Jucătorul de 22 de ani plănuia să zboare înapoi în Spania miercuri, după ce a înscris ultimul gol din victoria cu 6-1 a Ecuadorului în fața Columbiei. Totuși, fundașul și-a pierdut pașaportul și a trebuit să apeleze la platformele online pentru a-l găsi.
Fundașul Ecuadorului și-a găsit bagajele cu ajutorul Twitter-ului
Din fericire, cu ajutorul Federației Ecuadorului, toate bagajele au fost descoperite.
”Vreau să vă rog să mă ajutați să găsesc trei genți negre și un pașaport pe care le-am pierdut în Carapungo (Quito). As aprecia din toată inima dacă le-ați găsi”, a postat Estupinan pe Twitter.
Mesajul a fost distribuit de aproape 5000 de persoane și a fost postat și pe Instagram cu hashtag-ul ”Bagajele lui Pervis”.
Gracias a su ayuda conseguí recuperar la maleta más importante y el pasaporte. ❤️
Que DIOS les bendiga. pic.twitter.com/OB5HUICiAi
— Pervis Estupiñan (@PervisEstupinan) November 18, 2020
Târziu în decursul serii de miercuri, jucătorul le-a dat fanilor săi vestea bună. El a postat o imagine cu mesajul ”Vă mulțumesc pentru tot ajutorul, am reușit să recuperez cel mai important bagaj și pașaportul. Dumnezeu să vă binecuvânteze”, a mulțumit Estupinan.
- Fundașul și-a pierdut bagajele după meciul naționalei sale
- El s-a folosit de fani pentru a-l găsi
- Marele Premiu al Olandei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21-23 august
- Meciurile României din Liga Naţiunilor sunt exclusiv pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Decizia luată de FCSB, după răbufnirea lui Octavian Popescu. Anunţul lui Mihai Stoica: „S-a alintat”
- „Sunt mari şanse să se joace acolo”. Ultimele detalii despre stadionul pe care se va disputa derby-ul Dinamo – FCSB
- Jamal Musiala, prima reacție după ce s-a prăbușit, din nou, pe teren: „A devenit o parte din viața mea”
- Rodri, „săgeţi” către Real Madrid. Motivul pentru care a ales să se transfere la Barcelona: „Prima opţiune”
- Adrian Mutu l-a pus la zid pe Octavian Popescu: „Mare fotbalist, dar nu-l ajută mintea! Trebuie luat de urechi”
































