CFR Cluj – Borac Banja Luka 3-1 | Billel Omrani vrea în grupele Champions League: „Acesta este targetul!” Cuvinte mari despre Marius Şumudică

Antena Sport Publicat: 6 iulie 2021, 22:08

CFR Cluj – Borac Banja Luka 3-1 | Billel Omrani vrea în grupele Champions League: „Acesta este targetul! Cuvinte mari despre Marius Şumudică

Young Boys - CFR Cluj

• CFR Cluj – Borac Banja Luka 3-1
  • Omrani a marcat primul gol

CFR Cluj a început cu dreptul în drumul spre grupele Ligii Campionilor. Billel Omrani este cel care a deschis balul în Gruia, la primul meci oficial al lui Marius Şumudică pe banca celor de la CFR Cluj. Omrani a avut cuvinte uriaşe şi la adresa lui Marius Şumudică, despre care a spus că este un antrenor foarte bun.

CFR Cluj – Borac Banja Luka 3-1! Billel Omrani a deschis scorul

Primul meci pentru noul antrenor. Am dat tot pe teren şi am dat gol. Acest lucru este cel mai important pentru noi, staff şi fani. Am fost pregătit, am văzut mingea venind spre mine şi am dat. E foarte bine cu noul antrenor, mă bucur pentru el. El s-a bucurat pentru mine, asta e cel la mai important. E un antrenor foarte bun şi sper să ajungem departe cu el. Grupele Ligii Campionilor reprezintă targetul nostru şi sperăm să ajungem acolo. Am avut şi multe probleme personale. Acum am revenit cu noul antrenor cu mult chef şi sper să ducem echipa cât mai departe„, a spus Billel Omrani la finalul partidei.

Billel Omrani, primul gol în era Marius Şumudică

Marius Şumudică a trecut de la agonie la extaz în doar câteva secunde la primul meci pe banca CFR-ului. În minutul 10 al confruntării din Gruia, Omrani a obţinut penalty, după ce a fost tras în careu de fundașul Djorde Milojevic. Arbitrul Jochem Kamphuis a dictat pe loc lovitură de la 11 metri.

Ciprian Deac a fost omul desemnat să execute penalty-ul. Acesta a trimis în bară, dar mingea a ajuns la Omrani, care nu a avut emoţii şi a înscris cu un şut de la 16 metri.

CFR Cluj – Borac Banja Luka 3-1 | Marius Şumudică, debut cu dreptul la campioană

CFR Cluj a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa bosniacă Borac Banja Luka, în prima manşă a turului 1 preliminar al Ligii Campionilor. Billel Omrani a deschis scorul, din penalty, în minutul 11, iar Ciprian Dean a majorat avantajul campioanei României, în minutul 31.

În primul minut al prelungirilor, Panagiotis Moraitis a redus din diferenţă, după ce Rachid Bouhenna a gafat. În repriza secundă, Runar Sigurjonsson a închis tabela în Gruia, din pasa lui Ciprian Deac, în minutul 60.

Returul este programat pentru 13 iulie, în Bosnia şi Herţegovina.

A procedat bine Istvan Kovacs când l-a eliminat pe Araujo, în Barcelona - PSG?

9:00 Carlo Ancelotti şi Pep Guardiola, moment superb la finalul meciului Manchester City – Real Madrid: „E un gentleman” 8:33 Mikel Arteta, verdict dur după eliminarea lui Arsenal din UEFA Champions League: „Vestiarul e devastat” 8:18 Pep Guardiola, reacţie surprinzătoare după ce Manchester City a fost eliminată din Ligă! Ce a spus despre meciul cu Real Madrid 0:54 Tabloul semifinalelor din UEFA Champions League! Dueluri stelare pentru finala de pe Wembley 0:49 Manchester City – Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d) și Bayern – Arsenal 1-0! Dramatism în sferturile Ligii! Se știu semifinalistele 17
23:57
Câţi bani a câştigat Corvinul Hunedoara, după calificarea istorică în finala Cupei României
17
23:25
„S-ar potrivi!” Mesaj clar despre posibilul transfer de vis al lui Dennis Man la Borussia Dortmund
17
23:20
Corona Brașov este campioana României la hochei! Echipa de sub Tâmpa a reușit o „triplă” istorică
17
22:55
Anunţ teribil pentru Simona Halep! Motivul pentru care ar putea să nu primească wild card la Roland Garros
17
22:41
Sorin Cârțu l-a luat la țintă pe jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB! Avertisment pentru patronul roș-albaștrilor
Marius Şumudică a primit "interzis" la Rapid
Liga 1 • 17 apr., 20:21
„E un subiect închis!” Marius Şumudică a primit „interzis” la Rapid! Verdict categoric pentru „Şumi”
Ce salariu îi pregăteşte Dan Şucu lui Marius Şumudică, la Rapid
Liga 1 • 16 apr., 21:28
Ce salariu îi pregăteşte Dan Şucu lui Marius Şumudică, la Rapid! „Şumi”, în pole-position să-i ia locul lui Cristiano Bergodi
"Te interesează Rapid?" Răspunsul oferit imediat de Marius Şumudică, după plecarea lui Cristiano Bergodi
Liga 1 • 16 apr., 19:54
„Te interesează Rapid?” Răspunsul oferit imediat de Marius Şumudică, după plecarea lui Cristiano Bergodi: „Aste e prioritatea!”