Închide meniul

Ce a declarat Risto Radunovic, după Anderlecht – FCSB 2-2: „E un plus pentru noi”. Mesaj genial pentru Andrea Compagno

Viviana Moraru Publicat: 27 octombrie 2022, 23:33

Ce a declarat Risto Radunovic, după Anderlecht – FCSB 2-2: „E un plus pentru noi. Mesaj genial pentru Andrea Compagno

Risto Radunovic, în timpul unei partide pentru FCSB / Hepta

  • Risto Radunovic, primele declaraţii după Anderlecht – FCSB
  • Ce mesaj a avut pentru Andrea Compagno

Risto Radunovic a oferit primele declaraţii, după Anderlecht – FCSB 2-2. Fundaşul roş-albaştrilor s-a declarat nemulţumit de ratarea calificării, însă a mărturisit că moralul echipei este unul foarte bun, după seria de rezultate din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Risto Radunovic i-a pasat decisiv lui Andrea Compagno, al primul gol reuşit de FCSB. Fundaşul i-a centrat perfect italianului, care a egelat în minutul 60 al întâlnirii din Belgia. În ciuda acestei reuşite, roş-albaştrii vor încheia grupa pe ultimul loc.

Ce a declarat Risto Radunovic, după Anderlecht – FCSB 2-2

Risto Radunovic a lăudat prestaţia celor de la Anderlecht, preizând faptul că în lotul adversarei FCSB-ului se regăsesc numeroşi jucători care evoluează în lotul naţionalei Belgiei.

Reclamă

Totodată, muntenegreanul susţine că lipsa meciurilor europene ale FCSB-ului din ultimii ani s-a observat în evoluţia echipei din grupele Conference League. Radunovic i-a transmis un mesaj şi lui Andrea Compagno, după ce i-a pasat genial la primul gol al FCSB-ului.

„Da, e important că am făcut un meci bun. Am jucat de la egal la egal cu ei. E o echipă foarte bună. E echitabil rezultatul, dar am vrut să câştigăm. Este foarte important că nu am pierdut meciul, că am obţinut un punct. Am jucat cu echipele mari din Europa. E un plus pentru noi, pentru meciurile viitoare.

Reclamă

Am făcut un meci bun. Ei au jucători de naţionala Belgiei, foarte mulţi jucători buni. Cele două meciuri cu Silkeborg sunt de uitat. Nu putem să întoarcem rezultatele, de mulţi ani nu am mai jucat în Europa, trebuie să luăm lecţii din meciurile astea, şi la anul să ne calificăm din nou şi jucăm mai bine.

Avem moralul bun, echipa creşte, trebuie să continuăm aşa. (n.r. i-ai pasat lui Andrea Compagno la primul gol) Vedem dacă ma va scoate la masă acum.

Când am ieşit a încălzire, am zis că aşa ceva nu are nicio echipă din lume. Vin foarte mulţi suporteri”, a declarat Risto Radunovic, la finalul meciului din Conference League.

Reclamă

Andrea Compagno, resemnat după Anderlecht – FCSB 2-2

Andrea Compagno este resemnat, după Anderlecht – FCSB 2-2. Italianul s-a împăcat cu gândul că roş-albaştrii au fost eliminaţi din Conference League, şi a declarat că echipa a prestat un joc solid în deplasarea din Belgia.

Totodată, italianul a dezvăluit că echipa se va concentra pe meciurile din campionat. FCSB se va duela în următoarea rundă cu U Cluj, iar în Conference League mai are de disputat partida cu West Ham, de pe teren propriu.

„Cred că am jucat foarte bine, împotriva unei echipe cu jucători care au jucat la cel mai înalt nivel. Era important, după două meciuri cu Silkeborg, să ridicăm capul și în Europa. Asta a fost, sunt fericit. Și cu West Ham, până în minutul 70, am jucat foarte bine.

Din păcate nu am scos punctele. Astăzi e un punct de moral, ne bucurăm. De mâine ne bucurăm pentru meciul din campionat care e foarte aproape. Asta a fost, era important să arătăm bine”, a declarat Andrea Compagno, pentru sport.ro.

Reclamă
Citește și:
Pe același subiect
Motivul pentru care Joonas Tamm nu a mai continuat la FCSB
Liga 1 • 28 mai, 21:26
Motivul pentru care Joonas Tamm nu a mai continuat la FCSB! Decizia lui Gigi Becali, analizată în presa din Estonia
Universitatea Craiova este prima câștigătoare din istoria Ligii de Tineret!
Fotbal • 28 mai, 18:26
Universitatea Craiova este prima câștigătoare din istoria Ligii de Tineret! Va reprezenta România în UEFA Youth League
Salariul lui Răzvan Oaidă la Rapid
Liga 1 • 28 mai, 11:37
Salariul lui Răzvan Oaidă la Rapid! Cele două părți au bătut deja palma
Gică Popescu a refuzat oferta Rapidului pentru Constantin Grameni
Liga 1 • 28 mai, 9:19
Gică Popescu a refuzat oferta Rapidului pentru Constantin Grameni: „Nici FCSB nu poate cumpăra de la noi!”
Adrian Cristea i-a ironizat pe jucătorii de la FCSB
Liga 1 • 28 mai, 9:00
Adrian Cristea i-a ironizat pe jucătorii de la FCSB, după umilinţa cu Rapid: „Mulţi au fost în probe!”
Ultimele știri
9:05 EXCLUSIVEdi Iordănescu e gata să plece de la națională, în 2024! Decizia radicală luată de selecționer 8:49 Luciano Spalletti pleacă de la Napoli! Anunțul făcut de Aurelio De Laurentiis: ”E un om liber” 8:45 Gică Popescu a dezvăluit motivul crizei de nervi a lui Dan Petrescu: „Nu cred că ar fi trebuit să se aştepte la altceva” 8:32 VIDEOIrina Begu, despre situația Simonei Halep: ”Sper să se facă dreptate cât mai repede” 8:16 Viorel Moldovan, după reacția lui Dan Petrescu de la finalul meciului CFR – Farul. ”Ce ar fi vrut? Să se dea la o parte?” 7:54 Ce a strigat Dan Petrescu pe teren către Gică Hagi și jucătorii Farului. ”Nu poți ajunge în halul ăsta” 7:28 Kylian Mbappe rămâne la PSG! Anunțul făcut de starul francez: ”Sunt foarte fericit aici” 0:14 Eugen Neagoe, extrem de nervos când a fost întrebat de demisie: „Asta vreţi? Mă tot întrebaţi! Voi schimbaţi antrenorii” 0:13 Reacția lui Gică Hagi, după ce Dan Petrescu i-a făcut reproșuri pe teren, după victoria Farului cu CFR 0:08 Dan Petrescu, circ total după CFR Cluj – Farul! Reproșuri pentru Gică Hagi, chiar pe teren. Cum a reacționat ”Regele”
EMISIUNI
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Eduard Novak, la AS.ro LIVE