Închide meniul

Cele mai importante ziare din Spania, dezvăluiri despre haosul de la Dinamo: ”Contractele nu sunt înregistrate la Federație!”

Gal Dorin Publicat: 13 noiembrie 2020, 17:37

Comentarii
Cele mai importante ziare din Spania, dezvăluiri despre haosul de la Dinamo: ”Contractele nu sunt înregistrate la Federație!”

Cosmin Contra, din ce în ce mai nemulțumit de situația financiară de la Dinamo

”Clubul condus de Pablo Cortacero din Granada nu a plătit salariile jucătorilor, oficialilor și angajaților de câteva luni bune”, este descrierea folosită de ambele publicații.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marca: ”Totul va fi pus în mâinile avocaților”

Cei de la Marca sunt extrem de incisivi și anunță că jucătorii spanioli s-au hotărât să mai acorde timp până marțea viitoare. 

Staff-ul, oficialii, antrenorii și chiar și bucătarul vor să aibă o întrunire cu patronul Pablo Cortacero pentru ca acesta să le poată oferi explicații.

(…)Cel mai îngrijorător lucru este că niciunul dintre fotbaliști nu a avut contractul înregistrat la Federație, astfel că, sub o formă sau alta, lucrează acolo aproape ilegal”, descriu spaniolii.

Reclamă
Reclamă

AS: ”Pablo Cortacero a promis 10 milioane de euro în primul sezon”

”Pablo Cortacero, reprezentantul companiei Benel International și-a asumat oficial conducerea lui Dinamo București. (…) El a adus 14 jucători precum și un staff și personal medical nou. 

Printre acei jucători se numără jucătorii Borja Valle, Isma Lopez, Tomas Mejias, Juan Camara, Rene, Aleix Garcia.

(…) Majoritatea jucătorilor, antrenorilor și angajaților de la prima echipă nu au fost plătiți de trei luni și răbdarea lor a ajuns la final”, scriu cei de la AS.

Reclamă

Borja Valle acuză și el situația de la Dinamo

Borja Valle este unul dintre cei mai buni jucători aduși în această vară la Dinamo și a avut un impact aproape imediat. 

Într-o postare pe Instagram, acesta a criticat și el situația actuală din ”Ștefan cel Mare”:

”Problemele nu se văd, dar există…noi continuăm să le înfruntăm mereu”, a fost mesajul lui Borja Valle.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:06 27 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Louis Munteanu a venit cu replica, după ce a purtat tricoul FCSB-ului
23:05 27 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Adrian Petre se va duela cu Gabi Tamaș la Survivor
22:59 27 dec.
Răsturnare de situație la FCSB! Mihai Stoica a anunțat prima plecare a iernii: “Ne-am strâns mâna! E liber”
22:32 27 dec.
Fotbalistul de la FCSB, cel mai slab de pe teren! A comis penalty la Cupa Africii și a fost schimbat primul
22:12 27 dec.
VideoIanis Stoica, în centrul atenției în Famalicao – Estrela 2-3! L-a convins pe arbitru să arate roșu, dar a intervenit VAR-ul
21:57 27 dec.
Istvan Kovacs a dezvăluit programul spartan care îl menține în top! Ce a făcut în ziua finalei Champions League
1 Prima mutare a iernii la Dinamo. Andrei Nicolescu a confirmat: „Merge cu noi în cantonament” 2 Louis Munteanu a rupt tăcerea după scandalul uriaş provocat după ce a îmbrăcat tricoul FCSB. Ce a putut spune 3 Jucătorul din Liga 1 a adus prima victorie din istoria țării sale la Cupa Africii pe Națiuni, după 16 încercări 4 „Pleci de la FCSB?” Răspunsul categoric dat de Florin Tănase, după anunțul agentului lui 5 Gigi Becali, ultimatum pentru doi jucători de la FCSB: „Dacă nu se ridică, hai, la revedere!” 6 FotoGestul superb făcut de Liverpool pentru copiii lui Diogo Jota, la meciul cu Wolverhampton. Scene emoționante pe Anfield
Citește și