CFR Cluj – Young Boys | Dezastru pentru Denis Alibec şi Marius Şumudică! Atacantul a rezistat doar 20 de minute pe teren

De Antena Sport
Publicat: 3.08.2021, 21:36
Actualizat: 3.08.2021, 22:04

Denis Alibec a rezistat doar 20 de minute pe teren în partida cu Young Boys. La un duel la mijlocul terenul, Denis Alibec s-a prăbuşit pe gazon şi a trebuit să fie înlocuit.

Denis Alibec s-a accidentat

Captură Digisport

Denis Alibec a fost eroul celor de la CFR Cluj la meciul cu Chindia. A reuşit să marcheze singurul gol al partidei şi anunţa un meci mare şi cu Young Boys. Numai că atacantul care a debutat atât de bine la campioană a rezistat doar 20 de minute în marele meci cu Young Boys.

Denis Alibec s-a accidentat cu Young Boys

În minutul 20, după un duel la mijlocul terenul, Alibec s-a accidentat şi nu a mai putut continua partida. Şumudică l-a înlocuit imediat cu Adrian Păun.

Denis Alibec fericit după ce a marcat cu Chindia

Denis Alibec a marcat singurul gol al partidei cu Chindia şi anunţa că îşi dorea să o facă şi cu Young Boys.

Mă bucur că am reuşit să marchez. Suntem singura echipă cu trei victorii din trei. Încerc să ajut echipa cum pot. Este cea mai mare echipă din ţară, de aceea am ales să vin aici. N-are legătură când marchez şi cine marchează. Dacă marchez eu, cu atât mai bine. Cu siguranţă, uşor, uşor o să îmi revin (n.r. la forma fizică dinaintea accidentării). E probabil cel mai important meci al sezonului.

O să jucăm ofensiv, pentru că jucăm acasă. Trebuie să luăm cele trei puncte. (…) Normal că îmi pare rău (n.r. de echipele eliminate din Conference League). Nu mă aşteptam să iasă toate trei, suntem foşti colegi, jucăm împreună la naţională”, spunea Denis Alibec după meciul cu Chindia.

Denis Alibec a fost împrumutat din Turcia. CFR Cluj va plăti o parte din salariul anual uriaş pe care îl încasa Alibec la Kayserispor. Turcii vor achita diferenţa până la suma de 800.000 de euro. Alibec a fost împrumutat pentru un sezon, cu opţiune de transfer definitiv. Internaţionalul român mai avea contract cu Kayserispor până în 2023.

Valeriu Iftime, la AS.ro LIVE

Sorin Cârţu, în timpul unei conferinţe de presă
Fotbal intern • 9:18
CFR Cluj – Universitatea Craiova 1-0 | Sorin Cârțu, strigăt de frustrare după înfrângerea cu campioana României. „De fiecare dată când jucăm cu ei ne luăm goluri din faze fixe!”
Denis Alibec
Fotbal intern • 8:39
Denis Alibec, subiect de glume! Cornel Dinu nu l-a iertat: „Stai mă, cu frunze pe ei”. Avertisment din partea conducerii lui CFR Cluj
Dan Petrescu este antrenorul celor de la FCSB
Fotbal intern • 20 sept., 23:38
CFR Cluj – Universitatea Craiova 1-0 | „Penalty şi roşu! A fost clar ca lumina zilei!” Dan Petrescu, atac dur la arbitraje: „Mi se pare ciudat să fim arbitraţi aşa de când am venit eu!” Anunţ despre meciul din Cupa României
Ce înseamnă dacă ai găsit boabe de fasole sau resturi de mâncare la ușă. Polițiștii explică ce poate să însemne acest „semn”
1
Foto Simona Halep şi-a încântat fanii cu primele imagini din luna de miere. Modul în care se menţine în formă şi cum se relaxează alături de Toni Iuruc
12:15 Scandal la Dinamo! Ameninţă cu plecarea de la club: „Mai bine plec decât să fac asta”. Ce l-a scos din sărite pe Iuliu Mureşan 11:36 Dezvăluiri de senzaţie la AS.RO LIVE: „M-a durut spatele, am plecat cu sacul plin”. Răzvan Stanca a spus totul. Ce a făcut cu banii din primul salariu 11:16 FotoLeo Messi a fost dat de gol! Ce a făcut imediat după golul marcat de Mauro Icardi. Toată lumea l-a criticat 9:39 Ce comandă românii la un restaurant italian :)! Ce au putut să ceară Lovin și Baciu când au intrat prima dată la Trattoria: „Băă, aici e italian! :)” 9:18 CFR Cluj – Universitatea Craiova 1-0 | Sorin Cârțu, strigăt de frustrare după înfrângerea cu campioana României. „De fiecare dată când jucăm cu ei ne luăm goluri din faze fixe!” 8:44 S-a umplut de bani de pe urma lui Gigi Becali! Jucătorul care l-a făcut pe finanțatorul FCSB să bage adânc mâna în buzunar 8:39 Denis Alibec, subiect de glume! Cornel Dinu nu l-a iertat: „Stai mă, cu frunze pe ei”. Avertisment din partea conducerii lui CFR Cluj 8:16 FCSB poate rămâne fără sponsor, dar echipa nu va fi afectată: „Nu își poate imagina cineva vreodată ce avere are Gigi Becali!” 8:11 AS.ro LIVE | Răzvan Stanca a fost invitatul lui Cătălin Oprișan! Povești de senzație cu fostul portar de la FCSB 0:04 Barcelona – Granada 1-1. Continuă criza la echipa lui Ronald Koeman! Catalanii au egalat în prelungiri