Închide meniul

AS.ro LIVE | Bogdan Apostu a fost invitatul lui Cătălin Oprişan! Impresarul a venit cu ultimele noutăţi de pe piaţa transferurilor

Antena Sport Publicat: 20 iulie 2022, 9:00 / Actualizat: 20 iulie 2022, 11:17

Comentarii
AS.ro LIVE | Bogdan Apostu a fost invitatul lui Cătălin Oprişan! Impresarul a venit cu ultimele noutăţi de pe piaţa transferurilor

Bogdan Apostu, în timpul unei prezentări, alături de Gigi Becali / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Bogdan Apostu a fost invitatul lui Cătălin Oprişan în ediţia de miercuri a emisiunii AS.ro LIVE. Impresarul a venit cu ultimele noutăţi de pe piaţa transferurilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În vârstă de 40 de ani, Bogdan Apostu a realizat peste 300 de transferuri la cel mai înalt nivel. Impresarul e cel mai activ intermediar din ultimii ani de pe teritoriul României.

Bogdan Apostu, invitatul lui Cătălin Oprişan la AS.ro LIVE

Rapid a rezolvat un nou transfer înaintea derby-ului cu FCSB. Alexandru Albu a fost transferat definitiv de gruparea giuleşteană. Mijlocaşul era împrumutat de la Concordia Chiajna. Anunţul a fost făcut de impresarul Bogdan Apostu.

Rapid a plătit 50.000 de euro pentru împrumut şi a mai achitat 200.000 de euro pentru transferul definitiv. Prestaţiile lui Albu din sezonul trecut i-au convins pe giuleşteni.

În vârstă de 28 de ani, Alexandru Albu este cotat de site-urile de specialitate la 1.3 milioane de euro. Acesta a îmbrăcat tricoul Rapidului de 36 de ori, reuşind 7 goluri şi două pase decisive.

Reclamă
Reclamă

„Alexandru Albu a devenit jucătorul lui Rapid București pentru următoarele două sezoane printr-un transfer definitiv între Rapid și Concordia. Mult noroc, frate!”, a transmis Bogdan Apostu.

Adevăratul motiv pentru care a picat transferul lui Florin Niță la CFR Cluj

„Într-adevăr, am negociat cu CFR Cluj câteva zile și chiar îi mulțumesc domnului Varga, care a făcut o ofertă fabuloasă pentru fotbalul românesc. Niță este titularul echipei naționale și merită, dar a fost o ofertă foarte bună. Nu ne-am împotmolit la latura financiară, ci la alte aspecte contractuale, la alte detalii.

Din punctul meu de vedere, nu cred că se mai pune problema ca Niță să meargă la CFR. Probabil va alege să joace în străinătate, suntem în discuții cu mai multe echipei și următoarea săptămână va și semna. Din punct de vedere financiar, 99% ne-am înțeles (n.r. cu CFR Cluj), dar a fost vorba de niște clauze cu care jucătorul nu a fost de acord”, a declarat Bogdan Apostu, pentru Prosport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:18
Filipe Coelho, îngrijorat înaintea jocului cu Hermannstadt: „Nu am avut mult timp să pregătim acest meci”
19:02
Rapid – Oțelul LIVE TEXT (20:30). Giuleștenii vor să-și mărească avansul în fruntea Ligii 1. Echipele de start
18:55
FC Argeș – FC Botoșani 0-0. Moldovenii ratează șansa de a urca pe primul loc
18:53
Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect”
18:31
Au bătut palma! Primul transfer al iernii la Real Madrid
18:12
S-a marcat cel mai rapid gol al sezonului în Premier League! Cine l-a reușit și de cât timp a avut nevoie
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 3 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 4 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 5 Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB. Jucătorul din Liga 1 care semnează: “E la noi” 6 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord
Citește și