Danezii de la Silkeborg, înainte de meciul cu FCSB: “Putem obține puncte împotriva acestei echipe”

Dan Roșu Publicat: 4 octombrie 2022, 14:38

Comentarii
Danezii de la Silkeborg, înainte de meciul cu FCSB: Putem obține puncte împotriva acestei echipe

Andrea Compagno, în FCSB - FC Argeş 3-2 / Hepta

Danezii de la Silkeborg aşteaptă victoria înainte de meciul cu FCSB, al treilea din grupele Conference League din acest sezon. Cele două sunt singurele echipe fără victorie din Grupa B, înainte de duelul de joi, de la ora 19:45, în format LIVE TEXT pe www.as.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“După victoria din campionat, avem încredere înaintea meciului de joc cu FCSB. Cred că putem obține puncte împotriva acestei echipe. Am jucat bine atât cu Anderlecht, cât și cu West Ham, cred că meritam să câștigăm puncte din ambele meciuri.

Danezii de la Silkeborg, declaraţii înainte de meciul cu FCSB

Nu avem niciun punct în clasament, așa că victoria este obligatorie joi, cred că putem să câștigăm cele trei puncte”, a spus Lukas Engel, conform site-ului oficial al danezilor.

7 titulari de la FCSB nu fac deplasarea în Danemarca, pentru meciul cu Silkeborg. Florinel Coman, Andrea Compagno, Andrei Cordea, Malcom Edjouma, Joonas Tamm, Darius Olaru și Risto Radunovic nu vor face deplasarea în Danemarca şi vor fi menajaţi pentru meciul cu Petrolul Ploieşti.

“FCSB nu este echipă rea, a jucat și ea bine cu West Ham și Anderlecht, la fel ca și noi. Dar trebuie să începem să strângem victorii, ne gândim la 3 puncte joi”, a spus şi Anders Klynge.

Reclamă
Reclamă

Mihai Stoica a anunţat un obiectiv îndrăzneţ la FCSB, după victoria cu FC Argeş

Mihai Stoica a anunţat noul obiectiv de la FCSB, după victoria cu FC Argeş. Managerul general al roş-albaştrilor susţine că echipa va avea şanse importante la titlu în a doua parte a campionatului, deşi se află la 16 puncte distanţă de Farul, liderul Ligii 1.

FCSB se află pe locul 13 în campionat, cu 11 puncte, după 10 etape disputate. Roş-albaştrii au obţinut a doua victorie din acest sezon de Liga 1, pe teren propriu, cu FC Argeş, scor 3-2.

„Mulţi jucători vor fi menajaţi în Europa, pentru a nu pierde pasul cu cele din play-off. Dacă le băteam pe West Ham şi Anderlecht, era altceva. Cât timp noi am vândut cu neparticipări în Europa şi l-am vândut pe Man cu record all time, nu e problemă. Nu vindem ca să subzistăm, nu e problemă.

Reclamă

Titlul e obiectivul, indiscutabil. Absolut, cred că avem şanse şi vom avea în a doua parte a campionatului, care chiar contează, o echipă mult mai bună decât acum. Revine şi Cristea şi vom avea soluţii. Fac calcule bune de obicei”, a declarat Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:50

Senegal, ironie maximă înspre Maroc. Ce vor face “leii din Teranga” după ce au pierdut AFCON la masa verde

17:40

Video3.000 de români au invadat Piaţa Taksim, cu Budescu în frunte, înainte de Turcia – România

17:30

Decizia luată de FIA pentru calificările de la Suzuka

17:28

Kylian Mbappe, discuție directă cu Florentin Perez! Starul din Hexagon a avut o cerință clară

17:28

Fostul coleg al lui Pep Guardiola, convins că antrenorul lui Man. City va pleca în vară: “Intuiția îmi spune”

17:23

Benfica, amendată după scandalul uriaş din meciul cu Real Madrid

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 3 Mihai Rotaru îşi face o nouă echipă la Craiova. A început selecţia 4 Turcia – România LIVE TEXT (19:00). Echipele oficiale de start! Imagini din vestiarul “tricolorilor” 5 „Mulțumim UEFA pentru decizie” Turcii exultă după ce au aflat cine e arbitru cu România 6 Cum arată geanta de 10.000 de euro cu care Ianis Hagi s-a prezentat la plecarea naţionalei în Turcia
Citește și