AS.ro LIVE | Iosif Rotariu, în dialog cu Cătălin Oprişan. Ediție eveniment înainte de Bosnia – România

Antena Sport Publicat: 7 iunie 2022, 10:20

Comentarii
AS.ro LIVE | Iosif Rotariu, în dialog cu Cătălin Oprişan. Ediție eveniment înainte de Bosnia – România

Iosif Rotariu / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Iosif Rotariu este invitatul lui Cătălin Oprişan la AS.ro LIVE. Fostul internaţional român va fi protagonistul unei ediţii eveniment în ziua meciului Bosnia – România. Confruntarea va fi transmisă de Antena 1, începând cu 21:45.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În vârstă de 59 de ani, Iosif Rotariu a evoluat la echipe precum Poli Timişoara, Steaua sau Galatasaray. Fostul mare mijlocaş a cucerit 4 titluri cu gruparea roş-albastră.

Iosif Rotariu, invitatul lui Cătălin Oprişan la AS.ro LIVE

Diego Maradona a murit pe 25 noiembrie 2020, iar vestea a venit ca un șoc asupra întregii lumi. Unul dintre românii care au avut privilegiul de a juca împotriva lui El Pibe D’Oro a fost Iosif Rotariu.

Rotariu l-a marcat pe Maradona în meciul de la Cupa Mondială din 1990 și a povestit pentru AS.ro cum a primit veste morții fostului star argentinian. Acesta consideră că El Pibe D’Oro a fost cel mai mare fotbalist din lume.

”Eram pe terenul de fotbal când am primit vestea. Parcă a plecat cineva din familia mea. Am trăit ca fotbalist ca omul care l-a marcat pe Maradona. Lumea fotbalului a pierdut un fotbalist unic. Nu a fost și nu cred că va mai fi unul ca el.

Reclamă
Reclamă

Nu am mai întâlnit vreun fotbalist precum el. Sunt priviligiat că am avut șansa să fiu aproape de el. Maradona a fost unic și nu cred că se va mai naște unl ca el. Am jucat și cu Gullit, Van Basten, Hagi, dar el era unic.

Toată lumea a pierdut ceva, nu doar lumea fotbalului. A fost una dintre cele mai puternice personalități din lume. A fost un om imens care spunea lucrurilor pe nume”, a declarat Iosif Rotariu pentru AS.ro

  • Meciurile naţionalei României revin la Antena 1, pentru următorii 6 ani. Transmitem viitoarele două confruntări ale tricolorilor: Bosnia – România (7 iunie, 21:45, Antena 1 şi Antena Play) şi România – Finlanda (11 iunie, 21:45, Antena 1 şi Antena Play)
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Cupa Mondială 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:21

Prima reacţie a celui mai nou transfer făcut de Gigi Becali la FCSB. Cele patru cuvinte rostite în limba română

16:17

CFR Cluj, modalitate inedită de a obține bani pentru charterul de Conference League! Ardelenii, apel către fani

15:59

David Benavides, prezentat oficial la Dinamo. Anunțul făcut de „câini”

15:50

Oțelul – CFR Cluj LIVE TEXT (18:30). Antrenorul Antonio Folha debutează pe banca clujenilor. Echipele probabile

15:11

Universitatea Craiova – UTA LIVE TEXT (21:15). Campioana debutează în noul sezon de Liga 1. Echipele probabile

14:48

VideoLewis Hamilton, accident în ultimul antrenament din Belgia! Inginerii Ferrari, cursă contracronometru înainte de calificări

1 Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după FCSB – FC Argeş 2-0: „E fricos, ce să faci cu el? Nu poate” 2 Adio, Dinamo! Fotbalistul pleacă înainte de startul noului sezon de Liga 1 3 Probleme de lot pentru Nuno Campos înainte de debutul la Dinamo! Cum ar putea arăta echipa la meciul cu Petrolul 4 Gata, s-a făcut transferul! A ajuns în România și semnează cu FCSB 5 FCSB, CFR și „U” Cluj și-au aflat posibilele adversare din turul 3 preliminar Conference League. Lista completă 6 FIFA a făcut marele anunţ! Cine arbitrează finala Cupei Mondiale? Centralul a izbucnit în plâns când a aflat
Citește și