Închide meniul

CFR Cluj – Sivasspor 0-1. Dezastrul continuă! Echipa lui Dan Petrescu s-a făcut din nou de râs în Conference League și rămâne fără victorie în grupa G

Iulian Focșăneanu Publicat: 15 septembrie 2022, 21:40 / Actualizat: 16 septembrie 2022, 14:06

CFR Cluj – Sivasspor 0-1. Dezastrul continuă! Echipa lui Dan Petrescu s-a făcut din nou de râs în Conference League și rămâne fără victorie în grupa G

Jucătorii lui CFR Cluj, în timpul unui meci / Profimedia

CFR Cluj – Sivasspor, meci din etapa a doua a grupelor Conference League, s-a încheiat cu victoria turcilor, scor 0-1. Gradel a marcat golul de trei puncte, în minutul 28, din penalty.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După 1-1 cu FC Balkani, Dan Petrescu spera să dea lovitura în Gruia şi să aducă 500.000 de euro în conturile clubului. Acest lucru nu s-a întâmplat, iar campioana României rămâne pe locul 3 în Grupa G, cu un singur punct.

CFR Cluj – Sivasspor 0-1

Min. 90+8: Fluier final în Gruia! CFR Cluj a pierdut meciul cu Sivasspor, scor 0-1.

Min. 46: A început repriza secundă!

Min. 45: Pauză în Gruia!

Reclamă
Reclamă

Min. 28: GOL Sivasspor. Gradel a deschis scorul din lovitură de la 11 metri.

Min. 27: Penalty pentru Sivasspor! Turcii au obținut lovitură de la 11 metri după ce Ciprian Deac a faultat în careu.

Min. 25: Ocazie uriașă CFR Cluj! Ardelenii au lovit bara!

Reclamă

Min. 1: A început meciul!

CFR CLUJ: Scuffet –  Cr. Manea, Yuri, Burcă, Camora – Deac, Boateng, Muhar – Yeboah, Janga, Petrila
REZERVE: Bălgrădean, Brucic, Billong, Păun, Roger, Malele, Mistrati, Kolinger, Bordeianu, Cvek, Braun, Buș
ABSENT: Debeljuh (accidentat)
ANTRENOR: Dan Petrescu

SIVASSPOR: Vural – Paluli, Goutas, Appindangoye, Ciftci – Ulvestad, Charisis – Musa, Sabia, Gradel – Angielski
REZERVE: Yildirim, Kuckar, Nije, Osmanpașa, Albayrak
ABSENT: Keita (suspendat)
ANTRENOR: Rıza Çalımbay

Turcii de la Hurryiet anunţă că Sivasspor are mari probleme de lot înaintea meciului cu campioana ultimilor cinci ani din Liga 1. Antrenorul oaspeţilor nu se va putea baza pe Lake James (atacant), Kader Keita (mijlocaș), Hakan Arslan (mijlocaș), Ziya Erdal (fundaș central), Robin Yalcin (mijlocaș), Erdogan Yeșilyurt (atacant) și Mustapha Yatabare (atacant).

Dan Petrescu se teme însă de valoarea lotului lui Sivasspor şi a lansat un avertisment la conferinţa de presă. Se aşteaptă la un meci teribil, împotriva unei echipe de staruri.

„Eu ştiu ce valoare au. Dacă ne uităm la ce jucători au în atac…Au nişte CV-uri care nu au ajuns niciodată prin campionatul din România. Au 11 jucători de echipă naţională şi cu salarii de 800 de mii de euro. Şi aşa mi se spune că mă plâng, că vorbesc. Am venit să răspund la întrebări„, a spus Dan Petrescu, cu o zi înaintea meciului.

CFR Cluj nu se va putea baza, la meciul din Conference League, pe golgheterul Gabriel Debeljuh. Atacantul croat este accidentat şi mai are nevoie de timp pentru a se recupera.

Dan Petrescu, reacţie uluitoare după ce fanii lui CFR Cluj i-au cerut demisia

Dan Petrescu a avut o reacţie uluitoare după ce fanii lui CFR Cluj i-au cerut demisia în urma succesului cu Universitatea Craiova, scor 2-0. „Bursucul” nu este afectat de criticile suporterilor, care vor ca tehnicianul să plece din Gruia.

CFR Cluj a urcat pe locul 5 în Liga 1, dar fanii sunt nemulţumiţi de startul slab de sezon. Ardelenii s-au calificat cu emoţii în grupele UEFA Conference League, iar în Liga 1 au 3 eşecuri în 8 partide.

”Eu am auzit numai CFR Cluj, CFR Cluj. Iar dacă cineva a strigat demisia nu cred că mi-au cerut-o mie pentru că nu avea de ce. Eu chiar nu cred că au strigat către mine.

Daca vrea cineva să strige, să o facă. N-am mai salutat galeria pentru că m-am grăbit, eram plouat”, a declarat Dan Petrescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:23 1 iul.

“Prima dezamăgire a lui Chivu”. Reacţia presei din Italia după eliminarea lui Inter de la Mondialul Cluburilor

0:22 1 iul.

Suma uriaşă ratată de Inter, după ce echipa românului Cristi Chivu a fost eliminată de la Mondialul Cluburilor!

23:59

Inter – Fluminense 0-2. Echipa lui Cristi Chivu, OUT din optimi la Mondialul Cluburilor!

23:52

Begu, Cristian şi Cîrstea debutează marţi la Wimbledon (LIVE TEXT, ora 13:00). Toate româncele, pe acelaşi teren

23:31

Răspunsul lui Neluţu Varga atunci când a fost întrebat dacă se teme de Bîrligea! El poate juca acum cu CFR

23:23

Mărturisirea Gabrielei Ruse după eliminarea de la Wimbledon: “Astăzi nu s-a pus problema de tenis”

1 Steaua nu va putea juca în Liga 1! Ce s-a întâmplat exact cu amendamentele din Legea Sportului 2 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 3 “A fost o momeală”. Marius Lăcătuş, prima reacţie după ce a aflat că Steaua nu va putea juca în Liga 1 4 “Nu mai sunt văzuți ca soluții” Andrei Nicolescu anunță noi plecări de la Dinamo 5 Mihai Stoica, termen limită pentru Denis Alibec la FCSB: “Nu pot să cred că vorbim atât” 6 Veste tragică în fotbalul românesc. David Oprescu, jucătorul legitimat la CSM Slatina, a încetat din viaţă
Citește și