Închide meniul

Cât ghinion! Ansu Fati a suferit o accidentare gravă şi va lipsi o lungă perioadă de pe teren. Verdictul medicilor

Iulian Focșăneanu Publicat: 8 noiembrie 2020, 6:05

Comentarii
Cât ghinion! Ansu Fati a suferit o accidentare gravă şi va lipsi o lungă perioadă de pe teren. Verdictul medicilor

Ansu Fati a suferit o ruptură de menisc

Tânărul jucător a suferit o ruptură de menisc la genunchiul stâng. Trebuie să decidă, alături de familie şi de conducătorii clubului, ce intervenţie chirurgicală va urma.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ansu Fati are nevoie de operaţie

Jurnaliştii de la Marca au discutat cu un renumit medic. Pedro Luis Ripoll a anunţat că, în cazul în care Ansu Fati va decide varianta de a i se scoate meniscul, va lipsi în jur de cinci săptămâni. În caz contrar, recuperarea va dura între trei şi cinci luni. 

"Avem de-a face cu un atlet de 18 ani. Literatura medicală nu lasă îndoieli în privinţa tratamentului. Meniscul trebuie păstrat. Leziunile articulare ale cartilajului nu se vindecă, de aceea trebuie avută grijă şi e nevoie cu orice preţ să fie suturat meniscul", a transmis Ripoll pentru sursa citată.

Indiferent de decizia pe care o va lua, Ansu Fati va rata atât derby-ul cu Atletico Madrid, cât şi returul cu Dinamo Kiev. Patru goluri în şapte apariţii are puştiul de 18 ani în La Liga.

Ansu Fati a impresionat împotriva rivalilor de la Real Madrid şi a devenit cel mai tânăr marcator din istoria El Clasico! Vechiul record era deținut de legendarul Raul, care a marcat la 18 ani și 85 de zile. Mai mult, Fati a marcat golul cu numărul 400 pentru Barcelona în derby-urile cu gruparea blanco.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:06
Mesajul fanilor FCSB-ului pentru suporterii lui PAOK după tragedia din judeţul Timiş!
22:00
LIVE SCOREUltima etapă de Europa League se joacă ACUM. Ionuț Radu, în “infern” pe Marakana. PAOK, duel cu Lyon
21:59
LIVE TEXTFCSB – Fenerbahce 0-0. Campioana speră într-o minune în ultimul meci din grupă
21:58
Suporterii lui Olympiacos, mesaj în memoria fanilor lui PAOK care au murit în România: “Zburați sus, vulturilor”
21:49
Juri Cisotti anunţă restartul la FCSB după vizita lui Gigi Becali: “Cu siguranţă”
21:12
Nu i-au iertat! Banner-ul prin care fanii FCSB-ului şi-au atacat favoriţii la meciul cu Fenerbahce
1 Cauza accidentului din Timiș, descoperită. Unul dintre cei trei supraviețuitori a povestit ce s-a întâmplat 2 Microbuzul în care se aflau fanii lui PAOK nu era condus de un şofer profesionist! Suporterii au condus pe rând 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 4 Kyros Vassaras, măsură dură după UTA – Rapid! Arbitrul a fost pedepsit 5 Văzut ca un posibil înlocuitor pentru Charalambous, Mutu îl “înţeapă” pe Becali: “Critici mai dure ca niciodată” 6 Fotbalistul pentru care Universitatea Craiova a făcut ofertă de 1,7 milioane euro
Citește și