Închide meniul

"Ar fi superb să luăm licenţa!". Jerry Gane îl apără pe Cosmin Contra, unul dintre cei care au de recuperat bani de la Dinamo. "Nu vrea să facă rău"

Antena Sport Publicat: 14 februarie 2021, 5:44

Comentarii
"Ar fi superb să luăm licenţa!". Jerry Gane îl apără pe Cosmin Contra, unul dintre cei care au de recuperat bani de la Dinamo. "Nu vrea să facă rău"

Jerry Gane îi ia apărarea lui Cosmin Contra în conflictul cu fanii

Jucătorii lui Dinamo se tem că echipa lor nu va primi licenţa din cauza sumei uriaşe, 800.000 de euro, care trebuie achitată urgent.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jerry Gane: "Sunt de admirat cei din DDB"

"Avem problemele noastre, m-aş bucura să le rezolvăm. Sunt de admirat cei din DDB. Ar fi superb să putem lua licenţa, să nu avem probleme", a spus Jerry Gane, după meciul cu Sepsi. 

O parte dintre datorii sunt chiar către fostul antrenor, Cosmin Contra, cel căruia Gane i-a fost secund. 50.000 de euro solicită acesta, adică salariile perioada în care a stat pe banca lui Dinamo. "Îl cunosc pe Cosmin Contra, cred că se va ajunge la o înţelegere, nu vrea să facă rău acestui club", este convins Gane.

Primele informaţii despre accidentarea lui Adam Nemec

Nu doar banii le dau bătăi de cap dinamoviştilor. Unul dintre cei mai importanţi jucători, Adam Nemec, s-a accidentat în meciul cu Sepsi.

"Se pare că e o contractură, sper să nu fie mai mult de atât. O leziune înseamnă cel puţin 2 săptămâni", a spus Gane.

Reclamă
Reclamă

După eşecurile la limită, 0-1, cu FCSB şi Craiova, Dinamo nu a dat gol nici cu Sepsi, dar a luat un punct. "Am întâlnit de două ori FCSB (n.r. a doua oară a învins în Cupă), Craiova, Sepsi. Cred că rezultatul este echitabil. A fost un meci de luptă contra unei echipe bune. Uite că rezultatul este unul corect. Nu ştiu de ce nu ne-ar ajuta. Este un punct câştigat şi mai sunt multe meciuri de jucat", a mai declarat antrenorul lui Dinamo, la Digi Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:53
Problemele se țin lanț de FCSB. Anunțul lui Mihai Stoica: “Nici el nu e foarte bine. E ceva la noi…”
11:48
Starul lui Inter l-a comparat pe Cristi Chivu cu Jose Mourinho: “Asta ne ajută să câştigăm meciurile”
11:27
Premier League poate suferi o modificare majoră pe plan financiar. Manchester City și United se opun
11:11
Victor Angelescu, tranșant privind scoaterea la licitație a mărcii Steaua: “Ireal. E Real Madrid?”
10:31
“Dinamo intră în Cartea Recordurilor”. Inițiativa fabuloasă în care se implică alb-roșiii la derby-ul cu Rapid
9:55
Zeljko Kopic surprinde. Croatul a numit cel mai dificil stadion pe care a jucat de când e antrenor la Dinamo
1 Gigi Becali şi Marius Lăcătuş, dialog tensionat: “Am fost un prost că am crezut în tine! Îmi eşti dator” 2 “Mă aștept să fiu titular!” Răzvan Marin continuă disputa cu Mircea Lucescu 3 “Scandalosul atacant a publicat factura”. Ce s-a scris în Ucraina după ce Blănuță a donat bani către armată 4 Zeljko Kopic n-a ținut cont de orgolii. Antrenorul a numit jucătorul din Liga 1 pe care l-ar transfera la Dinamo 5 Cristi Chivu l-a anunţat deja de plecare. Românul, prima măsură radicală la Inter 6 Turcii au oficializat mutarea la câteva zile după ce Gică Hagi a fost propus antrenor
Citește și