXCLUSIVFlorin Răducioiu şi Bogdan Stelea, uluiţi de ce a reuşit Lionel Messi la Mondial: “E etern / Echipa îl susţine”

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 3 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 4 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 5 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani 6 Brazilianul Gustavo Cascardo a semnat în Liga 1
Citește și