Daniel Pancu l-a ironizat pe Octavian Popescu, după Dunajska – FCSB 0-1: „I-aş recomanda o sală de forţă! Nu îi stătea banderola!” Ilie Dumitrescu, genial

Valentin Pîrcălabu Publicat: 3 august 2022, 23:53

Daniel Pancu l-a ironizat pe Octavian Popescu, după Dunajska – FCSB 0-1: „I-aş recomanda o sală de forţă! Nu îi stătea banderola! Ilie Dumitrescu, genial

Daniel Pancu l-a ironizat pe Octavian Popescu

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

• Daniel Pancu l-a ironizat pe Octavian Popescu
  • Dunajska – FCSB 0-1 a fost pe Antena 1 şi AntenaPLAY

Daniel Pancu l-a ironizat pe Octavian Popescu, după Dunajska – FCSB 0-1. Octavian Popescu a fost căpitanul celor de la FCSB în a doua repriză a partidei cu Dunajska Streda. FCSB s-a impus cu 1-0, într-o partidă care a fost în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY.

Daniel Pancu s-a amuzat pentru faptul că Octavian Popescu a avut unele probleme în a menţine banderola pe braţ.

Daniel Pancu l-a ironizat pe Octavian Popescu, după Dunajska – FCSB 0-1

I-aş recomanda o sală de forţă pentru că 10 minute a mers cu banderola pe braţ. Îi atârna pe braţ. E uscat, uscat„, a spus Daniel Pancu la digisport.ro.

Putea să meargă şi el la margine ca să i-o prindă cineva. Trebuie să lucreze fizic„, a completat Ilie Dumitrescu.

Florinel Coman, schimbat la pauză în Dunajska Streda – FCSB 0-1. Octavian Popescu a devenit căpitan

Florinel Coman a rezistat numai 45 de minute în meciul Dunajska Streda – FCSB, din prima manşă a turului 3 preliminar din Conference League. „Mbappe de România” a avut o evoluţie modestă în Slovacia şi nu s-a mai întors de la cabine.

Coman nu a avut nicio şansă importantă de a marca. A executat o lovitură liberă, fără a pune în pericol poarta adversă.

Florinel Coman a fost înlocuit cu Răzvan Oaidă şi i-a predat banderola de căpitan noului decar de la FCSB, Octavian Popescu. Acesta a fost mult mai activ în joc şi a avut o ocazie uriaşă de a deschide scorul. Jucătorul cotat la 4 milioane de euro, fără gol în startul acestui sezon, a fost la câţiva centimetri distanţă pentru a puncta. În minutul 28, a intrat în posesia mingii după o recuperare a lui Malcom Edjouma.

Aflat în interiorul careului, Tavi Popescu i-a surprins pe adversari. Chiar dacă avea un jucător în faţa lui, a şutat din întoarcere, iar mingea a trecut puţin pe lângă bara din dreapta a lui Veszelinov.

Octavian Popescu a provocat eliminarea lui Kruzliak

Octavian Popescu a provocat eliminarea lui Kruzliak. „Perla” lui Gigi Becali scăpa spre poarta adversă, iar jucătorul de la Dunajska Streda a fost nevoit să îl faulteze.

Octavian Popescu a avut o ocazie mare de a marca în prima repriză, însă şutul său a trecut pe lângă poarta slovacilor.

Octavian Popescu a devenit căpitan la pauză, după ce Nicolae Dică a decis să îl schimbe pe Florinel Coman cu Răzvan Oaidă, Popescu a preluat banderola de căpitan şi a făcut pentru prima dată diferenţa în meci.

În minutul 67, Octavian Popescu a provocat eliminarea lui Kruzliak.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

„Edi Iordănescu s-a gândit la Alex Chipciu?” Răspunsul dat imediat de un oficial FRF
România U21, victorie dramatică cu Armenia U21
Echipa naţională • 26 mart., 16:54
România U21, victorie dramatică cu Armenia U21! „Eroul” naţionalei, copleşit de emoţii: „Mi-a marcat cariera!”
Lotul României U21 pentru meciul cu Armenia! Cu cine "atacă" selecţionerul Daniel Pancu primul loc în grupă
Echipa naţională • 16 mart., 13:22
Lotul României U21 pentru meciul cu Armenia! Cu cine „atacă” selecţionerul Daniel Pancu primul loc în grupă
Nicolae Dică, gata de o revenire surprinzătoare
Fotbal intern • 15 mart., 8:02
Nicolae Dică, gata de o revenire surprinzătoare: „Rămâne în inima mea!”. Clubul pe care „Nick” vrea să îl antreneze, din nou
Nicolae Dică ştie cum poate câştiga FCSB titlul
Liga 1 • 13 mart., 20:14
„Dacă vor face asta, sunt campioni!” Nicolae Dică ştie cum poate câştiga FCSB titlul: „Va fi foarte important!”