Ce lovitură! Astra riscă să fie băgată în faliment de arabi. A pierdut un proces la FIFA şi trebuie să plătească o sumă uriaşă

Iulian Focșăneanu Publicat: 17 noiembrie 2020, 15:21

Comentarii
Ce lovitură! Astra riscă să fie băgată în faliment de arabi. A pierdut un proces la FIFA şi trebuie să plătească o sumă uriaşă

Astra, bună de plată pentru că a semnat cu Budescu

Mijlocaşul român şi-a reziliat unilateral contractul cu gruparea din Riad şi a fost legitimat de Astra. Litigiul a fost judecat de FIFA şi arabii au primit câştig de cauză.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Astra Giurgiu, bună de plată pentru că a semnat cu Budescu

"Conducerea clubului a aflat hotărârea luată de FIFA, iar aceasta este împotriva clubului din România la care a ajuns Constantin Budescu. Fotbalistul a fugit din cantonamentul din Germania, sezonul trecut, şi şi-a încheiat unilateral contractul.

Prin urmare, s-a decis ca Astra să plătească 723.000 de dolari către Al Shabab, în decurs de 45 de zile", se anunţă într-un comunicat postat de club şi citat de alriyadh.com.

Al Shabab l-a transferat pe Budescu de la FCSB în schimbul a 2.6 milioane de euro. Internaţionalul român a înscris 7 goluri în 22 de partide pentru fosta echipă antrenată de Marius Şumudică.

Reclamă
Reclamă

De la revenirea în Liga 1, Budescu a marcat de 8 ori în 25 de apariţii. Acum este pe ultimul loc alături de giurgiuveni. Cinci puncte a adunat Astra în primele 10 etape. Tocmai a remizat cu Dinamo, într-un meci în care Budescu a pasat decisiv la reuşita lui Valentin Gheorghe.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:05

FC Argeș – Universitatea Craiova, LIVE TEXT (ora 20.30). Otenii vor să se desprindă în fruntea clasamentului. Echipele

19:02

Ioan Andone i-a făcut praf pe toată lumea de la Rapid: “Toţi sunt de vină! E haos”. Nici conducerea nu a scăpat

18:54

Florin Tănase, declaraţie surprinzătoare, în condiţiile în care contractul lui cu FCSB expiră în vară!

18:36

LPF a publicat programul etapei a 8-a din Liga 1. Când se va juca CFR Cluj – Universitatea Craiova

18:35

Răzvan Lucescu a făcut anunţul, după ce Mihai Stoica a spus că îl vrea la FCSB: “Am avut oameni puternici ca patroni”

18:19

UPDATERonnie O’Sullivan, eliminat dramatic de la Campionatul Mondial! “Racheta” ratează şansa recordului absolut

1 Anunţul UEFA după ce s-a cerut retrogradarea clubului Inter 2 Scandal între Alex Chipciu şi un fost angajat de la CFR Cluj: “Ai uitat când v-am împărțit prima mea de 3.000 de euro?” 3 Fanii Rapidului au vrut să îşi taxeze favoriţii, dar au “comis-o” cu o gravă greşeală gramaticală! Mesajul afişat 4 Acuzaţii grave după CFR Cluj – U Cluj 1-0: “Cred că din cască i-au spus! Cum se poate aşa ceva?” 5 FotoAfacerea în care şi-a pierdut toţi banii un fost milionar român celebru! A ajuns şi să divorţeze din cauza asta 6 Întâlnire de gradul III pentru viitorul FCSB-ului! Becali vrea să-l convingă luni pe noul antrenor
Citește și