AS.ro LIVE | Ilie Poenaru a fost invitatul lui Cătălin Oprișan. Noul antrenor de la UTA a venit cu povești fabuloase

Antena Sport Publicat: 26 mai 2022, 7:20 / Actualizat: 26 mai 2022, 11:22

Comentarii
AS.ro LIVE | Ilie Poenaru a fost invitatul lui Cătălin Oprișan. Noul antrenor de la UTA a venit cu povești fabuloase

Ilie Poenaru, la prezentarea la UTA / Facebook UTA

Ilie Poenaru, noul antrenor al celor de la UTA, a fost invitatul de joi al lui Cătălin Oprișan la AS.ro LIVE, de la 10:30.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tehnicianul Ilie Poenaru a fost prezentat oficial, luni, în funcţia de antrenor principal al echipei de fotbal UTA Arad, el declarând într-o conferinţă de presă că prin prisma tradiţiei noua sa formaţie trebuie să fie an de an pe poziţiile fruntaşe ale clasamentului Ligii I.

Ilie Poenaru, la AS.ro LIVE

„Sunt onorat că mă aflu aici. E adevărat că au fost multe oferte, dar ceea ce se întâmplă în ultimul timp la Arad m-a făcut să aleg UTA, un club de tradiţie, foarte bine organizat şi care îţi poate oferi tot ceea ce ai nevoie pentru a face performanţă.

Îmi doresc să facem lucruri bune împreună. E clar că UTA e un club care te obligă prin tradiţia pe care o are. Ştiu că e presiune, dar nu e nicio problemă, îmi place presiunea şi vreau să o am. Suporterii trebuie să îi faci fericiţi, aceşti oameni nu prea mai au răbdare, îşi doresc ca echipa să fie acolo sus. E şi normal, prin prisma tradiţiei, această echipă trebuie să fie acolo sus an de an. Asta e menirea noastră, să construim, să avem rezultate, să creştem jucători pe care să îi dăm la echipa naţională şi aşa mai departe”, a afirmat el, la prezentarea la noua echipă. 

Ilie Poenaru: „Il doresc pe Claudiu Keșeru!”

Acesta încearcă şi transferul atacantului Claudiu Keşeru, ultima oară la FCSB.

Reclamă
Reclamă

„Claudiu Keşeru e un jucător pe care îl doresc. El are mulţi critici, care se leagă poate de vârsta lui, dar eu ştiu ce potenţial are Keşeru. Iar în momentul ăsta Keşeru are 4 sau 5 oferte din România, are şi din Qatar. Am avut o discuţie cu el, nu ascund. El s-ar plia foarte bine pe sistemul pe care vreau să-l folosesc. Nu ştiu dacă putem să îl aducem, e o luptă grea cu alte cluburi, dar eu mi-l doresc. Şi el cântăreşte, pentru că a avut o discuţie şi cu Edi Iordănescu şi i-a spus că încă vrea să joace pentru echipa naţională”, a precizat el.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:24

OUT pentru returul cu Manchester City! Lovitură pentru Real Madrid

17:17

VideoAntena Sport Update. Cele mai importante ştiri ale zilei de 13 martie

17:04

Cristi Chivu i-a stabilit prețul jucătorului său: 70 de milioane de euro! Barcelona și-a manifestat interesul

17:01

EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB

16:50

Eliza Diamandescu, sportiva cu peste 450 de medalii, e în campania „100 de tineri pentru dezvoltarea României”

16:33

Primă „extraterestră” pe care jucătorii de la Galatasaray o au promisă dacă elimină Liverpool

1 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 2 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 3 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 4 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun” 5 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 6 Filipe Coelho a auzit ce a spus Mirel Rădoi despre el și nu s-a ferit să dea replica: “Al meu? Nu”
Citește și