Cât ghinion pentru FCSB! Florin Tănase, urmărit în State. Două echipe din MLS veneau să îl vadă la meciurile cu CFR și Craiova

Gal Dorin Publicat: 24 noiembrie 2020, 10:19

Comentarii
Cât ghinion pentru FCSB! Florin Tănase, urmărit în State. Două echipe din MLS veneau să îl vadă la meciurile cu CFR și Craiova

Florin Tănase urma să fie vizionat de două echipe din MLS la meciurile cu CFR și Craiova

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Becali este disperat să își vândă căpitanul deoarece acesta va intra în curând în ultima jumătate de an a contractului său și va avea voie să discute cu orice echipă din ianuarie 2021. Tănase a refuzat deja prelungirea înțelegerii cu formația bucureșteană. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Montreal Impact, echipa antrenată de legendarul Therry Henry, dar și New York City FC, echipe șeicilor de la Manchester City, urmau să trimită oameni pentru a-l urmări pe căpitanul FCSB-ului în timpul duelurilor tari cu CFR și Craiova, programate pe 12 respectiv 16 decembrie, raportează sport.ro

Florin Tănase, ghinion din cauza accidentărilor

Ghinionul se ține însă strâns de Florin Tănase. După ce a fost deja indisponibil o perioadă din cauza COVID-19, el a ieșit în minutul 67 al meciului cu Gaz Metan Mediaș acuzând dureri musculare puternice după o intrare după a lui Mihai Butean.

Din informațiile AS.ro, Tănase resimte dureri intense la coapsă și este cu siguranță indisponibil pentru cel puțin două săptămâni. În același meci s-a accidentat și Dennis Man, cealaltă ”perlă” a lui Gigi Becali.

Pierderea este una imensă pentru FCSB. Atât Tănase, cât și Man vor lipsi cel puțin două săptămâni, iar staff-ul medical al roș-albaștrilor speră să-i recupereze pe aceștia până la duelurile de foc cu CFR și Craiova, atunci când se speră să revină și Florinel Coman.

Reclamă
Reclamă

”Nu au venit cu probleme de la națională. S-au antrenat normal, dar astăzi au simțit probleme musculare. Încă nu știu cât de grav este. Sper să-i recuperăm cât mai repede”, a spus Toni Petrea după meciul câștigat la Mediaș.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50 9 mai

“Mergem fără presiune”. Cristiano Bergodi, gata de cele două “finale” dintre “U” Cluj și Universitatea Craiova

23:48 9 mai

Răzvan Onea, la pământ după eșecul cu U Cluj: „Suntem dărâmaţi mental”

23:27 9 mai

Costel Gâlcă știe unde s-a distrus sezonul Rapidului: „A fost din ce în ce mai rău”

23:16 9 mai

Aryna Sabalenka, lecţie de fair-play după eşecul cu Sorana Cîrstea: “Nu mi-a dat nicio şansă. Sunt tristă că se retrage”

23:12 9 mai

FotoGalatasaray a cucerit al patrulea titlu la rând în Turcia. Sărbătoare de zile mari la Istanbul

23:00 9 mai

Sorana Cîrstea, conferinţă de presă pentru istorie! Ce a spus despre români şi despre Simona Halep şi Irina Begu

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 4 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 5 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0 6 Adrian Mutu a făcut praf una dintre vedetele Ligii 1! “Are mari probleme în privința caracterului”
Citește și