Închide meniul

Boupendza şi N’Jie au debutat pentru Rapid. Giuleştenii au pierdut amicalul cu FC Voluntari: “Ar trebui să le fie ruşine”

Publicat: 12 octombrie 2024, 13:57

Comentarii
Boupendza şi NJie au debutat pentru Rapid. Giuleştenii au pierdut amicalul cu FC Voluntari: Ar trebui să le fie ruşine

Facebook Rapid

Boupendza şi N’Jie au debutat pentru Rapid. Giuleştenii au pierdut amicalul cu FC Voluntari, scor 0-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cele două transferuri lăudate de Marius Şumudică au debutat pentru Rapid. Boupendza şi N’Jie au fost titulari în amicalul pe care Rapid l-a jucat cu FC Voluntari.

Boupendza şi N’Jie au debutat pentru Rapid

Pe pagina oficială a clubului, fanii au lansat mai multe ironii în comentarii. “Sunteţi top, domnule Şumudică“, “Dacă nici în amicale nu reușim să ne mobilizăm, este clar că nu mai avem nicio speranță în oficiale. Și nu mai spuneți că sunt absențe la echipa, că va faceți de râs. Se vede mâna lui Sumudică. A schimbat mentalitatea echipei” sau “Fraților, este groasă treaba. Dacă nici cu Voluntari nu dai gol…Slab tare lotul, chiar dacă este amical. Băieţii sunt în vacanţă! Fără cuvinte..Ar trebui să le fie rușine“, au fost câteva din comentariile fanilor.

Echipa Rapidului cu FC Voluntari

Aioani – Onea, Săpunaru (46’ Gojkovic), Blazek, Braun (69’ R. Maria) – Hromada (84’ Avram), Christensen (56’ Emmers) – Dobre (56’ Hasani), N’Jie (56’ A. Șucu), Micovschi – Boupendza (56’ Burmaz)

Victor Angelescu a rupt tăcerea despre viitorul lui Marius Şumudică

Victor Angelescu a rupt tăcerea despre viitorul lui Marius Şumudică la Rapid. Acţionarul minoritar al giuleştenilor a oferit declaraţii despre situaţia antrenorului, după ce echipa de sub Grant a fost învinsă în ultima rundă de Botoşani.

Reclamă
Reclamă

După eşecul cu Botoşani, s-a zvonit că Dan Şucu l-a băgat în şedinţă pe Marius Şumudică şi l-a asigurat pe acesta că nu se pune problema să fie demis.

Victor Angelescu a venit cu lămuriri şi a transmis că nu ar fi existat nicio şedinţă în cadrul echipei, ci doar discuţii, după parcursul modest al giuleştenilor din acest sezon. Oficialul vişiniilor a subliniat, totodată, că nu ia în calcul demiterea lui Marius Şumudică.

„Nu a fost nicio ședință până acum la Rapid. Au mai fost discuții, dar nicio ședință până acum. Noi nu am discutat despre asta (n.r. despre demiterea lui Marius Șumudică), poate în presă. Nu s-a pus problema să discutăm despre demiterea antrenorului”, a declarat Victor Angelescu, conform digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:22
Arne Slot, presat să vorbească despre Mohamed Salah! Mesaj categoric al olandezului pentru vedeta lui Liverpool: “E o întrebare”
11:11
Cristi Chivu a primit cea mai încomodă întrebare după Inter – Liverpool 0-1: “Facem tot ce putem”
10:41
Basarab Panduru nu a menajat-o pe Inter, după înfrângerea cu Liverpool: “Dacă atât poate, e o problemă”
9:45
Pep Guardiola a sărit în apărarea lui Xabi Alonso, înainte de Real Madrid – Manchester City: “Eu aş fi fost demis”
9:25
David Popovici a dat cărţile pe faţă! Nu a încasat încă banii de la ANS! “Nu e o realitate prea frumoasă”
9:24
Lamine Yamal a părăsit nervos terenul, iar Hansi Flick a reacţionat! Anunţul făcut de antrenorul Barcelonei
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Mihai Stoica a anunțat încă un transfer la FCSB, după cel al lui Kevin Ciubotaru: „Suntem în discuții”
Citește și