Închide meniul
Foto

Cosmin Matei, ratarea carierei în Olimpija Ljubljana – Sepsi! Cum a putut să trimită fostul dinamovist cu toată poarta în față

Cosmin Cioboată Publicat: 28 iulie 2022, 21:09

Comentarii
Cosmin Matei, ratarea carierei în Olimpija Ljubljana – Sepsi! Cum a putut să trimită fostul dinamovist cu toată poarta în față

Cosmin Matei, ratare uriașă în Olimpija Ljubljana - Sepsi / Captură TVR

Cosmin Matei a semnat ratarea carierei în meciul Olimpija Ljubljana – Sepsi, din turul 2 preliminar al Conference League. Fostul mijlocaș al lui Dinamo a trimis pe lângă poartă dintr-o poziție ideală, cu toată poarta în față.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sepsi a reușit un contraatac fulgerător în minutul 44 al meciului retur cu Olimpija Ljubljana. Cătălin Golofca a depășit în viteză apărarea slovenilor pe flancul drept și i-a pasat ideal lui Cosmin Matei, aflat la marginea careului mic.

Cosmin Matei, ratarea carierei în Olimpija Ljubljana – Sepsi!

Mijlocașul covăsnenilor avea aproape toată poarta goală în față, după ce goalkeeper-ul gazdelor a ieșit din cadru în încercarea de a-i închide unghiul lui Golofca. Deși golul părea o simplă formalitate, Matei a ratat complet execuția și a trimis cu latul pe lângă poartă.

Cosmin Matei, ratare uriașă în Olimpija Ljubljana – Sepsi / Sursa: TVR
Cosmin Matei, ratare uriașă în Olimpija Ljubljana - Sepsi
Cosmin Matei, ratare uriașă în Olimpija Ljubljana – Sepsi / Sursa: TVR
Cosmin Matei, ratare uriașă în Olimpija Ljubljana – Sepsi / Sursa: TVR

Fostul dinamovist s-a aruncat pe gazon, privind debusolat către colegii săi, după ce a ratat șansa să aducă în avantaj echipa lui Cristiano Bergodi exact înainte de pauză.

Cosmin Matei, ratare uriașă în Olimpija Ljubljana – Sepsi / Sursa: TVR

La pauză, tabela indica un scor alb, 0-0. Sepsi s-a impus cu 3-1 în manșa tur, la Sfântu Gheorghe, și a pornit ca favorită în returul din Slovenia.

Reclamă
Reclamă

Marius Ștefănescu și Nicolae Păun, eroii lui Sepsi în tur

Marius Ștefănescu și Nicolae Păun au fost eroii covăsnenilor în meciul din turul 2 preliminar al Conference League. Echipa din Sfântu Gheorghe a obținut o victorie răsunătoare în fața propriilor fani.

Sepsi a reușit o revenire spectaculoasă în fața celor de la Olimpija Ljubljana. Formația din Slovenia a deschis scorul în minutul 4 al duelului de la Sfântu Gheorghe, dar echipa lui Cristiano Bergodi n-a renunțat la luptă și, susținută de un stadion plin, a întors rezultatul.

Jucătorii de națională ai lui Sepsi, Marius Ștefănescu și Nicolae Păun, au marcat în minutele 45+3, respectiv 84. Presiunea covăsnenilor din prelungirile partidei a dus la autogolul lui Mateo Karamatic, venit după o centrare în careul slovenilor.

Reclamă

Sepsi a evoluat în superioritate numerică începând din minutul 67, după ce mijlocașul oaspeților, Svit Seslar, a fost eliminat. Trupa lui Cristiano Bergodi a primit penalty, dar Alexandru Tudorie a ratat.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:34
Elias Charalambous și cei aproape 3 ani de mandat la FCSB! Suma colosală încasată de cipriot și performanțele realizate
11:33
Lewis Hamilton, fericit după prima cursă a sezonului, chiar dacă nu a prins podiumul: “Mă simt grozav”
10:59
Gigi Becali, întâlnire cu Charalambous şi Mihai Pintilii, după ce antrenorii şi-au anunţat demisia de la FCSB!
10:39
El este înlocuitorul ideal pentru Elias Charalambous la FCSB: „A arătat că este capabil să facă treabă”
10:33
Ce le-a cerut Oscar Piastri celor de la McLaren, după accidentul uluitor din Australia: “E foarte dezamăgitor”
10:26
AC Milan – Inter LIVE TEXT (21:45). Cristi Chivu poate face un pas uriaș către titlu, cu o victorie în ”Derby della Madonnina”
1 VIDEOGeorge Russell, câştigător în Marele Premiu al Australiei! “Dublă” pentru Mercedes în prima cursă a sezonului 2 Gigi Becali i-a decis viitorul lui Mihai Stoica după ce Charalambous şi Pintilii au demisionat! 3 Suporterii FCSB i-au ironizat pe jucătorii lui Elias Charalambous! Ce au scandat la finalul primei reprize cu U Cluj 4 Michael Ballack, declaraţii cutremurătoare despre moartea fiului său: “Mă tulbură prea mult….” 5 BREAKING NEWSElias Charalambous şi-a dat demisia: “Este ultima mea zi la echipă!” Şi Pintilii a plecat 6 Universitatea Craiova, atacată dur înainte de startul play-off-ului: „Rotaru e un om nimic”
Citește și