Pareskevas a jucat în România pentru Pandurii Tg. Jiu și Universitatea Cluj. A fost unul dintre cei mai apreciați fundași din Liga 1 și a ajuns chiar să poarte banderola de căpitan la echipa gorjeană.
Christou Paraskevas, la AS.ro LIVE
Paraskes s-a lăsat de fotbal în 2016, din cauza unor probleme medicale. Avea doar 32 de ani când a fost nevoit să renunțe la gazon.
”Eu nu simțeam nimic, nu mă durea nimic, pur și simplu nu am trecut testele medicale, mi sa transmis că am inima mărită și că nu mai pot juca fotbal. Am fost foarte supărat atunci, acum nu mai sunt supărat, am înțeles.
Mă bucur că am renunțat la timp și că sunt sănătos, acum sunt manager la o echipă din Cipru și mai fac antrenamente cu jucătorii, mă simt ok”, a spus Paraskevas.
În prezent, Paraskevas e agent de jucători.
- Christou Paraskevas e invitatul lui Cătălin Oprișan, de la 10:30
- Povestea fabuloasă a fostului căpitan de la Pandurii Târgu Jiu
- Cele mai tari momente de la Campionatul Mondial sunt în AntenaPLAY
- Marele Premiu al Ungariei se vede în Universul Antena în weekend-ul 24-26 iulie
- Conducerea Rapidului anunță noi transferuri după debutul perfect de sezon: „Suntem aproape”
- L’Equipe: „Semnează cu FCSB în România!” Noi informaţii despre ultimul transfer făcut de Gigi Becali
- Neluțu Varga i-a stabilit prețul jucătorului dorit de Craiova de la CFR Cluj
- „Oracolul de la Bălceşti” anunţă dezastrul pentru o forţă din Liga 1: „Nu prinde play-off-ul”
- Real Madrid încearcă lovitura verii în mercato! Jucătorul Barcelonei, așteptat pe ”Bernabeu”

































