Ce salarii au Daniel Opriţa şi George Ogăraru în liga a 3-a, la CSA Steaua. Sunt la nivelul lui FCSB!

Antena Sport Publicat: 2 martie 2021, 7:38

Comentarii
Ce salarii au Daniel Opriţa şi George Ogăraru în liga a 3-a, la CSA Steaua. Sunt la nivelul lui FCSB!

Daniel Opriţa, plătit de CSA Steaua la fel de bine ca Toni Petrea la FCSB

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Antrenorul lui CSA Steaua, Daniel Opriţa, câştigă 25.000 de lei lunar, puţin peste peste 5.000 de euro. El este la fel de bine plătit ca Toni Petrea, antrenorul liderului din Liga 1, FCSB, scrie gsp.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CSA Steaua, salarii de top pentru Daniel Opriţa şi George Ogăraru

Şi managerul general George Ogăraru are un salariu de top. El primeşte 4.000 de euro lunar. Cu doar o 1.000 mai puţin decât îi achită FCSB lui Mihai Stoica.

Banii vin de la bugetul asigurat de Ministerul Apărării Naţionale pentru Clubul Sportiv al Armatei Steaua. Daniel Opriţa îi pregăteşte pe roş-albaştrii din vara lui 2019, când i-a luat locul lui Marius Lăcătuş, iar George Ogăraru este unul dintre conducătorii clubului din toamna anului trecut.

În ultimul an, FCSB a jucat peste 40 de meciuri oficiale, iar CSA a jucat doar 12, iar clubul patronat de Gigi Becali a încasat aproape 14 milioane de euro din transferuri de jucători şi drepturi tv, mai scrie sursa citată.

Mihai Stoica, despre CSA Steaua: "S-au dat foc la 3.000.000 de euro din bugetul statului”

Mihai Stoica a spus că banii investiţi de clubul Armatei în echipa de fotbal ar putea fi folosiţi în infrastructură.

Reclamă
Reclamă

"Un camion rămâne fără frâne și cauciucuri și mor trei militari pentru că nu au fost bani de reparații, dar în schimb să dăm banii pentru o echipă de fotbal din liga a treia. Există salarii exagerate la copii și juniori. E exagerat ca peste trei milioane de euro din bugetul statului să meargă la Steaua. Dacă promovează, e adevărat că trebuie să-și schimbe statutul. S-au dat foc la 3.000.000 de euro din bugetul statului”, a spus şeful FCSB, luna trecută.

Daniel Oprița, antrenorul lui CSA Steaua, i-a dat replica managerului general de la FCSB.

"Nsiah nu are niciodată acel salariu de 28.000 de lei. Hai să fim serioși. El nu câștigă nici jumătate din suma asta. Vreau să consemnați în cele spuse de mine că noi nu jucăm nici măcar pe prime, iar alte echipe de prin Liga 3 joacă pe prime de 1.000 de lei sau 1.500 de lei. La noi jucătorii își plătesc și chiriile. Nu au fost cheltuite pentru salarii acele sume de bani de care a vorbit Meme", a spus Daniel Oprița, potrivit Pro Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:24

Cristi Chivu l-a „reinventat” la Inter, dar Gazzetta dello Sport îi anunţă plecarea. Când se face mutarea

10:59

Lovitură de teatru! Anunțul făcut de Steaua despre viitorul lui Daniel Oprița

10:31

Decizia luată de patron după ce fostul jucător de la FCSB a ajuns golgheterul Ligii 1

10:02

Joao Paulo ar putea pleca de la FCSB pentru o sumă importantă!

9:55

România – Belgia LIVE VIDEO (14:30, AntenaPLAY). Tricolorele caută prima victorie la Campionatul European

9:31

Marketa Vondrousova a contestat suspendarea pentru dopaj în faţa TAS

1 Gigi Becali i-a decis soarta lui Baciu, după ce fanii i-au cerut demisia antrenorului: „Eu îi respect pe suporteri” 2 Zeljko Kopic a acceptat oferta și revine pe bancă! O să antreneze un fost star din Liga 1 3 Jucătorul OUT din primul 11 de la FCSB după eşecul cu CFR Cluj! Gigi Becali: „Vai ce dribling a făcut” 4 OUT de la derby! Anunțul momentului: jucătorul nu va fi pe teren în Dinamo – FCSB 5 FCSB mai face un singur transfer, după înfrângerea cu CFR Cluj! Anunţul lui Gigi Becali: „O să fie altă echipă de acum” 6 Ape tulburi la FCSB. Mihai Stoica a răbufnit la Gigi Becali: „Nu există om în istoria fotbalului…”
Citește și