Bayern Munchen a anunțat transferul lui Noussair Mazraoui! Toate detaliile mutării

Dan Roșu Publicat: 24 mai 2022, 14:40

Comentarii
Bayern Munchen a anunțat transferul lui Noussair Mazraoui! Toate detaliile mutării

Noussair Mazraoui semnează contractul cu Bayern Munchen / fcbayern.com

Bayern Munchen a anunțat transferul lui Noussair Mazraoui. Jucătorul lui Ajax ajunge la campioana din Bundesliga gratis, fiind liber de contract din vară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jucătorul de 24 de ani a semnat un contract cu Bayern Munchen, valabil până în 2026. ”Am avut un sentiment bun de la primele discuții avute cu Bayern. Sunt fericit că voi ajunge la unul din cele mai mari cluburi ale Europei.

Bayern Munchen a anunțat transferul lui Noussair Mazraoui

Bayern Munchen tocmai a devenit campioana Germaniei pentru al zecelea an consecutiv și va fi una din candidatele la câștigarea Ligii Campionilor, în sezonul viitor. Am ales acest club, pentru că aici pot câștiga cele mai importante trofee”, a spus Mazraoui, citat de site-ul oficial al bavarezilor.

Marocanul pleacă de la Ajax după cele trei titluri câștigate alături de ”lăncieri”. De asemenea, el a făcut parte din echipa care a făcut furori în Champions League, în sezonul 2018-2019, ajungând în semifinale, după ce a eliminat Juventus și Real Madrid.

Jucătorul de bandă vine după o campanie în care și-a trecut în cont cinci goluri și patru pase decisive, în cele 34 de meciuri dispuatate în toate competițiile.

Reclamă
Reclamă

”Suntem fericiți că Noussair Mazraoui este primul nostru transfer în această perioadă de mercato. A avut oferte din toată Europa, dar a ales să joace la noi, pentru că noi avem planuri clare cu el și vrem să atingem obiective înalte alături de el. Ne place mult mentalitatea lui”, a spus directorul sportiv al lui Bayern, Hasan Salihamidzic.

Bayern Munchen râde de Barcelona

Uli Hoeness, preşedintele de onoare al campioanei Germaniei, a oferit o replică acidă când a fost întrebat despre transferul golgheterului bavarezilor, Robert Lewandowski, la Barcelona.

„Barcelona vrea să îl transfere pe Lewandowski, dar are o datorie de 1.3 miliarde euro. În Germania erau în faliment de mult timp. Bate falimentul la uşă şi ei fac oferte de milioane unui jucător de la Bayern. Nimeni nu vrea ca Lewandowski să plece. Nu am găsit încă un înlocuitor. Poate va rămâne!”, a spus Uli Hoeness, citat de Marca.

Reclamă

Barcelona şi Bayern Munchen au început negocierile pentru “Lewa”

Barcelona şi Bayern Munchen au început negocierile pentru Robert Lewandowski. Catalanii au făcut o primă ofertă pentru atacantul polonez, dar campioana din Bundesliga cere mai mult, susţine cunoscutul jurnalist Fabrizio Romano.

Acesta susţine că planul lui Lewa nu s-a schimbat încă şi că el doreşte o mutare pe Camp Nou. Bayern Munchen nu este însă convinsă să îi dea drumul, mai ales că oficialii nu au găsit încă un eventual înlocuitor al super-golgheterului din Bundesliga.

Jurnalistul Gerard Romero a oferit şi detaliile primei oferte: 32 de milioane de euro + 5 milioane bonusuri. Totuşi, Bayern aşteaptă mai mult pentru jucătorul adus gratis de la Borussia Dortmund, în 2014.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 21 mart.

Sorana Cîrstea este în optimi la WTA Miami! Meci fantastic făcut de prima rachetă a României

23:57 21 mart.

“Care naţională?” Mihai Stoica, reacţie acidă după ce Ştefan Târnovanu nu a fost convocat de Mircea Lucescu la barajul cu Turcia

23:37 21 mart.

“Puteam să apăr şi eu azi!” Dani Coman, discurs dur după gafa lui Căbuz din FC Argeş – U Cluj 0-1: “Fotbalul se joacă în faţă”

23:11 21 mart.

Cristiano Bergodi nu se gândeşte la titlu, după FC Argeş – U Cluj 0-1: “Nu există”. Ce a zis despre gafa lui Căbuz

23:08 21 mart.

Bogdan Andone nu s-a prezentat la flash-interviu după Argeș – U Cluj 0-1. Tehnicianul a acuzat probleme medicale

22:46 21 mart.

Andrei Coubiș a rupt tăcerea după victoria cu FC Argeș! De ce a ales U Cluj și ce a făcut diferența la Mioveni

1 Gigi Becali a pierdut omul lui de încredere la FCSB. Ce e nevoit să facă din nou patronul 2 L-a dat afară! Dan Șucu, decizie radicală la Rapid 3 NEWS ALERTConvocare de urgenţă la echipa naţională! Jucătorul chemat de Mircea Lucescu pentru Turcia – România 4 Mirel Rădoi a încalcat regulilele la meciul cu UTA. De ce FCSB va scăpa fără sancțiuni 5 Reacţia lui Mirel Rădoi după ce Gigi Becali l-a criticat pe Daniel Bîrligea! Ce a spus antrenorul despre atacant 6 Mutările care ar readuce Dinamo în lupta pentru titlu. Cristi Borcea: “Din detalii se câștigă războaiele”
Citește și