AS.ro LIVE | Interviu eveniment cu Alex Chipciu, în emisiunea moderată de Cătălin Oprişan. Dezvăluiri de senzație

Antena Sport Publicat: 27 iunie 2022, 10:00 / Actualizat: 27 iunie 2022, 11:14

Comentarii
AS.ro LIVE | Interviu eveniment cu Alex Chipciu, în emisiunea moderată de Cătălin Oprişan. Dezvăluiri de senzație

Alex Chipciu, într-un interviu pentru U Cluj / U Cluj TV

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Ediţia de luni a emisiunii AS.ro LIVE a venit cu un interviu eveniment cu Alex Chipciu. Fotbalistul de 33 de ani a plecat alături de restul echipei în cantonamentul din pre-sezon. Fostul atacant de la FCSB reprezintă cel de-al 7-lea transfer realizat de nou-promovata U Cluj în această vară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mijlocaşul de 33 de ani își pierduse răbdarea cu campionii, cei care îi promiseseră că va fi titular la echipa lui Dan Petrescu. Când a venit la CFR Cluj, el a renunţat la un salariu de 450.000 de euro la Anderlecht.

Interviu eveniment cu Alex Chipciu la AS.ro LIVE

Alex Chipciu a oferit primul interviu în calitate de jucător al celor de la U Cluj. Fostul campion de la FCSB și CFR Cluj are ambiții uriașe la nou-promovată. Jucătorul de 33 de ani a promis spectacol la fiecare meci pe Cluj Arena.

„Cred că suporterii vor juca un rol important, cel puțin în meciurile de acasă. Știm cu toții ce atmosferă fac și faptul că sunt mulți, cel puțin la Cluj. Va fi un avantaj pentru echipa noastră și sperăm să profităm de acest lucru.

Nu sunt genul care să transmită mesaje doar de dragul de a le transmite. Îmi doresc doar să avem rezultate bune, să oferim spectacol oamenilor care vor veni să ne susțină și să avem un sezon bun„, a spus Alex Chipciu, conform fcucluj.ro

Reclamă
Reclamă

La U Cluj, Chipciu va fi coleg cu Paul Pîrvulescu, alături de care a mai jucat și la FCSB.

Am fost în contact cu el în fiecare zi. Am fost coleg cu el la Steaua, suntem prieteni foarte buni de familie, suntem foarte apropiați. Chiar vorbeam și cu soția că am fost ambii la Steaua, iar acum la final de carieră ne regăsim iar. E foarte bine”, a mai spus Chipciu.

Chipciu: „Ce s-a întâmplat la CFR nu mai e interesant!”

Plecarea lui Alex Chipciu de la CFR Cluj devenise numai o chestiune de timp. Așa cum as.ro a anunțat mai devreme în această lună, experimentatul atacant are de primit 300.000 de euro de la campioană, iar din acest motiv va depune memoriu.

Reclamă

„În primul rând nu mai vreau să mă gândesc la ceea ce a fost. Nu mai contează și nu mai e interesant. Mă simt entuziasmat, bucuros și îmi doresc să avem rezultate bune.

Față de anul trecut cred că Liga 1 s-a mai întărit, adică am văzut echipe, cum e și cazul Universității, cu suporteri, cu tradiție și alte echipe care au investit foarte mulți bani. Cred că va fi un sezon mai puternic decât cel de anul trecut„, a adăugat Chipciu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Final 4?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:36

EXCLUSIVBella Gullden vrea să o vadă pe CSM Bucureşti din nou campioană în Champions League: “Totul e deschis”

9:21

Hansi Flick, lovitură de geniu! Barca rezolvă o problemă uriașă după Mondial cu doar 10 milioane de euro

9:11

Veste bună pentru Dinamo, la negocierile cu înlocuitorul lui Zeljko Kopic. Suma pe care trebuie să o plătească

8:38

Mihai Stoica a explicat tot, după ce Universitatea Craiova i-a “furat” jucătorul FCSB-ului: “M-a surprins”

8:34

A fost luată decizia finală! Anunțul făcut de Casa Albă cu privire la vizele pentru jucătorii naționalei Iran

8:29

Ce salariu va avea Zeljko Kopic la noua echipă. Diferenţă uriaşă faţă de cât încasa la Dinamo

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Dosar penal și permis suspendat pentru antrenorul din Liga 1! A fost depistat beat la volan 3 Cele două transferuri cerute de Zeljko Kopic la Dinamo, înainte de plecare: „De acolo a plecat discuția” 4 Sepsi negociază pentru primul transfer al verii! Nou-promovata vrea un fost jucător de la Universitatea Craiova 5 Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB 6 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB
Citește și