CFR Cluj – Steaua Roşie 1-2 | „Dacă jucăm ca azi, cu siguranţă câştigăm cu FCSB!” Marius Şumudică, discurs uluitor. Le-a mulţumit fanilor: „Nu am auzit când mi-au cerut demisia”

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 27.08.2021, 0:27

Marius Şumudică, discurs uluitor după CFR Cluj - Steaua Roşie, scor 1-2, meci din returul play-off-ului Europa League. Antrenorul campioanei României a avut o primă reacţie după ce jucătorii săi au cedat cu 1-6 la general.

Marius Şumudică, discurs uluitor după CFR Cluj - Steaua Roşie 1-2

Hepta

Şumudică l-a arătat cu degetul pe Michael Oliver, arbitrul care le-a acordat penalty sârbilor după numai patru minute. L-a taxat şi pe Cristi Bălgrădean pentru eroarea de la golul lui Pavkov.

Marius Şumudică, discurs uluitor după CFR Cluj – Steaua Roşie 1-2

Marius Şumudică este convins că CFR Cluj a dominat-o pe Steaua Roşie Belgrad şi că nu merita să piardă în Gruia.

Nu mai ştiu, mă aştept la orice. Nu ştiu ce să mai cred, cum să mai joc. Chiar am jucat bine, am avut situaţii de a marca. După care facem acea gafă. Arbitrul englez le dă un penalty în minutul 4. Dar îmi felicit jucătorii, am dominat o echipă mai puternică decât noi.

Jucătorii să ridice capul pentru că am jucat de la egal la egal. Am primit gol dintr-un penalty dat uşor, am ratat un penalty. Pufi, îmi pare rău pentru el, dar facem o gafă…le-am pus mingea pe tavă. Se întâmplă, am început să mă obişnuiesc„, a declarat antrenorul lui CFR Cluj la PRO X.

Pentru ardeleni urmează chiar derby-ul cu FCSB, din Liga 1. Şumudică a surprins şi este sigur că, dacă jucătorii săi vor evolua aşa cum au făcut-o în returul cu Steaua Roşie, nu vor avea probleme în faţa echipei lui Edi Iordănescu.

E foarte greu, în două zile vine un meci extraordinar de dificil. Dacă jucăm ca azi, cu siguranţă câştigăm cu FCSB. Am avut situaţii în care am fost peste Steaua Roşie„, a spus Şumudică.

Fanii i-au cerut demisia lui Şumudică la finalul eşecului cu Steaua Roşie. Jucătorii au fost huiduiţi. Antrenorul a anunţat că nu i-a auzit pe ultraşii nemulţumiţi.

Nu este problema mea cine este aplaudat şi cine este huiduit. Felicit publicul spectator care a încercat să ne susţină. (Reporter: Un grup al fanilor v-a cerut demisia) Nu am auzit, nu am auzit„, a reacţionat Şumudică.

Bernadette Szocs, la AS.ro LIVE

Adrian Bălan, "dublă" de senzație în Rapid - CFR Cluj
Fotbal intern • 22:23
Rapid – CFR Cluj | Adrian Bălan, one-man show la Mioveni! Atacantul a reușit o „dublă” de senzație împotriva campioanei României
Dan Petrescu
Fotbal intern • 22:15
Rapid – CFR Cluj | Reacția lui Dan Petrescu, după ce Rapid a marcat al doilea gol. Antrenorul campioanei a făcut “revoluție” în echipă. Alibec, scos la pauză
FC Rapid
Fotbal intern • 21:00
Rapid – CFR Cluj 2-0. Giuleștenii fac spectacol la Mioveni! Adrian Bălan, „dublă” de senzație. Ciprian Deac, aproape de un gol fabulos
Alena Mazanik are părul atât de lung, că "i se prind deseori insecte în el". Cum arată tânăra și cât măsoară podoaba ei capilară
Scenariu uriaș pentru Ianis Hagi. Starul lui Rangers poate fi cumpărat de cel mai bogat club din lume. Prima reacție despre transferul stelar:  ”Ar face față”
1
Scenariu uriaș pentru Ianis Hagi. Starul lui Rangers poate fi cumpărat de cel mai bogat club din lume. Prima reacție despre transferul stelar: ”Ar face față”
21:00 LIVE TEXTRapid – CFR Cluj 2-0. Giuleștenii fac spectacol la Mioveni! Adrian Bălan, „dublă” de senzație. Ciprian Deac, aproape de un gol fabulos 20:33 UTA Arad – FC U Craiova 1948 1-0 | Flavius Stoican, mesaj clar pentru Adrian Mititelu: „E supărare! Este într-adevăr mult de muncă!” 20:29 Gigi Becali, primele reproșuri din mandatul lui Edi Iordănescu: „Eu vreau asta, i-am spus și lui! Încă nu se vede mâna lui!” Ce l-a convins să-l pună antrenor la FCSB 20:01 Momente de panică în Premier League! Un fan a fost resuscitat în tribune în timpul meciului Newcastle – Tottenham. Anunțul făcut de englezi 19:57 „Oamenii au mintea întunecată!” Gigi Becali, reacție vehementă după penalty-ul acordat de Marcel Bîrsan în FCSB – Mioveni 3-0: „Au invidie pe mine. Cum să nu fie 11 metri?!” 19:25 UTA Arad – FC U Craiova 1948 1-0 | „Bătrâna Doamnă” a urcat pe loc de play-off! Flavius Stoican, debut cu stângul pe banca oltenilor 18:57 VIDEOOlimpiu Moruțan i-a cucerit definitiv pe fanii lui Galatasaray: „Îl poți opri doar dacă-l faultezi!” Cum a reacționat mijlocașul după ce și-a umilit adversarii 18:43 Meci halucinant pentru Răzvan Lucescu și Mitriță în Grecia. PAOK conducea la pauză cu 4-1, însă finalul a fost unul incredibil 18:05 Măcel în Budesliga! Bayern a marcat 4 goluri în 7 minute împotriva lui Leverkusen: „Încercați să ne opriți!” Robert Lewandowski, gol superb cu călcâiul 17:35 FC Argeș – Farul 2-1 | Gică Hagi a răbufnit: „Puteți să o întoarceți cum vreți! Offside clar!” + Reacția fabuloasă a „Regelui” despre plecarea lui Mirel Rădoi de la națională