Gafă uluitoare făcută de Lukas Hradecky în Bayern Munchen – Leverkusen 4-0. Ce a putut face la o săptămână după ce a încurcat naţionala României

Avatar photo

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 1 octombrie 2022, 0:09

Gafă uluitoare făcută de Lukas Hradecky în Bayern Munchen – Leverkusen, scor 4-0, într-un meci din etapa a 8- a din Bundesliga. Portarul de 32 de ani a făcut o eroare uriaşă, la o săptămână după ce a fost titular în Finlanda – România 1-1, în direct și în exclusivitate la Antena 1 și AntenaPLAY.

Lukas Hradecky

Lukas Hradecky, eroare uriaşă în Bundesliga / Profimediaimages

În minutul 17, Bayer Leverkusen era deja condusă cu 2-0. Jamal Musiala a reuşit un gol şi o pasă decisivă pentru Leroy Sane. Scorul a căpătat proporţii până la pauză. Sadio Mane a înscris din nou pentru bavarezi.

Gafă uluitoare a lui Lukas Hradecky în Bayern Munchen – Leverkusen 4-0

Hradecky a făcut o eroare uriaşă chiar înainte de final. În minutul 84, portarul oaspeţilor s-a făcut de râs şi nu a reuşit să ofere o pasă scurtă pentru un coechipier. A alunecat în momentul în care a lovit balonul şi a căzut pe gazon. Mingea a ajuns la Thomas Muller, care a înscris cu uşurinţă.

VEZI AICI GAFA LUI HRADECKY!

Finlandezul dintre buturile lui Leverkusen a şutat cu furie în minge, după ce a scos-o din poartă. A fost al 16-lea gol primit de Bayer în cele 8 meciuri stagionale. Echipa pregătită de Gerardo Seoane are a doua cea mai slabă defensivă din Bundesliga.

Partidele Leipzig – Bochum, Freiburg – Mainz, FC Koln – Dortmund, Frankfurt – Union Berlin, Wolfsburg – Stuttgart şi Werder Bremen – Borussia Monchengladbach au loc sâmbătă, iar meciurile Hertha Berlin – Hoffenheim şi Schalke 04 – Augsburg se vor disputa duminică.

Manuel Neuer, eroare de începător în Eintracht – Bayern Munchen

Şi Manuel Neuer a făcut o gafă uriaşă în Eintracht – Bayern Munchen. Asta după ce campioana Germaniei a făcut un adevărat masacru în prima repriză a partidei cu detinătoarea Europa League.

Manuel Neuer a început noul sezon în Bundesliga cu o gafă de proporţii. Portarul campioanei şi al naţionalei Germaniei a făcut o gafă uriaşă în minutul 64 al partidei.

La o fază care nu anunţa nimic, Neuer s-a complicat şi a pierdut mingea în faţa lui Kolo Muani. Acesta a profitat din plin şi a marcat primul gol al celor de la Eintracht Frankfurt în marele meci cu Bayern.

Eintracht Frankfurt a fost umilită de Bayern Munche în prima repriză. Băieţii lui Nagelsmann au marcat de numai puţin de 5 ori în prima repriză.

Kimmich, Pavard, Mane, Musiala şi Gnabry au marcat pentru campioana Germaniei în primele 43 de minute ale partidei.

dec.
22:50
CM 2022 | Portugalia – Elveţia 6-1. Lusitanii s-au calificat în sferturi, după o victorie categorică! Goncalo Ramos, hat-trick de vis într-un meci în care Cristiano Ronaldo a fost rezervă
6
dec.
22:37
CM 2022 | Pepe a scris istorie în Portugalia – Elveţia. Performanţă magnifică reuşită de fundaşul de 39 de ani! Cristiano Ronaldo l-a felicitat imediat
6
dec.
22:32
CM 2022 | Imagine ireală cu Cristiano Ronaldo, după ce a fost rezervă în Portugalia – Elveţia. Cum a fost surprins starul lusitan la intonarea imnului
6
dec.
22:11
VideoIubitele lui Joonas Tamm şi Mattias Kait s-au împrietenit şi au vizitat Târgul de Crăciun. Reportaj special cu Meryl Magi şi Mailis Zlatin. EXCLUSIV
6
dec.
21:57
VideoIon Marin e şef în bucătărie! Selecţionerul României U17 îi învaţă pe tinerii fotbalişti să mănânce sănătos
6
dec.
21:56
Viorel Moldovan, reacție vehementă la adresa lui Leo Strizu: „Tu nu te respecţi!” Antrenorul de la FCSB, luat la țintă
6
dec.
21:09
CM 2022 | Ce a declarat Luis Enrique, după ce Spania a fost eliminată dramatic de la Campionatul Mondial: „Responsabilitatea a fost a mea”
6
dec.
20:56
Petrolul – FC U Craiova 1948 0-1 și Slobozia – Dinamo 3-3. Trei cartonaşe roşii primite de dinamovişti! Sepsi şi Craiova lui Mititelu, în „sferturile” Cupei României
6
dec.
20:06
CM 2022 | Spania, în stare de şoc după eliminarea de la Mondial! Reacţia presei după şocul cu Maroc, din optimile de finală
6
dec.
20:06
CM 2022 | Spania a ratat toate loviturile de departajare cu Maroc! Dezastru total pentru naționala lui Luis Enrique
Cristiano Ronaldo
Bundesliga • 29 nov., 14:46
Motivul pentru care Cristiano Ronaldo nu va ajunge la Bayern Munchen! Ce alt atacant de clasă este aşteptat de oficialii bavarezi
Ce se întâmplă cu Sadio Mane. Anunțul făcut cu câteva zile înainte de Campionatul Mondial
Campionatul Mondial 2022 • 16 nov., 8:50
Sadio Mane s-a accidentat în meciul Bayern Munchen - Werder Bremen 6-1
Campionatul Mondial 2022 • 9 nov., 12:42
Sadio Mane, OUT de la Cupa Mondială din Qatar! Anunț horror pentru starul senegalez, cu 11 zile înaintea turneului